W sobotę 7 maja trębacze Olek Aksentowicz oraz Felek Kiraga byli w Poznaniu na XXIX Poznańskim Konkursie Instrumentów Dętych im. prof. Mieczysława Koczorowskiego. Z samej nazwy konkursu widać, że jest to konkurs z tradycjami, a tym roku mieliśmy wreszcie konkurs na który można było pojechać, a nie nagrywać i wysyłać film!!!.  Konkurs pomimo "Poznański" w nazwie jest konkursem o zasięgu ogólnopolskim, a współorganizatorem (oprócz głównego organizatora którym jest POSM w Poznaniu) jest Katedra Instrumentów Dętych Akademii Muzycznej w Poznaniu. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo ładnie co zaowocowało dwoma wyróżnieniami (każdy z nich otrzymał wyróżnienie w innej grupie).
Chłopcy - dla Was gratulacje za włożony wysiłek w przygotowanie do konkursu, a dla pań akompaniatorek - Alicji Aksentowicz oraz Lucyny Jędrzejewskiej wielkie podziękowania za te wszystkie dodatkowe godziny spędzone na akompaniamentach, popisach i koncertach. Podziękowania należą się również rodzicom za wspieranie swoich dzieci - tak trzymać.
 
P.S.Przy okazji wspomnę, że właściwie to mamy na konkursie trzech laureatów, bo nasz były już uczeń (teraz jest uczniem POSM) Julian Pilichaty zajął II miejsce. Julek już na tym konkursie występował - zajął wtedy I miejsce. Julek - super, że podtrzymałeś dobrą passę i pokazałeś, że Nowa Sól rządzi 😝
 
Paweł Literski