Pożegnanie lata

Pozegnanie_lata
W sobotę 28 września w Muzeum Miejskim w Nowej Soli odbył się koncert pt. „Pożegnanie lata”, który kierowany był do najmłodszych nowosolan. Występy uczniów szkoły muzycznej poprzedzone były czytaniem bajek w scenerii „Ogrodu sztuk”, które odbyło się z cyklu „Nowosolanie Czytają Dzieciom” pod patronatem Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dopełnieniem pobudzonej bajkami dziecięcej wyobraźni była część muzyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły:

  • Mai Sebastianowicz – fortepian,
  • Weroniki Bielicz – skrzypce,
  • duetu Mai Sebastianowicz i Marcina Mosorzewskiego – skrzypce

oraz zespołów

  • wiolonczelowego prowadzonego przez Panią Danutę Bylicę,
  • kwartetu fortepianowego prowadzonego przez Pana Adama Świdzińskiego,
  • zespołu „Młode Smyki” prowadzonego przez Panią Patrycję Śmiejczak-Świdzińską
  • zespołu akordeonowego prowadzonego przez Pana Ryszarda Żmijowskiego.

Koncert poprowadziły uczennice: Julia Aksentowicz oraz Maja Marciniak.


Adam Świdziński

Aresztowanie w Kożuchowie

Kozuchow

W sobotę 20 września w sali koncertowej kożuchowskiego zamku wystąpili uczniowie naszej szkoły z koncertem-laurką dla Urzędu Stanu Cywilnego.
Wystąpili: Maja Sebastianowicz i Gabriela Krzesik z klasy fortepianu Lucyny Jedrzejewskiej, Marcin Mosorzewski z klasy skrzypiec Małgorzaty Tofilskiej oraz saksofonistka Zuzanna Sobieniak. Występ został tak gorąco przyjęty, że nie chciano wypuścić naszych małych artystów z zamku – a nawet ich zaaresztowano w zamkowych lochach – co widać na załączonych zdjęciach.


Mirosław Jędrzejewski.

Zebranie rodziców

19 września 2013 roku o godzinie 18.00 Dyrektor Szkoły zaprasza rodziców naszych pierwszoklasistów na spotkanie które odbędzie się w auli A ul.Zjednoczenia 42. Spotkanie będzie poświęcone problematyce merytorycznej i organizacyjnej procesu nauczania w świetle prawa wewnątrzszkolnego.

Paweł Literski
Kierownik Dydaktyki i Wychowania