Wczoraj w naszej szkole odbyła się druga już edycja szkolnego konkursu na najpiękniejsze wykonanie melodii świątecznej. Konkurs powoli wpisuje się w "tradycję"

naszej szkoły i mam nadzieję, że będziemy mogli spotkać się na następnych edycjach. W tym roku Jury w składzie Jerzy Szynder (przewodniczący), Patrycja Śmiejczak-Świdzińska, Joanna Bogdanowicz, Magdalena Rozynek-Siring oraz Bartosz Ostrowski po wysłuchaniu wszystkich prezentacji postanowiło nagrodzić:
W kategorii SOLIŚCI - nagrodę główną za najpiękniejsze wykonanie przyznać Kasi Kazubskiej z klasy fletu Renaty Wojtkowiak oraz przyznać wyróżnienia dla Aleksandry Szkoda (skrzypce - klasa Agaty Dąbrowskiej), Judycie Gotowała oraz Hani Essel (flecistki z klasy Renaty Wojtkowiak)
W kategorii ZESPOŁY nagrodę główną otrzymują Ex aequo dwa zespoły: duet Ania Kosiak (fortepian - Alicja Aksentowicz) oraz Olek Aksentowicz (trąbka - Paweł Literski) przygotowany przez Alicję Aksentowicz oraz zespół Unisono w składzie: Patrycja Kryczka, Sandra Szulc, Anna Macikowska, Miłosz Trajer, Aleksandra Bubel, Zofia Chorążyk, Magdalena Janecka, Maja Nowakowska, Adam Rdzeń, Damian Śmigiel (wszyscy grają na skrzypcach) oraz pianistka Anna Pukaluk. Zespół przygotowały - Beata Gołemberska oraz Patrycja Śmiejczak-Świdzińska. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymał zespół fletowy w składzie Julia Dziurman, Klaudia Szulik, Szymon Tarasek i Aleks Mularczyk przygotowany przez Renatę Wojtkowiak.
Uroczyste rozdanie dyplomów oraz nagród odbędzie się w pierwszy poniedziałek po feriach czyli 31 stycznia o godzinie 17.30 w Auli B w szkole przy ul.Kołłątaja

Wszystkim uczestnikom składam gratulacje bo wszyscy stanęli na wysokości zadania i zapraszam za rok.

Paweł Literski