Organizacyjne

Rok szkolny 2020/2021 - ostatnia prosta.

Oto zdań kilka na dwa miesiące przed zakończeniem roku szkolnego.

Od 4 maja br. przywracam, we wszystkich klasach, nauczanie stacjonarne dla przedmiotów ogólnomuzycznych: kształcenie słuchu, audycje muzyczne, rytmika. W czasie pandemii, tak prosto sformułowana informacja brzmi dziwnie. Spieszę zatem dodać, że nauka prowadzona stacjonarnie podlega obostrzeniom sanitarnym określonym dla szkoły już 1 września 2020 r. Nauczanie w tej formie sprzyja efektom pracy dydaktycznej, nie narażając na szwank zdrowia, w tym psychicznego, uczniów. Minione osiem miesięcy zmodyfikowanej pracy szkoły daje podstawę do tak sformułowanego wniosku. Przypomnę- stacjonarne nauczanie ale: małe grupy wszystkich form zbiorowych, dystans, dezynfekcja, wietrzenie klas, w szczytowych okresach - na krótko - nauczanie zdalne przedmiotów ogólnomuzycznych a na życzenie rodziców ucznia - możliwość nauczania w tym trybie wybranych lub wszystkich przedmiotów. Wspomnianą „możliwość” dają warunki techniczne stworzone przez administrację szkolną. Korzystanie indywidualne jednak z nauczania w trybie on-line było znikome.
Tak więc wracamy w pełni do nauczania stacjonarnego w wersji zmodyfikowanej, by wypełnić zadania szkoły: nauczać, wychowywać i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, a w szczególności uczniom.
Na mecie OSTATNIEJ PROSTEJ czeka nas wszystkich sukces!

Jerzy Szynder
dyrektor

Nauczanie zdalne - instrukcja

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Od piątku nauczyciele instrumentu głównego przekazują Wam loginy i hasła do aplikacji Google Classroom. Przekazane loginy i hasła służą do zalogowania się w aplikacji w celu uczestniczenia (głównie) w zajęciach zbiorowych (kształcenie słuchu, audycje muzyczne, rytmika).
Aby zalogować się do aplikacji należy w przeglądarce Googla wpisać np. logowanie do Google Classroom lub kliknąć w link
https://accounts.google.com . Można również pobrać aplikację na telefon czy tablet ze sklepu Google Play. Uwaga Przed wykonaniem poniższych kroków sprawdź czy nie jesteś zalogowany na prywatnym koncie Google jeśli tak wyloguj się! Następnie należy wpisać swój login i hasło (otrzymane od nauczyciela) i kliknąć dalej. Po zalogowaniu system poprosi o nowe hasło wymyślone przez WAS. Po wprowadzeniu i zatwierdzeniu nowego hasła pojawi się konto Googla. W prawym górnym rogu jest ikonka składająca się z 9 kropek, po jej kliknięciu pojawią się narzędzia między innymi Classroom i Meet. Po kliknięciu w Classroom pojawi się strona z Waszymi zajęciami. Na nazwie zajęć (np. RYTMIKA KLASA IA) jest klawisz dołącz należy go kliknąć i to wszystko. Teraz wystarczy zasiąść
przed komputerem wg godziny i dnia zawartego w planie lekcji zalogować
się i kliknąć w odpowiednie zajęcia by do nich dołączyć.

Powodzenia!

Nowy rok szkolny

Wszystkich pierwszaków wraz z jednym rodzicem zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się we wtorek 1 września o godzinie 17.00 w Auli budynku A przy ulicy Zjednoczenia 42. Uczniowie klas II-VI starym zwyczajem od środy do piątku 2-4 września zgłaszają się do nauczycieli przedmiotów teoretycznych celem zapisania się do odpowiednich grup, a następnie zgłaszają się do nauczycieli przedmiotu głównego, akompaniamentu i pozostałych przedmiotów.
Przypominam (szczególnie ubiegłorocznym klasom III), że od klasy IV obowiązuje uczniów również forma muzykowania zespołowego. W tym półroczu (to ważne - mówimy o pierwszym semestrze) ze względu na pandemię nie będzie zajęć chóru oraz orkiestry. Zamiast tego w miarę możliwości uczniowie będą przydzielani na zespoły. O tym na jakie zajęcia będzie uczęszczać uczeń decyduje nauczyciel prowadzący przedmiot główny wspólnie z nauczycielem prowadzącym zajęcia zespołowe. W klasie V dochodzi przedmiot „fortepian dodatkowy” - proszę o tym pamiętać. Dla powtórzenia i utrwalenia - nauczyciele wszystkich przedmiotów mają dyżury w swoich klasach od środy 2.09 do piątku 4.09 w godzinach 15.00-18.00. Na stronie jest już praktycznie gotowy plan zajęć grupowych, ale oczywiście dopuszczamy drobne zmiany.

Drodzy Rodzice,
W tym trudnym dla wszystkich okresie bądźmy wszyscy dla siebie wyrozumiali oraz bądźmy elastyczni w kwestii układania planu zajęć. Na pewno zwróciliście uwagę, że jest więcej grup na zajęciach teoretycznych (ze względu na ograniczoną ilość dzieci w grupie) oraz, że zajęcia teoretyczne w zmniejszonym wymiarze będą się odbywały raz w tygodniu. Pamiętajcie, że to wszystko dla bezpieczeństwa Państwa dzieci, a co za tym idzie również dla bezpieczeństwa całych Waszych rodzin.

Kierownik Dydaktyki i Wychowania
Paweł Literski

Nowy rok szklony

Wszystkich pierwszaków wraz z rodzicami zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się w poniedziałek 2 września o godzinie 17.00 w Auli budynku A przy ulicy Zjednoczenia 42. Uczniowie klas II-VI starym zwyczajem od wtorku 3 września w pierwszej kolejności zgłaszają się do nauczycieli przedmiotów teoretycznych celem zapisania się do odpowiednich grup, a następnie zgłaszają się do nauczycieli przedmiotu głównego, akompaniamentu i pozostałych przedmiotów.
Przypominam (szczególnie ubiegłorocznym klasom III), że od klasy IV obowiązuje uczniów również forma muzykowania zespołowego czyli orkiestra, chór lub zespół kameralny. O tym na jakie zajęcia będzie uczęszczać uczeń decyduje nauczyciel prowadzący przedmiot główny wspólnie z nauczycielem prowadzącym zajęcia zespołowe. W klasie V dochodzi przedmiot „fortepian dodatkowy” - proszę o tym pamiętać. Teraz najważniejsze - nauczyciele wszystkich przedmiotów mają dyżury w swoich klasach od wtorku 3.09 do czwartku 5.09 w godzinach 15.00-18.00. Na początku przyszłego tygodnia powinien na stronie pojawić się już szkic planu zajęć grupowych na nowy rok szkolny.

Kierownik Dydaktyki i Wychowania
Paweł Literski

Ślubowanie klas I12 października w Auli A odbyło się uroczyste ślubowanie klas I. To wyjątkowa uroczystość, przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów naszej szkoły. Był to pierwszy występ uczniów na szkolnej scenie, ale poradzili sobie znakomicie. Rok 2018 to rok szczególny, ponieważ w tym roku przypada 100 letnia rocznica odzyskania niepodległości przez Naszą Ojczyznę. Z tej okazji, uczniowie chcąc uczcić tę szczególne święto przywitali publiczność wiązanką piosenek ludowych.
Następny punkt programu - ślubowanie oraz pasowanie na ucznia przebiegł w bardzo uroczystej atmosferze, ponieważ wicedyrektor Pan Adam Świdziński, dokonał pasowania uczniów smyczkiem przybranym w biało-czerwone barwy. Uczniowie zachowali się godnie oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Tak upłynął ten wyjątkowy wieczór. Gratulujemy uczniom oraz dziękujemy ich najbliższym za pomoc w przygotowaniu uczniów do ślubowania.
Do zobaczenia na koncertach!

Natalia Ostrowska
Magdalena Rozynek-Siring

Egzaminy - ważne informacje

DRODZY RODZICE

Kilka słów komentarza na temat organizacji przesłuchań półrocznych a nade wszystko EGZAMINÓW rocznych (kl. II-V) i końcowych (kl. VI). Nadzwyczaj wczesna publikacja harmonogramów ma swoje uzasadnienie w prawie i planowaniu pracy dziecka a nawet rodziny. Do pierwszego stycznia to żadna nowość - publikacje harmonogramów z wyprzedzeniem na kilka miesięcy normą już były. Teraz informujemy niemal z rocznym wyprzedzeniem.
Zgodnie z prawem (Art.44 zg ust.5 Ustawy o Systemie Oświaty i Wychowania z 2016 poz.1943) terminy egzaminów wyznacza dyrektor szkoły zaś egzamin jako forma ustalenia oceny ma swoje uzasadnienie prawne w Art. 44 zg ust. 2 cytowanej Ustawy.
Wyprzedzające i precyzyjne określenie terminów egzaminów promocyjnych i końcowych ma na celu uwzględnienie tychże w planach organizacji pracy dziecka w roku szkolnym 2018/2019. Odstępstwo od wyznaczonego terminu musi być usprawiedliwione (ust. 6 cytowanego paragrafu Ustawy) wiarygodnym argumentem wyższej konieczności.
Dla dobra dziecka, sprawności organizacji pracy szkoły oraz wypełnienia zapisów prawa, proszę o uwzględnienie informacji w planowaniu pracy dziecka na bieżący rok szkolny.

Z wyrazami szacunku

Jerzy T. Szynder
dyrektor

Nowy rok szkolny

Wszystkich pierwszaków wraz z rodzicami zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się w poniedziałek 3 września o godzinie 17.00 w Auli budynku A przy ulicy Zjednoczenia 42. Uczniowie klas II-VI starym zwyczajem od wtorku 4 września w pierwszej kolejności zgłaszają się do nauczycieli przedmiotów teoretycznych celem zapisania się do odpowiednich grup, a następnie zgłaszają się do nauczycieli przedmiotu głównego, akompaniamentu i pozostałych przedmiotów.
Przypominam (szczególnie ubiegłorocznym klasom III), że od klasy IV obowiązuje uczniów również forma muzykowania zespołowego czyli orkiestra, chór lub zespół kameralny. O tym na jakie zajęcia będzie uczęszczać uczeń decyduje nauczyciel prowadzący przedmiot główny wspólnie z nauczycielem prowadzącym zajęcia zespołowe. W klasie V dochodzi przedmiot „fortepian dodatkowy” - proszę o tym pamiętać. Teraz najważniejsze - nauczyciele wszystkich przedmiotów mają dyżury w swoich klasach od wtorku 4.09 do czwartku 6.09 w godzinach 15.00-18.00.

Kierownik Dydaktyki i Wychowania
Paweł Literski

Zatrudnienie dla nauczyciela Rytmiki

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im.Grażyny Bacewicz w Nowej zatrudni nauczyciela rytmiki w wymiarze 12/18 etatu.
Wymagane ukończenie Wydziału na którym prowadzona jest Rytmika Akademii Muzycznej lub Uniwersytetu Muzycznego lub Akademii Sztuki minimum na poziomie licencjatu oraz uprawnienia pedagogiczne
Oferty należy składać do dnia 11 maja 2018 listownie na adres sekretariatu szkoły (dokładne dane znajdują się zakładce Kontakt) lub osobiście w godzinach pracy sekretariatu.

Dyrektor szkoły Jerzy T. Szynder

Warsztaty dla blachy

2017-11-06-blacha

W poniedziałek 6 listopada w Auli B naszej szkoły odbyły się warsztaty przeznaczone dla nauczycieli regionu lubuskiego uczących na instrumentach dętych blaszanych oraz uczniów uczących się na tych instrumentach. Warsztaty poprowadził p.Jakub Waszczeniuk który na codzień jest trębaczem solistą w orkiestrze Sinfonia Varsovia oraz prowadzi klasę w Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie i oczywiście koncertuje na estradach świata.
Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 11 spotkaniem z licznie przybyłymi nauczycielami gdzie p.Jakub Waszczeniuk przedstawił najnowsze trendy w nauczaniu gry na trąbce oraz omówił problemy które mogę najczęściej występować u uczniów i jakimi metodami możemy je przezwyciężyć. Około godziny 13.30 rozpoczęła się najciekawsza część warsztatów czyli lekcje otwarte z udziałem uczniów. Pan Waszczeniuk prowadząc zajęcia z kolejnymi uczniami przekazywał im uwagi i sugerował co powinni poprawić w swojej grze.
Warsztaty z pewnością przyniosą wiele dobrego ponieważ nierzadko te same uwagi zasłyszane z ust innego pedagoga mają zupełnie "inną wagę" i mogę lepiej trafić do uczniów.
Po pierwsze chciałem podziękować za przybycie p.Jakubowi Waszczeniukowi, ale również bardzo dziękuję uczniom i rodzicom za tak liczne przybycie na warsztaty, p.Dyrektorowi za ich organizację oraz p.Markowi za wszystkie rozwiązania cateringowo-logistyczne.

Paweł Literski

Nowy rok szkolny

Wszystkich pierwszaków wraz z rodzicami zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się w czwartek 1 września o godzinie 17.00 w Auli budynku A przy ulicy Zjednoczenia 42. Uczniowie klas II-VI starym zwyczajem od piątku 2 września w pierwszej kolejności zgłaszają się do nauczycieli przedmiotów teoretycznych celem zapisania się do odpowiednich grup, a następnie zgłaszają się do nauczycieli przedmiotu głównego, akompaniamentu i pozostałych przedmiotów.
Przypominam (szczególnie ubiegłorocznym klasom III), że od klasy IV obowiązuje uczniów również forma muzykowania zespołowego czyli orkiestra, chór lub zespół kameralny. O tym na jakie zajęcia będzie uczęszczać uczeń decyduje nauczyciel prowadzący przedmiot główny wspólnie z nauczycielem prowadzącym zajęcia zespołowe. W klasie V dochodzi przedmiot „fortepian dodatkowy” - proszę o tym pamiętać. Teraz najważniejsze - nauczyciele wszystkich przedmiotów mają dyżury w swoich klasach od piątku 2.09 do wtorku 6.09 w godzinach 15.00-18.00.

Kierownik Dydaktyki i Wychowania
Paweł Literski

Warsztaty

warsztaty_kameralne

"Wiolonczela w zespole kameralnym" to temat główny warsztatów dla zepołów kameralnych, które odbyły się 5 listopada w naszej szkole. Na zaproszenie p. Danuty Bylicy z uczennicami naszej szkoły, pracowała mgr Agnieszka Orszulik wiolonczelistka i nauczycielka ze Szkoły Muzycznej w Krośnie Odrzańskim. Kwartet wiolonczelowy oraz Trio "Forte" z zaangażowaniem realizowały cenne wskazówki Pani Agnieszki, która z pasją przekazywała wiadomości o stylach gry, współpracy w zespole, a także grała na wiolonczeli z zespołami. Dziękujemy!

Danuta Bylica i Małgorzata Tofilska

Ślubowanie klas pierwszych

slubowanie_2015

„Zaprzyjaźnić się z nutkami, dumą swojej szkoły być, ze wszystkimi pierwszakami, ślubujemy dziś!”

W „Auli A” naszej szkoły 16 października odbyło się wielkie święto, Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych. Nasi najmłodsi przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Renaty Wojtkowiak i Natalii Ostrowskiej. Dzieci zaśpiewały oraz zagrały na prostych instrumentach perkusyjnych następujące piosenki ,,Hej ho, pierwsza klasa'' , „Ślubowanie” i ,,Każde zwierzę na tym świecie''. Recytowały również wiersze o instrumentach autorstwa Wandy Chotomskiej . Pierwszoklasiści udowodnili, że zasłużyli na zaszczytne miano ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Nowej Soli. Nastąpiła chwila powagi, uczniowie złożyli przyrzeczenia, po czym Pan Dyrektor pasował każdego ucznia smyczkiem,przystrojonym wstęgą o barwach narodowych. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i teczki. Ten uroczysty dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów i ich rodziców. Na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć muzyki. Na koncercie wystąpili uczniowie klasy II:

  • Łucja Czajkowska - wiolonczela
  • Dominika Stołowska - flet
  • Jakub Gąsiorek - klarnet

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

Natalia Ostrowska

Rozpoczęcie roku szkolnego

Wszystkich pierwszaków wraz z rodzicami zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się ww wtorek 1 września o godzinie 17.00 w Auli budynku A przy ulicy Zjednoczenia 42. Uczniowie klas II-VI starym zwyczajem od środy 2 września w pierwszej kolejności zgłaszają się do nauczycieli przedmiotów teoretycznych celem zapisania się do odpowiednich grup, a następnie zgłaszają się do nauczycieli przedmiotu głównego, akompaniamentu i pozostałych przedmiotów. Obowiązkowe spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas I, II i III (aby zapisać dzieci do odpowiednich grup na zajęcia zbiorowe) odbędzie się 2 września w Auli budynku A w następujących godzinach:
klasa I - godz. 15.00
klasa II – godz.15.45
klasa III – godz.16.15
Przypominam (szczególnie ubiegłorocznym klasom III), że od klasy IV obowiązuje uczniów również forma muzykowania zespołowego czyli orkiestra, chór lub zespół kameralny. O tym na jakie zajęcia będzie uczęszczać uczeń decyduje nauczyciel prowadzący przedmiot główny wspólnie z nauczycielem prowadzącym zajęcia zespołowe. W klasie V dochodzi przedmiot „fortepian dodatkowy” - proszę o tym pamiętać. Teraz najważniejsze - nauczyciele wszystkich przedmiotów mają dyżury w swoich klasach od środy do piątku w godzinach 15.00-18.00. Zapisy na Chór i Orkiestrę w środę 2.09 w godz.15.00-18.00 Proponowane godziny zajęć dla poszczególnych grup znajdują się w zakładce „Plan zajęć” na stronie www.

Kierownik Dydaktyki i Wychowania
Paweł Literski

Pasowanie na ucznia

DSC_2314
W Auli naszej szkoły 17 października odbyło się wielkie święto, Pasowanie Uczniów Klas Pierwszych. Hubert i Patryk Kowalczykowie serdecznie powitali uczniów klasy pierwszej i wprowadzili w podniosłą atmosferę uroczystości. A nasi najmłodsi przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Joanny Kalbarczyk i Aliny Kucharuk-Koloniewicz. Dzieci świetnie zaśpiewały piosenki o ,,Pani Muzyce'' i ,,Pani Gamie'' oraz recytowały wiersze. Mile przywitały Dobrą Wróżkę, która życzyła im samych piątek..i szóstek. Pierwszoklasiści udowodnili, że zasłużyli na zaszczytne miano ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Nowej Soli. Nastąpiła chwila powagi, uczniowie złożyli przyrzeczenia, po czym Pan Dyrektor pasował każdego ucznia smyczkiem. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, teczki i ołówki. A od nas nauczycieli, z życzeniami wielu sukcesów - klucz wiolinowy, który otwiera wszystkie muzykalne drzwi.
Ten uroczysty dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów i waszych rodziców.
Przed tak ważnym momentem nie mogło zabraknąć muzyki. Na koncercie wystąpili:
  • Jagoda Wawrzykowska - fortepian
  • Konrad Ratajczak - gitara
  • Aleksandra Grządzielska - wiolonczela
  • Duet Maja Sebastianowicz fortepian, Marcin Mosorzewski skrzypce
  • Duet Filip Kowalski trąbka, Julian Pilichaty puzon
  • Trio fortepianowe Marcin Mosorzewski skrzypce, Ania Kołodziej wiolonczela , Maja Sebastianowicz fortepian

Joanna Kalbarczyk

Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

IMG_0428


Dzisiaj o godzinie 18 w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie nauczycieli z Dyrektorem szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor podziękował wszystkim nauczycielom za ich wytężoną pracę i za wszystkie przejawy aktywności zarówno w szkole jak i w środowisku nowosolskim. Na tym spotkaniu Dyrektor wręczył nagrody Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej dwóm naszym nauczycielkom - Beacie Gołemberskiej oraz Patrycji Śmiejczak-Świdzińskiej. Jest to wysokie wyróżnienie przyznawane corocznie nielicznym nauczycielom za ich wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej. Na tym spotkaniu Dyrektor wręczył nagrody Dyrektora Szkoły nauczycielom naszej szkoły za ich osiągnięcia. Nagrody te otrzymali: Alicja Aksentowicz, Elżbieta Cichocka, Lucyna Jędrzejewska, Małgorzata Tofilska, Anna Zatwarnicka, Mirosław Jędrzejewski, Adam Świdziński.

Paweł Literski

Zebranie rodziców

19 września 2013 roku o godzinie 18.00 Dyrektor Szkoły zaprasza rodziców naszych pierwszoklasistów na spotkanie które odbędzie się w auli A ul.Zjednoczenia 42. Spotkanie będzie poświęcone problematyce merytorycznej i organizacyjnej procesu nauczania w świetle prawa wewnątrzszkolnego.

Paweł Literski
Kierownik Dydaktyki i Wychowania

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

    Już za niespełna dwa tygodnie spotykamy się po wakacjach Happy Mam nadzieję, że cieszycie się z tego powodu tak samo jak ja Happy Chciałbym tylko przypomnieć jak wygląda organizacja rozpoczęcia roku szkolnego.
    Wszystkich pierwszaków wraz z rodzicami zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się w poniedziałek 2 września o godzinie 17.00 w Auli budynku A przy ulicy Zjednoczenia 42. Natomiast uczniowie klas II-VI starym zwyczajem od wtorku 3 września w pierwszej kolejności zgłaszają się do nauczycieli przedmiotów teoretycznych celem zapisania się do odpowiednich grup, a następnie zgłaszają się do nauczycieli przedmiotu głównego, akompaniamentu i pozostałych przedmiotów.
    Przypominam (szczególnie ubiegłorocznym klasom III), że od klasy IV obowiązuje uczniów również forma muzykowania zespołowego czyli orkiestra, chór lub zespół kameralny. O tym na jakie zajęcia będzie uczęszczać uczeń decyduje nauczyciel prowadzący przedmiot główny wspólnie z nauczycielem prowadzącym zajęcia zespołowe. W klasie V dochodzi przedmiot „fortepian dodatkowy” - proszę o tym pamiętać. Teraz najważniejsze - nauczyciele wszystkich przedmiotów mają dyżury w swoich klasach we wtorek 3 września, środę 4 września oraz czwartek 5 września w godzinach 15.00-18.00. Pierwsze zajęcia z orkiestry odbędą się już w środę 4 września o godzinie 15.40, a chóru  również w środę o 17.55 

    Pierwsze spotkanie z Paniami prowadzącymi zajęcia teoretyczne w klasach I-III (w celu zapisania dzieci do odpowiednich grup) odbędzie się we wtorek 3 września w godzinach:
    klasa I - 15.30
    klasa II - 16.30
    klasa III - 17.00

Paweł Literski
Kierownik Dydaktyki i Wychowania