Muzyczny Dzień Dziecka

2016.06.03_muzyczny_dzien_dziecka

„Może ktoś będzie kimś najważniejszym na świecie, będzie miał tyle sił, dołoży wszystkich sił, aby były szczęśliwe wszystkie dzieci!”

3 czerwca o godz. 18.w sali Nowosolskiego Domu Kultury odbył się koncert z okazji Dnia Dziecka. Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali się następujący wykonawcy:
• Zespoły: klasa I grupy B,C, oraz klasa II grupy A,B
• chór i szkolna orkiestra kameralna z solistami: Weronika Gmurkowska, Mateusz Woś, Dominika Hałabura- śpiew, Miłosz Kalbarczyk, Aleksandra Szymańska-śpiew
• Trio oraz zespół „Unisono” prowadzone przez p. Beatę Gołemberską
• Zespół akordeonowy prowadzony przez p. Ryszarda Żmijowskiego
• Soliści: Joanna Michalska-śpiew, Marcin Mosorzewski z klasy skrzypiec p. Adama Świdzińskiego, Maja Brychcy oraz Maja Ławniczak z klasy fletu p. Renaty Wojtkowiak
Koncert dostarczył słuchaczom wiele emocji. Można było wysłuchać nie tylko muzykę klasyczną, ale również muzykę filmową, piosenkę, czy obejrzeć krótki taniec. Wykonawcom udało się pokazać jak wszechstronną dziedziną jest muzyka i że stare przysłowie: „Muzyka łączy pokolenia” pozostało wciąż aktualne.
Nie dało się nie zauważyć, że muzykowanie sprawia dużą radość wykonawcom i publiczności, która aktywnie włączyła się w wykonanie ostatniej piosenki pt „Dłonie”, którą wykonali wspólnie wszyscy młodzi artyści.

Natalia Ostrowska