Stypendium Burmistrza OtyniaW piątek, 12 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Otyniu odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej, podczas której Burmistrz Otynia Pani Barbara Wróblewska wręczała stypendia najzdolniejszym uczniom w zakresie kultury, nauki i sportu. Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż uczeń naszej szkoły - Miłosz Kalbarczyk - z klasy fortepianu Joanny Kalbarczyk otrzymał z rąk pani Burmistrz Otynia stypendium za wybitne osiągnięcia w zakresie kultury.

Miłoszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Paweł Literski

Ślubowanie klas I12 października w Auli A odbyło się uroczyste ślubowanie klas I. To wyjątkowa uroczystość, przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów naszej szkoły. Był to pierwszy występ uczniów na szkolnej scenie, ale poradzili sobie znakomicie. Rok 2018 to rok szczególny, ponieważ w tym roku przypada 100 letnia rocznica odzyskania niepodległości przez Naszą Ojczyznę. Z tej okazji, uczniowie chcąc uczcić tę szczególne święto przywitali publiczność wiązanką piosenek ludowych.
Następny punkt programu - ślubowanie oraz pasowanie na ucznia przebiegł w bardzo uroczystej atmosferze, ponieważ wicedyrektor Pan Adam Świdziński, dokonał pasowania uczniów smyczkiem przybranym w biało-czerwone barwy. Uczniowie zachowali się godnie oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Tak upłynął ten wyjątkowy wieczór. Gratulujemy uczniom oraz dziękujemy ich najbliższym za pomoc w przygotowaniu uczniów do ślubowania.
Do zobaczenia na koncertach!

Natalia Ostrowska
Magdalena Rozynek-Siring

Muzyczne Pory Roku w OtyniuPory roku są wielką inspiracją dla mistrzów obrazu, słowa i muzyki. Tuż przed Międzynarodowym Dniem Muzyki, w niedzielę 30 września uczniowie naszej szkoły wystąpili w Galerii Artystycznej Gminnego Centrum Kultury w Otyniu. Oprawą muzyczną współtworzyli niecodzienne wydarzenie, jakim była wystawa fotografii Jana Wojtasika pt. ,,Cztery Pory Roku w Puszczy Tarnowskiej’’. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się:

  • kwintet smyczkowy prowadzony przez Natalię Ostrowską w składzie: Bożesława Patelka, Agata Mąka, Aleksandra Jensch, Kacper Batko, Lidia Kiraga,
  • zespół fletowy prowadzony przez Renatę Wojtkowiak w składzie Maria Jezior-Pieczyńska, Kinga Solarewicz,
  • Miłosz Kalbarczyk z klasy fortepianu Joanny Kalbarczyk
  • uczniom akompaniowała Joanna Kalbarczyk.

Koncert prowadziły Joanna Kalbarczyk i Natalia Ostrowska.

W imieniu własnym, jak i pani Natalii pragnę podziękować kochanym rodzicom za pomoc okazaną przy realizacji koncertu. Dziękuję również wykonawcom i nauczycielom za pięknie przygotowany repertuar.

Joanna Kalbarczyk