GRAND PRIX w Poznaniu

FOT74BA

W sobotę 26 listopada 2016 roku liczna reprezentacja z naszej szkoły w składzie: Maja Brychcy i Kinga Solarewicz z klasy fletu Renaty Wojtkowiak, Karolina Lachowicz i Kacper Libner z klasy saksofonu Mirosława Jędrzejewskiego oraz czwórka "blaszana" w składzie: Dominik Ciesielski, Marcel Gołemberski, Filip Kowalski, Julian Pilichaty z klasy Pawła Literskiego pojechała na XXI WIELKOPOLSKI KONKURS UCZNIÓW KLAS INSTRUMENTÓW DĘTYCH.
Nasi uczniowie zawsze z tego konkursu wracali z nagrodami, ale takiej niespodzianki jaką sprawiła nam Karolinka jeszcze w naszej wyjazdowej historii nie było Happy Karolinka Lachowicz która uczy się dopiero drugi rok w klasie saksofonu Mirosława Jędrzejewskiego zdobyła I miejsce w II grupie oraz GRAND PRIX czyli główną nagrodę konkursu (niezależną od miejsce w poszczególnych grupach). Karolinka na szczęście na podium nie była osamotniona ponieważ dwaj nasi uczniowie Dominik Ciesielski oraz Julian Pilichaty z klasy Pawła Literskiego otrzymali wyróżnienia w swojej grupie.
Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy za trud przygotowań, a szczególne podziękowania kieruję w stronę naszej niezastąpionej akompaniatorki - Lucyny Jędrzejewskiej która w tym roku również "gościnnie" akompaniowała naszym flecistkom.
Na koniec jeszcze raz pogratuluję laureatom konkursu i myślę, że trzeba pilnie śledzić ich losy bo mam wrażenie, że nie raz jeszcze o nich usłyszymy.

Paweł Literski

Koncert w Przedszkolu nr 11

20161128_przedszkole

W dniu 28 listopada odbył się Koncert w Przedszkolu nr 11 w Nowej Soli, uczniów ze Szkoły Muzycznej. Przedszkolaki miały możliwość usłyszeć utwory na różnych instrumentach. Wykonawcami tego koncertu byli: Hanna Mendaluk, Amelia Waszkiewicz, Kornel Ławrowski, Maria Papis, Hanna Ostapczuk, Maja Kościuszko, Anna Kołodziej. Akompaniowała uczniom Pani Alina Chojnowska. Koncert zorganizowała i prowadziła Pani Danuta Bylica.

Popis klasy akordeonu

2016_11_21_akordeony


21 listopada 2016 miał miejsce popis uczniów klasy akordeonu Teresy Karaś-Kret. Przed licznie zgromadzoną publicznością wśród, której obecny był dyrektor szkoły mgr Jerzy Tadeusz Szynder, zaprezentowali się wszyscy uczniowie od klasy I - VI.
Program obejmował występy solowe oraz kameralne(duety i trio), niektóre z udziałem nauczycielki.
Trud młodych wykonawców został nagrodzony - każdy uczeń otrzymał czekoladę i tulipana. Dopełnieniem koncertu był słodki poczęstunek zorganizowany wspaniale przez rodziców.

Dzień z gitarą

2016-11-10_gitary


Czwartek, 10 listopada, był dniem, w którym w naszej szkole w bud. B królowała gitara. Już od godz.10.00 rozpoczęły się lekcje mistrzowskie prowadzone przez mistrza gitary Waldemara Gromolaka. Uczniowie rozwiązywali problemy dźwiękowe i techniczne, jak również ćwiczyli grę zespołową. Kolejnym punktem w gitarowym dniu był wykład przeznaczony szczególnie dla nauczycieli i rodziców, którego tematem było rozbudzanie pasji muzykowania. Dzień z gitarą zakończył się koncertem. Usłyszeliśmy A.Tansmana „Concertino” i J.Rodrigo „Concierto de Aranjuez”. Tego jeszcze u nas w szkole nie było… Wykonawcą był oczywiście Waldemar Gromolak (gitara), któremu towarzyszyła Alicja Siejka (fortepian).


Elżbieta Cichocka