21 marca 2022r odbyły się w naszej szkole warsztaty pianistyczne prowadzone przez wybitnego pedagoga z Bydgoszczy dr Joannę Derendę-Łukasik. Tematem warsztatów było "kształtowanie aparatu wykonawczego w pierwszych latach nauki gry na fortepianie". Pani profesor zachęcała uczniów do większej dbałości o aparat gry i wydobywanie pięknych barw z instrumentu. Dzieci mogły nauczyć sie kilku ćwiczeń bezklawiaturowych na wzmocnienie i uaktywnienie palców. Niewątpliwie były bardzo zachęcone do lepszej jakości pracy przy instrumencie. Rodzice i nauczyciele mogli również usłyszeć o tym jak ważna jest współpraca rodzic-nauczyciel-uczeń na wykładzie-pogadance przeprowadzonej na koniec warsztatów przez Panią dr Joannę Derendę-Łukasik. W warsztatach wzieli udział młodsi uczniowie naszej szkoły z klasy fortepianu: Jakub Seda, Hanna Rynkiwiecz , Nikodem Borzystowski, Liliana Lis, Zofia Graczyk, Joanna Strzelczyk, Natalia Pankwieicz, Barbara Klimek, Bartosz Wilczyński, Milena Peter, Natalia Kowalska, Jakub Bubel.
Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom przygotowania do warsztatów i dziękjemy Pani dr Joannie Derendzie-Łukasik za przekazanie swojej wiedzy.

Joanna Bogdanowicz