Na tej stronie znajdziecie Państwo wszystkie niezbędne informacje dotyczące warunków przyjmowania dzieci do Szkoły Muzycznej. Informujemy jednocześnie, że nasza szkoła mieści się w dwóch budynkach: przy ul. Zjednoczenia 42 (budynek A) i ul. Kołłątaja 1 (budynek B). Co roku podejmujemy wiele kroków, aby zachęcić dzieci z Nowej Soli i okolic do nauki gry na instrumentach.

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci do uczestnictwa w "Muzycznej Zerówce". Są to zajęcia prowadzone w budynku szkoły przy ul. Zjednoczenia 42 (budynek A). Podczas tych zajęć dzieci poznają szkołę, instrumenty, rozwijają swoje zdolności muzyczne - śpiewają, tańczą, bawią się przy muzyce. W ten sposób przygotowują się do egzaminów. Proszę jednak mieć na uwadze, że nie każde dziecko, które będzie uczestniczyć w spotkaniach „Muzycznej Zerówki” zda egzaminy do szkoły. Zajęcia te mają przede wszystkim przybliżyć dzieciom muzykę, nawet tym, które są mniej zdolne. Zabawa przy muzyce jest naczelną ideą „Muzycznej Zerówki”.

Na pierwsze spotkanie z "Muzyczną Zerówką" zapraszamy w środę 6 kwietnia na godzinę 16.30 do szkoły przy ul. Zjednoczenia 42. Zajęcia będą prowadzone w grupach w każdą środę od 6 kwietnia do 18 maja. Dokładne godziny spotkań zostaną ustalone z nauczycielami prowadzącymi „Muzyczną Zerówkę” podczas spotkania w dniu 6 kwietnia. Przy okazji tych spotkań rodzice mogą uzyskać szczegółowe informacje na temat nauki w szkole muzycznej. Nawet jeżeli dziecko nie zetknęło się z żadną formą przygotowań do rekrutacji to śmiało może przystąpić do egzaminu wstępnego. Na egzaminy zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat.

Podczas egzaminu dziecko będzie wykonywało następujące zadania:

  1. Śpiew przygotowanej w domu piosenki zalecanej przez szkołę (tutaj jest tekst i zapis nutowy piosenki oraz jej nagranie w wersji wokalnej i instrumentalnej do samodzielnej nauki) lub dowolnej przygotowanej przez dziecko;
  2. Powtarzanie za egzaminatorem schematów rytmicznych - klaszcząc;
  3. Powtarzanie za egzaminatorem pojedynczych dźwięków i krótkich melodii (zagranych i zaśpiewanych przez egzaminatora);
  4. Rozpoznawanie różnic między dwoma zagranymi / zaśpiewanymi przez nauczyciela melodiami.

Wszystko to służy stwierdzeniu, czy dziecko posiada predyspozycje do nauki w naszej szkole.

Egzaminy wstępne odbędą się 19 maja 2022 (czwartek) w dwóch turach (do wyboru dla rodziców): w godz. 9.00-11.00 (I tura) lub 15.00-18.00 (II tura), Budynek A, ul. Zjednoczenia 42
Dodatkowy termin 25 maja 2022 (środa), godz. 16.00-18.00, Budynek A, ul. Zjednoczenia 42

Wyniki egzaminów zostaną ogłoszone 6 czerwca br.

Wymagane jest, aby przed przystąpieniem dzieci do egzaminów rodzice/opiekunowie dzieci dokładnie przeczytali Regulamin rekrutacji oraz pobrali i wypełnili kwestionariusz kandydata. Kwestionariusz będzie można wypełnić również w dniu badania przydatności w szkole, a umieściliśmy go na stronie dla Państwa wygody.

Szanowni Państwo!

Nie każde dziecko ma predyspozycje do uczenia się w szkole muzycznej, ich weryfikacja należy do naszych egzaminatorów. Dajcie swoim dzieciom szansę poddając je tej weryfikacji. Jestem przekonany, że dzięki Państwa pomocy trafi do nas wiele młodych talentów.

Rodzicom i ich dzieciom życzymy POWODZENIA!

 

Przewodniczący
Szkolnej Komisji Rekrutacyjnej
mgr Adam Świdziński