Dzień Edukacji Narodowej

2021-10-14_DEN


Dzisiaj rano (14.10) w sali Muzeum Miejskiego odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej przygotowane przez Urząd Miasta w Nowej Soli. Na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć oprawy muzycznej którą przygotowali uczniowie naszej szkoły. W gościnnych salach Muzeum wystąpili: Natalia Kowalska oraz Ania Pukaluk z klasy fortepianu Lucyny Jędrzejewskiej, Lila Rolek i Ignacy Pilichaty z klasy saksofonu Mirosława Jędrzejewskiego oraz Feliks Kiraga z klasy trąbki Pawła Literskiego. Saksofonistom oraz trębaczowi akompaniowała Lucyna Jędrzejewska.

Uczniowie naprawdę super zaprezentowali się na scenie, a oklaskom nie było końca, a po występie czekał na nich słodki poczęstunek. Było super. Wszystkim uczniom baaaardzo dziękujemy

Paweł Literski

Podsumowanie roku

wakacje copy

Drodzy uczniowie, szanowni rodzice!

W tytule zabrakło nauczycieli jak i pracowników administracji i obsługi. Posiedzenia Rady Pedagogicznej czy codzienny kontakt stwarzał możliwość złożenia pracownikom szkoły słów uznania i wdzięczności za trud całorocznej pracy w „trybie stacjonarnym”. Stan - co ważne - słabnącej pandemii nie pozwolił jednak na uroczyste spotkania z uczniami i rodzicami według przedpandemicznych wzorów. W niewielkich grupach, w cichości klas, promocyjne świadectwa i nagrody Rady Pedagogicznej wręczyli nauczyciele. Wiem, nauczyciele, uczniowie i rodzice zasłużyli na większą widownię, na kilka taktów muzyki płynącej ze sceny i kilka zdań dyrektora szkoły.
Mimo pandemii, rok był dobry. Przyjęte rozwiązania sprawdziły się, były bezpieczne i spotkały się z akceptacją nauczycieli, uczniów i rodziców. To cieszy, bardzo cieszy! Ochroniliśmy zdrowie całej społeczności szkoły. Dzięki stacjonarnemu nauczaniu (z elementami on-line) osiągnęliśmy dobre efekty wychowawcze i pomogliśmy uczniom podtrzymać żywe kontakty koleżeńskie.
Aktywność szkoły w bezpiecznej formie była zachowana. Dziękuję wszystkim bez wyjątku za wysiłek, zrozumienie, wytrwałość, wiarę, że warto, że radzimy sobie i za nadzieję, że będzie lepiej.

Z wyrazami szacunku
Jerzy T. Szynder
dyrektor

Sukces w Kutnie

2021-05-28-kutno

Dzielimy się kolejną radosną informacją. Podczas Międzynarodowego Wirtualnego Konkursu Pianistycznego i Kameralnego im. M. Szymanowskiej i K. Kurpińskiego w Kutnie Bartosz Wilczyński z klasy drugiej zdobył III miejsce oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu barokowego. Konkurs odbył się w formule online, do którego przystąpiło 47 pianistów. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż szanowne Jury doceniło umiejętności naszego ucznia. Bartosz uczy się w klasie fortepianu pani Joanny Kalbarczyk.

Bartoszowi serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów! Pragnę również podziękować rodzicom za troskę i poświęcony czas.

Joanna Kalbarczyk

Łużyckie Spotkania Wiolonczelowe

2021-05-25_spotkania

Nasze wiolonczelistki osiągnęły kolejny sukces biorąc udział w VII Łużyckich Spotkaniach Wiolonczelowych. Każda z naszych uczennic została Laureatką w swojej grupie i tak:

  • Helena Kiraga zajęła II miejsce
  • Martyna Nalewajko i Laura Mielnik zajęły III miejsce

Wszyscy Laureaci oprócz dyplomów otrzymali upominki rzeczowe.
Uczennicom akompaniowała Joanna Kalbarczyk, która otrzymała dyplom za wyróżniający akompaniament.

Gratuluję
Danuta Bylica

III Międzyregionalny Konkurs Wiolonczelowy

2021-05-15_wiolonczele

Dnia 15 mają odbył się w PSM I st im. W. J. Ciesielskiego. w Gorzowie Wlkp, III Międzyregionalny Konkurs Wiolonczelowy, edycja online. Był to Konkurs dla uczniów Szkół Muzycznych I st. Ze względu na dużą ilość uczestników, Konkurs zmienił swój zasięg na ogólnopolski.
Naszą Szkołę reprezentowało pięć uczennic z klasy wiolonczeli pani Danuty Bylicy. Dwie uczennice zostały Laureatkami tego Konkursu:. Helena Kiraga w Grupie II otrzymała III miejsce a Martyna Nalewajko również z tej grupy dostała Wyróżnienie.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

D. Bylica