We wtorek 29.03 w Muzeum Miejskim odbył się koncert z okazji Światowego Dnia Fortepianu pod nazwą (Piano Day). Święto obchodzone jest w 88 dzień roku (tyle klawiszy ma fortepian) i na całym świecie w salach koncertowych rozbrzmiewają dźwięki tego wspaniałego instrumentu. W gościnnych salach Muzeum Miejskiego w Nowej Soli tę pianistyczną ucztę uświetnili najlepsi uczniowie klas fortepianu naszej szkoły oraz nasi absolwenci, którzy kontynuują edukacje artystyczna w Szkołach Muzycznych II st. w Poznaniu i Zielonej Gorze. Na scenie w tym dniu wystąpili uczniowie naszej szkoły: Pola Chciuk, Basia Klimek, Jakub Seda, Hania Rynkiewicz, Natalia Kowalska, Anastasia Karabut, Jakub Siekierka, Aleksander Szynder, Natalia Gryglewicz, Ania Kosiak, Liwia Naranowicz, Filip Maciak, Patryk Maciak, Patrycja Pich, Ania Pukaluk oraz absolwenci: Natalia Graczyk, Maja Sebastianowicz, Jagoda Wawrzykowska, Miłosz Kalbarczyk

Gratuluje wszystkim wykonawcą - spisali się na medal grając na wszystkich 88 klawiszach 😀 Bardzo dziękuje nauczycielom fortepianu z naszej szkoły za tak wspaniałe przygotowanie swoich uczniów.

Lucyna Jędrzejewska