Warsztaty saksofonowe

2016-10-25_warsztaty


Wtorek 25 października był z pewnością dniem w którym w całym budynku B słychać było tylko naszych saksofonistów Happy W tym dniu odbyły się Warsztaty Saksofonowe z prof. Dariuszem Samólem. Nasi wszyscy saksofoniści pod okiem mistrza doskonalili swoje umiejętności w grze na saksofonie oraz rozwiązywali pojawiające się trudności w grze na tym pięknym instrumencie. Wszystko to odbyło się podczas wykładu i lekcji otwartych prowadzonych przez profesora. Uczniowie ze spotkania wychodzili zadowoleni, a powyższe zdjęcie chyba najbardziej oddaje atmosferę jaka panowała podczas zajęć z profesorem.

Mirosław Jędrzejewski

Ślubowanie klas I

2016-10-21_slubowanie


„Czy przyrzekacie być pilnymi i wzorowymi uczniami?...”

21 października w Auli A odbyło się uroczyste ślubowanie klas I.

To był ich pierwszy występ na szkolnej scenie, ale poradzili sobie znakomicie z tremą śpiewając piosenki o: kolorowych nutkach (które od tej chwili staną się dla nich swoistym abecadłem muzycznym), czy o leśnych duszkach, które wspomagając krasnoludki uczą dzieci jak trzeba się zachowywać w lesie. Niektórzy uczniowie mieli tyle odwagi, że zdecydowali się na występ solistyczny, należeli do nich: Patrycja Pich, Oliwia Hrebeniuk, Maja Nowakowska oraz zespół gitarowy w składzie: Amelia Kozicz, Klaudia Smolińska i nauczyciel prowadzący pani Elżbieta Cichocka.
Jak na koncert przystało na scenie znalazły się również wielkie gwiazdy. Należały do nich dwie skrzypaczki: Katarzyna Zych - która otrzymała Stypendium Prezydenta Nowej Soli oraz Klara Lachowicz - stypendystka Wójta Gminy Otyń. Po wspaniałym występie Kasi, której na fortepianie towarzyszyła ubiegłoroczna stypendystka Maja Sebastianowicz Pan Dyrektor wręczył dziewczętom dyplomy oraz kwiaty.
Następny punkt programu - ślubowanie przebiegł w bardzo uroczystej i miłej atmosferze dzięki osobie Pana Dyrektora, który niczym król pasujący giermków na rycerzy dokonał pasowania uczniów smyczkiem przybranym w biało-czerwone barwy. Uczniowie z należytą uwagą słuchali słów Pana Dyrektora oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominek. Niespodzianką okazał się skecz przygotowany przez uczniów klasy III Miłosza Kalbarczyka oraz Emilki Swobody. Uczniów przygotowała pani Joanna Kalbarczyk.
Tak upłynął ten wyjątkowy wieczór. Gratulujemy uczniom oraz dziękujemy ich najbliższym za pomoc w przygotowaniu uczniów do ślubowania.
Do zobaczenia na koncertach!

Natalia Ostrowska
Magdalena Rozynek-Siring

Dni Seniora

2016-10-11_dni_seniora


W dniu 8 października w gminie Nowa Sól rozpoczęły się uroczyste obchody Dnia Seniora. Pierwsze spotkanie odbyło się w Lubięcinie, wystąpili na nim uczniowie naszej szkoły.

Soliści

 • Marcin Mosorzewski – skrzypce,
 • Mikołaj Kołtun – akordeon,
 • Miłosz Kalbarczyk – fortepian,
 • Zuzanna Żuberek – gitara,
 • Kornel Wawrowski - klarnet,
 • Oliwia Hrebeniuk - wiolonczela,
 • Kacper Jakubowski – gitara.

Duety
 • Julian Pilichaty – puzon, Filip Kowalski – trąbka,
 • Maja Sebastianowicz - Klaudia Bogucka - pianistki,
 • Nawojka Wiśniewska- Pani Renata Wojtkowiak – flecistki,

Zespoły
 • ”Magiczne dźwięki” - Bożysława Patelka, Judyta Gazińska, Jagoda Wawrzykowska,
 • „MAK – trio”- Aneta Grzegorska, Marcin Mosorzewski, Klaudia Bogucka,
 • Trio fortepianowe- Katarzyna Zych, Anna Kołodziej, Maja Sebastianowicz.

Przy fortepianie uczniom towarzyszyły panie Joanna Kalbarczyk i Alicja Aksentowicz. Wszystkim artystom gratuluję. Dziękuję nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i pomoc.

A.Aksentowicz

Gaudeamus igitur

2016-10-04_NUTW


We wtorek 4 października odbyła się uroczysta, jubileuszowa inauguracja roku akademickiego Nowosolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Galę uświetnił koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Na koncercie wystąpili soliści, zespoły, repertuar obejmował muzykę poważną i rozrywkową.

W koncercie udział wzięli:

 • Marcin Mosorzewski, Agata Mąka – soliści,
 • Maja Brychcy, Maja Ławniczek – duet fletowy,
 • „Magiczne dźwięki” – trio fortepianowe: Bożysława Patelka, Judyta Gazińska, Jagoda Wawrzykowska,
 • Kwartet saksofonowy: Zuzia Sobienia, Agnieszka Hajduk, Arek Majcher, Pan Mirosław Jędrzejewski,
 • „MAK – trio”: Aneta Grzegorska, Marcin Mosorzewski, Klaudia Bogucka,
 • Duet - Maja Sebastianowicz , Klaudia Bogucka,
 • Trio fortepianowe: Katarzyna Zych, Anna Kołodziej, Maja Sebastianowicz,
 • Duet - Julian Pilichaty - puzon Filip Kowalski- trąbka,
 • Kwartet akordeonowy: Michał Dynak, Michał Dżugara, Dominik Walasek oraz Ryszard Żmijowski.

Wykonawcom gratuluję i bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom oraz rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji koncertu.

A.Aksentowicz

Koncert inauguracyjny

2016-10-01_50_inauguracyjny


W sobotę, 1 października w Muzeum Miejskim w Nowej Soli odbył się koncert inaugurujący obchody jubileuszu 50-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz. Na scenie wystąpili młodzi artyści, którzy przed laty, lub też całkiem niedawno byli uczniami naszej szkoły. Koncert, w którym muzyka przeplatała się ze wspomnieniami, rozpoczęła wiolonczelistka Martyna Kościuszko wraz z zespołem akordeonowym w składzie Michał Dynak, Michał Dżugała, Dominik Walasek i Ryszard Żmijowski . Piotr Maruszczak - trąbka, Joanna Blandzi – klarnet i Iwona Grysak – saksofon, zaprezentowali się przy akompaniamencie pani Lucyny Jędrzejewskiej. Wystąpili również: Dominik Gołemberski - fortepian, Tomasz Radziszewski - gitara oraz Agata Doszczak - skrzypce, której akompaniowała dr Joanna Zathey-Wójcińska. Koncert prowadzili uczniowie Katarzyna Zych i Kacper Kortz. Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy oraz życzymy dalszych sukcesów. Pragniemy również podziękować dyrektorowi muzeum panu Tomaszowi Andrzejewskiemu za niezwykle miłe słowa i kwiaty złożone na ręce pana Jerzego Tadeusza Szyndera , dyrektora naszej szkoły.

Patrycja Śmiejczak-Świdzińska