Pianistyczny Kościan

2021-04-28-Koscian

Nasi uczniowie nie zwalniają tempa i nadal są w super formie 💪
Bardzo dobre wiadomości dotarły do nas z Kościana gdzie w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. ks. dra J.Surzyńskiego w dniach 28-29 kwietnia 2021r. odbywał się XII Międzyszkolny Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny - edycja online. Pandemia przyzwyczaiła nas do tego, że konkursy online, a szczególnie te o zasięgu ogólnopolskim (tak było tym razem) są bardzo mocno "obsadzone". Nie inaczej było w Kościanie. Na konkurs zgłosiło się 104 uczestników podzielonych na 3 grupy. Z naszej szkoły pojechała Ania Kosiak z klasy fortepianu p.Alicji Aksentowicz. Ania zakwalifikowana została do najmocniej obsadzonej grupy II w której ocenianych było 41 uczniów. Tym cenniejsze jest to, że Jury którego przewodniczącym był prof. Maciej Pabich przyznało Ani tytuł Laureata II miejsca ☺️

Aniu - gratulujemy sukcesu i czekamy na następne‼️

Alicja Aksentowicz

Czarodzieje fortepianu

2021-03-17-zaczarowany

Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż 27 marca nasi pianiści wzięli udział w XI Prezentacjach Pianistycznych Najmłodszych ,,Zaczarowany Fortepian”. Jest to konkurs organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Zielonej Górze dla uczniów klasy II i III Regionu Lubuskiego. Przesłuchania 29 pianistów odbyły się w formule online, a naszą szkołę reprezentowali: Natalia Kowalska, Bartosz Wilczyński, Szymon Jacków oraz Aleksander Szynder.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji pianistycznych Jury pod przewodnictwem Waldemara Wolskiego postanowiło przyznać naszym uczniom następujące nagrody:

Tytuł Czarodzieja Fortepianu w grupie II otrzymał Szymon Jacków – nauczyciel Lucyna Jędrzejewska
Wyróżnienie I stopnia
w grupie I otrzymał Bartosz Wilczyński – nauczyciel Joanna Kalbarczyk
Wyróżnienie II stopnia w grupie I otrzymała Natalia Kowalska – nauczyciel Lucyna Jędrzejewska
Wyróżnienie I stopnia w grupie II otrzymał Aleksander Szynder – nauczyciel Lucyna Jędrzejewska

Serdecznie gratuluję sukcesu młodym pianistom i ich nauczycielkom. Rodzicom dziękuję za okazaną pomoc w przygotowaniu do konkursu.

Joanna Kalbarczyk

Turniej Młodych Pianistów, Leszno 2021

2021-04-20_Kosiak


Tym razem zaszaleli nasi pianiści 😀

Dzielenie się dobrymi informacjami to chyba coś co lubimy najbardziej więc tym bardziej jest nam miło poinformować o kolejnych sukcesach uczniów naszej szkoły.
Ania Kosiak - uczennica klasy 4 fortepianu ucząca się u p.Alicji Aksentowicz została Laureatką (w grupie III) Turnieju Młodych Pianistów 2021. Organizatorem TURNIEJU MŁODYCH PIANISTÓW była Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Romana Maciejewskiego w Lesznie, która w tym roku ze względu na pandemię nie mogła gościć młodych pianistów tylko konkurs został przeprowadzony w formie zdalnej na podstawie nagrań uczestników.

Ani serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Alicja Aksentowicz

Rok szkolny 2020/2021 - ostatnia prosta.

Oto zdań kilka na dwa miesiące przed zakończeniem roku szkolnego.

Od 4 maja br. przywracam, we wszystkich klasach, nauczanie stacjonarne dla przedmiotów ogólnomuzycznych: kształcenie słuchu, audycje muzyczne, rytmika. W czasie pandemii, tak prosto sformułowana informacja brzmi dziwnie. Spieszę zatem dodać, że nauka prowadzona stacjonarnie podlega obostrzeniom sanitarnym określonym dla szkoły już 1 września 2020 r. Nauczanie w tej formie sprzyja efektom pracy dydaktycznej, nie narażając na szwank zdrowia, w tym psychicznego, uczniów. Minione osiem miesięcy zmodyfikowanej pracy szkoły daje podstawę do tak sformułowanego wniosku. Przypomnę- stacjonarne nauczanie ale: małe grupy wszystkich form zbiorowych, dystans, dezynfekcja, wietrzenie klas, w szczytowych okresach - na krótko - nauczanie zdalne przedmiotów ogólnomuzycznych a na życzenie rodziców ucznia - możliwość nauczania w tym trybie wybranych lub wszystkich przedmiotów. Wspomnianą „możliwość” dają warunki techniczne stworzone przez administrację szkolną. Korzystanie indywidualne jednak z nauczania w trybie on-line było znikome.
Tak więc wracamy w pełni do nauczania stacjonarnego w wersji zmodyfikowanej, by wypełnić zadania szkoły: nauczać, wychowywać i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, a w szczególności uczniom.
Na mecie OSTATNIEJ PROSTEJ czeka nas wszystkich sukces!

Jerzy Szynder
dyrektor

Ogólnopolski Głogowski Konkurs Trębaczy

2021-04-22-glogow


Od wtorku 20 kwietnia do czwartku 22 kwietnia w niedalekim Głogowie odbywał się VI Ogólnopolski Głogowski Konkurs Trębaczy. Impreza od pierwszej edycji sporo urosła i obecnie jest jedynym profilowanym konkursem w Polsce (czyli dla samych trębaczy) pod patronatem CEA. W tym roku do Głogowa zostały nadesłane nagrania (ponieważ był to konkurs online) ze szkół z całej Polski. Tradycyjnie jak to na konkursach "blaszanych" bardzo licznie reprezentowany był Górny Śląsk, ale nie tylko bo co zaskoczyło nawet organizatorów, że zgłosiła się cała Polska z największymi ośrodkami takimi jak Wrocław, Łódź, Poznań, Kraków, Gdański i wiele innych. O zainteresowaniu konkursem niech świadczy fakt, że zagłoszenia miały być przyjmowane do 31 marca, a z powodu dużej ilości zgłoszeń lista została zamknięta już 13 marca Happy

Z naszej szkoły właściwie na każdy konkurs jechali trębacze i za każdym razem byli w gronie laureatów (choć nie wszyscy). W tym roku pojechało czworo uczniów: Filip Bywalec, Feliks Kiraga, Dominik Ciesielski oraz Marcel Gołemberski (ciekawy jestem czy Marcel pamięta, że był na konkursie w Głogowie w 2016 roku). W tegorocznej edycji konkursu Marcel Gołemberski zdobył III nagrodę w II grupie (zresztą najmocniej obsadzonej)

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie bardzo dziękuję za włożoną pracę w przygotowania i nagrania, dziękuję rodzicom oraz p.Lucynie Jędrzejewskiej (która została uhonorowana za wyróżniający akompaniament). Marcelowi gratuluję sukcesu - szczególnie, że zdobytego przy tak dużej konkurencji.

Paweł Literski