Koncert w Kożuchowie

dsc0915-kopia

W sobotę 20 września odbył się w kożuchowskim zamku koncert organizowany przez Urząd Miasta. W koncercie wystąpili uczniowie naszej szkoły:

  • Maja Sebastianowicz,
  • Klaudia Bogucka,
  • Kasia Zych,
  • Ania Kołodziej,
  • Martyna Mazur,
  • Filip Kowalski,
  • Julian Pilichaty,
a akompaniowała i nad całością czuwała Lucyna Jędrzejewska.

Występy spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem widowni, fotorelację z imprezy można zobaczyć w naszej galerii.

Lucyna Jędrzejewska

Uczeń naszej szkoły stypendystą

DSC01146www

Mamy przyjemność poinformować, że Dominik Manyś, z klasy trąbki mgr Pawła Literskiego, uzyskał w bieżącym roku szkolnym stypendium Prezydenta Miasta Nowej Soli za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Nagroda ta jest również uwieńczeniem sześcioletniego cyklu edukacyjnego Dominika, podczas którego niejednokrotnie udowadniał swoje nieprzeciętne umiejętności, godnie reprezentując PSM I stopnia im. G. Bacewicz na wielu prestiżowych konkursach.
W ubiegłym tylko roku szkolnym otrzymał wyróżnienie na XIX Wielkopolskim Międzyszkolnym Konkursie Uczniów Klas Instrumentów Dętych, zajął III miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas III Głogowskiego Konkursu Trębaczy oraz II miejsce na XXIII Konfrontacjach Instrumentów Dętych w Oławie.

Serdecznie gratulujemy Dominikowi oraz liczymy, że podczas swojego ostatniego roku edukacji w naszej szkole przysporzy nam kolejnych powodów do dumy.

pl

Julian w Filharmonii Zielonogórskiej

DSC01221a
W piątkowe przedpołudnie (12.09.2014) w sali Filharmonii Zielonogórskiej odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert z cyklu Filharmonia Młodych, skierowany do najmłodszego grona słuchaczy. Jako solista wystąpił uczeń naszej szkoły Julian Pilichaty (puzon) z towarzyszeniem fortepianowym mgr Lucyny Jędrzejewskiej. Oprócz wyśmienitego popisu własnych umiejętności Julian opowiedział zgromadzonej publiczności o puzonie – przedstawił jego budowę oraz sposób gry. Młodzi słuchacze byli zachwyceni całym występem i nagrodzili muzyków gromkimi brawami.
Julianowi gratulujemy udanego koncertu!


pl

Pierwszy koncert

DSC01163A


Nasza szkoła właśnie rozpoczęła nowy rok szkolny Happy Jak na Szkołę Muzyczną przystało nie mogło się obyć bez koncertu którym nasi starsi uczniowie przywitali pierwszoklasistów. Dzieciom bardzo się koncert podobał, nagrodziły one młodych wykonawców wielkimi brawami. W koncercie mogliśmy usłyszeć Maję Sebastianowicz z klasy fortepianu Lucyny Jędrzejewskiej, Anię Kołodziej z klasy wiolonczeli Danuty Bylicy oraz Filipa Kowalskiego z klasy trąbki Pawła Literskiego. Zdjęcia z dzisiejszego koncertu znajdziemy w naszej szkolnej galerii.

Paweł Literski