W dniu 14 grudnia 2022r odbył się w naszej Szkole XV Festiwal na Smyczki i Gitarę. Jest to nasz Szkolny Konkurs dla skrzypków, wiolonczelistów i gitarzystów. Dzieli się on na
dwie grupy - w pierwszej biorą udział uczniowie z klasy III i IV, a w drugiej z klasy V i VI W sumie było 15 uczestników. Jury tego konkursu stanowią nauczyciele uczący w naszej szkole na skrzypcach, wiolonczeli i gitarze. Oto wyniki konkursu - w pierwszej grupie Jury nagrodziło Dyplomem Laureata :

  • Zuzannę Chomicz,
  • Aleksandrę Szkoda
  • Tomasza Waszak
  • Adama Witek,

oraz przyznało jeden Dyplom Wyróżnienia dla Katarzyny Mendaluk.

W drugiej grupie Dyplom Laureata otrzymały :

  • Helena Kiraga
  • Magdalena Janecka
  • Aleksandra Kaczmarek,

Z kolei Dyplom Wyróżnienia Jury przyznało Aleksandrze Bubel i Martynie Nalewajko.

Każdy z uczestników Festiwalu otrzymał słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców działającą w Naszej Szkole. Festiwal prowadziła Pani Agatą Dąbrowska a zorganizowała go Pani Danuta Bylica.
Gratuluję wszystkim uczestnikom (a zwłaszcza nagrodzonym) i życzę dalszych sukcesów

Danuta Bylica

Znowu się chwalimy czyli sukcesy naszych uczniów c.d.
W sobotę 3 grudnia 2022 czwórka naszych uczniów - dwoje saksofonistów z klasy Mirosława Jędrzejewskiego - Liliana Rolek i Ignacy Pilichaty oraz dwóch trębaczy z klasy Pawła Literskiego -  Aleksander Aksentowicz i Feliks Kiraga pojechali do Poznania aby wziąć udział w XXIV Wielkopolskim Konkursie Uczniów Klas Instrumentów Dętych. W tym roku Poznań okazał się dla naszych uczniów nad wyraz gościnny i cała czwórka wróciła z nagrodami 🏆🏆🏆🏆
W swoich grupach Olek otrzymał II nagrodę, a Lila, Ignac i Feliks wrócili z wyróżnieniami - gratulacje bo jest się z czego cieszyć 🎺🎺🎷🎷
Jak zwykle przede wszystkim chciałbym podziękować uczniom oraz Paniom akompaniatorkom - Lucynie Jędrzejewskiej oraz Alicji Aksentowicz za wysiłek włożony w przygotowania do konkursu!!! Nie można również zapomnieć o rodzicach którzy bardzo wspierali swoje dzieci i utwierdzali je w przekonaniu, że warto - a że warto pokazują to wyniki :-) 
Paweł Literski

11 grudnia o godz.17 w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się wystawa fotografii Adama Szewczykowskiego .Uczniowie Naszej Szkoły mieli przyjemność zaproponować oprawę muzyczną do tego wydarzenia. Wystąpili: Liliana Lis, Aleks Mularczyk, Helena Kiraga, Filip Maciak, Patryk Maciak, Jakub Krajewski oraz Kacper Moczyński. Akompaniowała p.Joanna Kalbarczyk. To był wspaniały wieczór!

Natalia Ostrowska

Wraz z początkiem grudnia serdecznie zapraszam wszystkich naszych uczniów (solo lub w zespole) do wzięcia udziału w trzeciej już edycji Szkolnego Konkursu na najpiękniejsze wykonanie melodii świątecznej. Jak co roku regulamin konkursu dostępny jest na naszej stronie internetowej oraz do zapoznania się na portierni budynku A oraz B i rzecz oczywista - w sekretariacie. Tam również znajdziecie karty zgłoszeniowe. Jak co roku będzie wesoło i barwnie :-) 

Paweł Literski