Koncerty jesienne w Otyniu

2019-10-29_otyn

We wtorek, 29 października, na zaproszenie przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otyniu odbyły się dwa ,,Jesienne koncerty’’ w wykonaniu naszych uczniów. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchali muzycznych prezentacji uczniów oraz chętnie udzielali odpowiedzi na temat instrumentów. Na zakończenie wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę ,,My jesteśmy krasnoludki’’.
W koncertach udział wzięli:

 • Nadia Kołodziej – skrzypce
 • Martyna Nalewajko – wiolonczela
 • Nela Malczyk – gitara
 • Miłosz Kalbarczyk – fortepian
 • Zofia Fedro – flet poprzeczny
 • Róża Romanowska – klarnet
 • Filip Bywalec – trąbka
 • Borys i Kacper Moczyńscy – duet akordeonowy
 • Natalia Ostrowska - śpiew

Pragnę podziękować pani Natalii Ostrowskiej za prowadzenie koncertów, która zawsze to robi profesjonalnie i czarująco. Dziękuję wszystkim pedagogom za przygotowanie uczniów do muzycznej prezentacji dla jakże miłej i sympatycznej publiczności. Nauczycielom, którzy towarzyszyli uczniom podczas koncertu, pani Agacie Bywalec, Danucie Bylicy, Bartoszowi Ostrowskiemu, Ryszardowi Żmijowskiemu, dziękuję w szczególności. Uczniom akompaniowała Joanna Kalbarczyk

Joanna Kalbarczyk

Dzień Edukacji Narodowej

2019-10-14_edukacja

Wczoraj w Muzeum Miejskim w Nowej Soli odbyły się obchody święta Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość swoimi występami uświetnili uczniowie naszej szkoły: Marcel Gołemberski, Filip i Patryk Maciak, Anna Kosiak, Aleksandra Kaczmarek, Hanna Kubów, Łucja Czajkowska oraz Miłosz Kalbarczyk. Część artystyczną poprowadziła pani Agata Dąbrowska. Koncert był bardzo udany, uczniowie zagrali fantastycznie - młodzi muzycy byli nagradzani obficie oklaskami przez publiczność zebraną w muzeum. Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz rodzicom za przybycie, a uczniom gratulujemy pięknych występów.

Agata Dąbrowska

Inauguracja roku akademickiego Nowosolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

2019-10-01_uniwersytet

1 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Po raz kolejny nasza szkoła została poproszona o uświetnienie muzyką tego podniosłego wydarzenia. Przy błyskotliwych zapowiedziach p. Magdaleny Rodzynek- Siring zaprezentowali się uczniowie i absolwenci Szkoły Muzycznej.
Wystąpiły następujące zespoły:

 • „Mega Kwartet” przygotowany przez p. Beatę Gołembską w składzie: Maja Nowakowska, Lucia Rothermel, Anna Pukaluk, Patrycja Kryczka;
 • „Trio fortepianowe” przygotowane przez p. Patrycję Śmiejczak- Świdzińską w składzie: Łucja Czajkowska, Hanna Kubów oraz Miłosz Kalbarczyk;
 • zespół akordeonowy pod kierownictwem p. Ryszarda Żmijowskiego, w którego skład wchodzi nauczyciel prowadzący, uczennica-Marta Zalas oraz absolwenci- Barbara Dynak, Michał Dynak, Michał Dżugała, Mikołaj Kołtun.
Różnorodny repertuar spodobał się publiczności, którzy głośnymi brawami domagali się bisów. Cieszymy się, że mogliśmy muzyką uświetnić tak ważne wydarzenie.

Natalia Ostrowska