Koncert dla NiepodległejJeszcze dobrze nie wybrzmiał pierwszy szkolny dzwonek, a nasi uczniowie i absolwenci rozpoczęli sezon koncertowy 😀
Tym razem Muzeum Miejskie w Nowej Soli zorganizowało „Wieczór z Niepodległą”. To wydarzenie zostało zorganizowane przez Muzeum w ramach ogólnopolskiej akcji obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP. Podczas popołudnia w muzeum nasi uczniowie i absolwenci zagrali utwory kompozytorów polskich, a wykład pt. „Wojsko Powstania Wielkopolskiego 1918-1919” wygłosił dr Włodzimierz Kwaśniewicz. Na koncercie zagrali:

  • Maja Sebastianowicz - ubiegłoroczna absolwentka z klasy fortepianu Lucyny Jędrzejewskiej
  • Iga Raczykowska z klasy fortepianu Lili Barańskiej
  • Marcin Mosorzewski - ubiegłoroczny absolwent z klasy skrzypiec Adama Świdzińskiego
  • Filip Kowalski z klasy trąbki Pawła Literskiego
  • Julian Pilichaty z klasy puzonu Pawła Literskiego
  • absolwencki zespół akordeonowy w składzie: Michał Dżugała, Michał Dynak, Dominik Walasek oraz ich były nauczyciel Ryszard Żmijowski.
Przy fortepianie naszym uczniom towarzyszyły Lucyna Jędrzejewska oraz Joanna Bogdanowicz, a koncert prowadziły Natalia Gotowała i Jagoda Wawrzykowska które przygotowała Anna Zatwarnicka.

Koncert był po prostu świetny - pamiętajmy, że to dopiero początek roku szkolnego, a nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Pełny profesjonalizm. Oby więcej takich koncertów.

Paweł Literski

Egzaminy - ważne informacje

DRODZY RODZICE

Kilka słów komentarza na temat organizacji przesłuchań półrocznych a nade wszystko EGZAMINÓW rocznych (kl. II-V) i końcowych (kl. VI). Nadzwyczaj wczesna publikacja harmonogramów ma swoje uzasadnienie w prawie i planowaniu pracy dziecka a nawet rodziny. Do pierwszego stycznia to żadna nowość - publikacje harmonogramów z wyprzedzeniem na kilka miesięcy normą już były. Teraz informujemy niemal z rocznym wyprzedzeniem.
Zgodnie z prawem (Art.44 zg ust.5 Ustawy o Systemie Oświaty i Wychowania z 2016 poz.1943) terminy egzaminów wyznacza dyrektor szkoły zaś egzamin jako forma ustalenia oceny ma swoje uzasadnienie prawne w Art. 44 zg ust. 2 cytowanej Ustawy.
Wyprzedzające i precyzyjne określenie terminów egzaminów promocyjnych i końcowych ma na celu uwzględnienie tychże w planach organizacji pracy dziecka w roku szkolnym 2018/2019. Odstępstwo od wyznaczonego terminu musi być usprawiedliwione (ust. 6 cytowanego paragrafu Ustawy) wiarygodnym argumentem wyższej konieczności.
Dla dobra dziecka, sprawności organizacji pracy szkoły oraz wypełnienia zapisów prawa, proszę o uwzględnienie informacji w planowaniu pracy dziecka na bieżący rok szkolny.

Z wyrazami szacunku

Jerzy T. Szynder
dyrektor