Koncert jesienny

SOSW
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w poniedziałek 21.10.2013r. odbył się Koncert Jesienny. Uczniowie naszej szkoły sprawili wiele muzycznych niespodzianek uczniom ośrodka. W koncercie udział wzięli: Konrad Ratajczak - gitara, Wojciech Bielicz- saksofon, Maja Sebastianowicz - fortepian, Weronika Bielicz - skrzypce, Marcin Mosorzewski - skrzypce, trio fortepianowe w składzie Karolina Bielicz - flet, Weronika Bielicz - skrzypce, Julia Zatwarnicka - fortepian. Wychowankowie ośrodka przygotowali również niespodziankę dla uczniów szkoły muzycznej- zatańczyli dwa tańce ludowe : kujawiaka i oberka. Na zakończenie koncertu nasi uczniowie otrzymali miłe prezenciki oraz zostali zaproszeni na herbatkę i ciasto. Dziękujemy Paniom z Ośrodka, które zawsze dbają o miłą atmosferę pobytu naszych uczniów w SOSW.

Małgorzata Tofilska

Odrzany 2013

Odrzany
W czwartek 24 października w Galerii Nova, odbyła się uroczystość wręczenia statuetek Odrzany, które od 2004 roku otrzymują osoby i organizacje, przyczyniające się do rozwoju i promocji Nowej Soli. Uroczystość uświetniły występy uczniów z naszej szkoły:
 • Stanisław Cieślak - fortepian
 • Dominik Gołemberski - fortepian
 • Kwartet fortepianowy prowadzony przez Pana Adama Świdzińskiego
 • Zespół akordeonowy prowadzony przez Pana Ryszarda Żmijowskiego
Koncert poprowadziła Pani Beata Gołemberska. Dziękujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie.

Adam Świdziński

O historii przy muzyce vol.VII

PA200135

W niedzielne popołudnie w Muzeum Miejskim odbyło się VII spotkanie z cyklu " O historii przy muzyce ". W koncercie udział wzięli:

Trio fortepianowe Karolina Bielicz flet, Weronika Bielicz skrzypce, Julia Zatwarnicka fortepian,
Gość specjalny - Agata Miłoś - stypendystka Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Uzdolnionych - uczennica Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Poznaniu,
Duet Maja Sebastianowicz - fortepian, Marcin Mosorzewski skrzypce,
Wojciech Bielicz - saksofon,
Maja Sebastianowicz - fortepian,
Anna Kołodziej - wiolonczela,
Katarzyna Zych - skrzypce,
Konrad Ratajczak - gitara,
Duet fortepianowy Gabriela Jas i Nadia Szyfter,
Wiktoria Grajewska - wiolonczela,
Weronika Bielicz - skrzypce,
Zuzanna Sobieniak - saksofon,
Stanisław Cieślak - fortepian,
Trio fortepianowe Maja Sebastianowicz, Anna Kołodziej, Marcin Mosorzewski,
Duet Akordeonowy - Barbara i Michał Dynak - uczeń Szkoły Muzycznej II stopnia w Zielonej Górze,
Kwintet saksofonowy w składzie - Mirosław Jędrzejewski, Nikodem Pietrzak, Marcela Bolechowska, Hubert Dykiel, Marcel Marciniak .
Przy fortepianie młodym wykonawcom towarzyszyły Panie Lilia Barańska, Alina Chojnowska, Lucyna Jędrzejewska, Anna Mackiewicz oraz Pan Mirosław Jędrzejewski.

Po koncercie, Dyrektor Muzeum dr Tomasz Andrzejewski zabrał publiczność w przeszłość Nowej Soli, w lata 50 i 60 XX wieku. Urokliwe zakątki historii naszego miasta, można było odnaleźć na fotografiach z tamtego czasu oraz w pasjonującej opowieści Pana Dyrektora.

VIII spotkanie z cyklu " O historii przy muzyce " odbędzie się 17 listopada o godz.16.00 w Muzeum, a IX spotkanie 25 listopada o 17.30 w budynku Szkoły Muzycznej przy ulicy Kołłątaja 1. Zapraszamy serdecznie.

Małgorzata Tofilska

Pasowanie na ucznia

DSC_2314
W Auli naszej szkoły 17 października odbyło się wielkie święto, Pasowanie Uczniów Klas Pierwszych. Hubert i Patryk Kowalczykowie serdecznie powitali uczniów klasy pierwszej i wprowadzili w podniosłą atmosferę uroczystości. A nasi najmłodsi przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Joanny Kalbarczyk i Aliny Kucharuk-Koloniewicz. Dzieci świetnie zaśpiewały piosenki o ,,Pani Muzyce'' i ,,Pani Gamie'' oraz recytowały wiersze. Mile przywitały Dobrą Wróżkę, która życzyła im samych piątek..i szóstek. Pierwszoklasiści udowodnili, że zasłużyli na zaszczytne miano ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Nowej Soli. Nastąpiła chwila powagi, uczniowie złożyli przyrzeczenia, po czym Pan Dyrektor pasował każdego ucznia smyczkiem. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, teczki i ołówki. A od nas nauczycieli, z życzeniami wielu sukcesów - klucz wiolinowy, który otwiera wszystkie muzykalne drzwi.
Ten uroczysty dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów i waszych rodziców.
Przed tak ważnym momentem nie mogło zabraknąć muzyki. Na koncercie wystąpili:
 • Jagoda Wawrzykowska - fortepian
 • Konrad Ratajczak - gitara
 • Aleksandra Grządzielska - wiolonczela
 • Duet Maja Sebastianowicz fortepian, Marcin Mosorzewski skrzypce
 • Duet Filip Kowalski trąbka, Julian Pilichaty puzon
 • Trio fortepianowe Marcin Mosorzewski skrzypce, Ania Kołodziej wiolonczela , Maja Sebastianowicz fortepian

Joanna Kalbarczyk

Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

IMG_0428


Dzisiaj o godzinie 18 w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie nauczycieli z Dyrektorem szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor podziękował wszystkim nauczycielom za ich wytężoną pracę i za wszystkie przejawy aktywności zarówno w szkole jak i w środowisku nowosolskim. Na tym spotkaniu Dyrektor wręczył nagrody Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej dwóm naszym nauczycielkom - Beacie Gołemberskiej oraz Patrycji Śmiejczak-Świdzińskiej. Jest to wysokie wyróżnienie przyznawane corocznie nielicznym nauczycielom za ich wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej. Na tym spotkaniu Dyrektor wręczył nagrody Dyrektora Szkoły nauczycielom naszej szkoły za ich osiągnięcia. Nagrody te otrzymali: Alicja Aksentowicz, Elżbieta Cichocka, Lucyna Jędrzejewska, Małgorzata Tofilska, Anna Zatwarnicka, Mirosław Jędrzejewski, Adam Świdziński.

Paweł Literski

Dzień Edukacji Narodowej

DSC_7118
W dniu 14 października 2013 roku w Muzeum Miejskim w Nowej Soli odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którego organizatorem był Urząd Miejski w Nowej Soli. Prezydent Wadim Tyszkiewicz podziękował zebranym nauczycielom i dyrektorom nowosolskich przedszkoli, podstawówek i gimnazjów za kształcenie i wychowywanie nowego pokolenia Nowosolan.
Uczniowie naszej szkoły "muzyczną kartkę" z życzeniami przedstawili na koncercie, który poprowadziła Pani Anna Zatwarnicka, a zagrali na nim:
 • duet Marcin Mosorzewski i Maja Sebastianowicz
 • duet Maja Masiowska i Joanna Wojtasińska akomp. Alina Chojnowska
 • zespół "Młode smyki" w składzie: Julia Aksentowicz, Dominika Kubera, Marcel Świdziński, Maja Marciniak, Weronika Gmurkowska, Martyna Wróblewska, Justyna Kołodziej
 • kwartet fortepianowy w składzie: Maja Masiowska, Joanna Wojtasińska, Mikołaj Świdziński, Wiktoria Zajączek
 • trio fortepianowe w składzie: Julia Aksentowicz, Wiktoria Grajewska, Dominik Gołemberski

Adam Świdziński

Lubuskie talenty

zdjecie
We wtorek 8 października grupa 33 uczniów naszej szkoły (prawie wszyscy skrzypkowie i inni instrumentaliści) wraz z 4 nauczycielami pojechali do Zielonej Góry. Tam, w Filharmonii Zielonogórskiej o godz. 9.30 odbył się koncert symfoniczny dla młodzieży pod tytułem „Lubuskie Talenty” w ramach XXII Festiwalu „Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki” im.T.Wrońskiego. Solistami byli skrzypkowie – Katarzyna Hejnowicz, Jakub Przybycień (uczniowie PSM II st. w Zielonej Górze) oraz wiolonczelista Szymon Walenciak (student Akademii Muzycznej w Poznaniu, wychowanek PSM w Zielonej Górze). Nasi uczniowie pojechali do Filharmonii Zielonogórskiej aby posłuchać i zobaczyć jak grają utytułowani smyczkowcy, jak brzmią znane utwory w ich wykonaniu z towarzyszeniem orkiestry, podpatrzeć ich grę od strony technicznej i muzycznej oraz zaczerpnąć chęci do dalszej pracy z instrumentem. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy wycieczki wyjechali z Zielonej Góry zadowoleni i z dużym zapałem do ćwiczenia.

Beata Gołemberska

O historii przy muzyce vol.VII

Historia_muzeum


Prosimy o przyniesienie długopisów!!!