I Wieczór Smyczkowy

1_wieczor_smyczkowy

I Wieczór Smyczkowy odbył się 28 października w auli Szkoły przy ul. Kołłątaja. Wystąpili m.in. skrzypkowie i Trio Fortepianowe "Forte" z klasy p.Małgorzaty Tofilskiej oraz wiolonczelistki i Kwartet Wiolonczelowy z klasy p. Danuty Bylicy. Skrzypkom towarzyszyła z ognistym temperamentem przy fortepianie, Pani Joanna Kalbarczyk, której serdecznie dziękuję w imieniu uczniów i swoim, za wysoki poziom gry!

Małgorzata Tofilska

Recital Mai

recital_maja

27 października 2015r. w auli „B” odbył się recital Mai Sebastianowicz – pianistki z klasy Lucyny Jędrzejewskiej. W koncercie zaprezentowała się Maja wraz ze swoimi koleżankami z klasy i zespołu: Klaudią Bogucką, Kasią Zych i Anią Kołodziej.
Recital miał dwie odsłony – rano widownię zapełniła klasa Mai ze Szkoły Podstawowej Nr 6 oraz popołudniu dla naszej szkoły. Ciekawostką jest powstanie chóru podczas koncertu porannego, który pięknie zaśpiewał „Życzenie” Fryderyka Chopina.
Zapraszamy do galerii.

Lucyna Jędrzejewska

Dzień Seniora

dzien_seniora

24 października 2015r. w Siedlisku wystąpili uczniowie naszej szkoły z koncertem z okazji Dnia Seniora. Występy naszych instrumentalistów pod przewodnictwem Lucyny Jędrzejewskiej spotkały się z bardzo miłym i gorącym przyjęciem. Imprezę zorganizował i nas zaprosił bardzo gościnny Gminny Ośrodek Kultury w Siedlisku.
Wystąpili:
Zosia Cieślak, Stanisław Cieślak, Filip Kowalski, Julian Pilichaty, Michał Balak, Marcel Świdziński
oraz nasz absolwent saksofonista Hubert Dykiel. Solistom akompaniowała Lucyna Jędrzejewska.
Zapraszamy do galerii.

Mirosław Jędrzejewski

Ślubowanie klas pierwszych

slubowanie_2015

„Zaprzyjaźnić się z nutkami, dumą swojej szkoły być, ze wszystkimi pierwszakami, ślubujemy dziś!”

W „Auli A” naszej szkoły 16 października odbyło się wielkie święto, Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych. Nasi najmłodsi przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Renaty Wojtkowiak i Natalii Ostrowskiej. Dzieci zaśpiewały oraz zagrały na prostych instrumentach perkusyjnych następujące piosenki ,,Hej ho, pierwsza klasa'' , „Ślubowanie” i ,,Każde zwierzę na tym świecie''. Recytowały również wiersze o instrumentach autorstwa Wandy Chotomskiej . Pierwszoklasiści udowodnili, że zasłużyli na zaszczytne miano ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Nowej Soli. Nastąpiła chwila powagi, uczniowie złożyli przyrzeczenia, po czym Pan Dyrektor pasował każdego ucznia smyczkiem,przystrojonym wstęgą o barwach narodowych. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i teczki. Ten uroczysty dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów i ich rodziców. Na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć muzyki. Na koncercie wystąpili uczniowie klasy II:

  • Łucja Czajkowska - wiolonczela
  • Dominika Stołowska - flet
  • Jakub Gąsiorek - klarnet

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

Natalia Ostrowska