Koncert Jesienny

DSC01859_www

W gościnnych progach Biblioteki Miejskiej, w sali Galerii pod Tekstem, odbył się w poniedziałek 1 grudnia Koncert Jesienny. W towarzystwie Pań akompaniatorek Lilii Barańskiej, Aliny Chojnowskiej i Lucyny Jędrzejewskiej wystąpili uczniowie przygotowujący się do konkursów : Maja Sebastianowicz - fortepian, Klara Lachowicz - skrzypce, Piotr Maruszczak - trąbka, Anna Kołodziej - wiolonczela, Hanna Jurek - skrzypce, Wiktoria Grajewska - wiolonczela, Katarzyna Zych - skrzypce oraz Trio Fortepianowe " Forte" czyli Kasia Zych, Ania Kołodziej i Maja Sebastianowicz. Wszystkie prezentacje muzyczne naszpikowane były ambitnym repertuarem oraz entuzjastycznym wykonaniem przez młodych muzyków.
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Biblioteki Elżbiecie Gonet oraz Pracownikom Biblioteki za umożliwienie zorganizowania Koncertu Jesiennego.

Małgorzata Tofilska

Koncert z okazji Tygodnia Niepodległości

DSC01636_www

W Tygodniu Niepodległości poprzedzającym dzień 11 listopada, odbył się w naszej szkole koncert z okazji tego święta. Święta, o którym dużo się mówi i które każdy, pomijając oczywiste fakty, rozumie na swój sposób. Do tego święta zupełnie inaczej „podchodzą” ludzie starsi, zupełnie inaczej dzieci. Mam jednak nadzieję, że jest to czas na refleksję i „wielki szacun” jak zwykła mawiać młodzież dla tych, którzy swoje życie oddali za Polskę.

O bohaterach „tamtych dni” oraz o marszałku Józefie Piłsudskim opowiedziały Maja Marciniak i Nadia Andrzejewska. Koncert wypełniły utwory wykonane przez Anię Kołodziej, Wiktorię Bator w duecie z panią Elżbietą Cichocką, Marcela Świdzińskiego, kwartet fortepianowy „Vivo” w składzie: Aniela Ziobrowska, Hanna Jurek, Gabriela Krzesik i Natanael Gramont; Maja Sebastianowicz, Katarzyna Zych, Dominik Manyś, Hanna Jurek, Agnieszka Hajduk, Stanisław Cieślak oraz trio fortepianowe „Forte” w składzie Katarzyna Zych, Anna Kołodziej i Maja Sebastianowicz. W pięknych strojach z elementami narodowymi i kotylionami, za które dziękujemy pani Monice Bator, nasi uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania ☺

Słowa podziękowania za włączenie się w inicjatywę Tygodnia Niepodległości, skierowali do wszystkich uczniów, rodziców i pedagogów zaangażowanych w przygotowanie koncertu przewodniczący Rady Miasta pan Piotr Szyszko oraz dyrektor naszej szkoły pan Jerzy Tadeusz Szynder. Piękne chwile zatrzymali w swoich obiektywach pan Adam Świdziński i pan Paweł Literski - obejrzyjcie sami.

Co roku w Święto Niepodległości z dużym wzruszeniem wysłuchuję Apelu Poległych. Uświadamiam sobie wtedy jak wielka jest cena wolności i jak wielu ludzi nosi znamię cierpienia i wojny. Nam, co uważam za ogromne szczęście, dane jest żyć w czasie pokoju. Warto więc żyć tak, abyśmy zarówno my , jak i przyszłe pokolenia Polaków, mogli z podniesioną głową „stanąć do Apelu”.

Anna Zatwarnicka