Janko Muzykant

2019-05-19_sochaczew

W dniach 16-18 maja b.r w Sochaczewie odbył się Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy "Janko Muzykant". Naszą szkołę reprezentowała uczennica ALEKSANDRA KACZMAREK z II klasy Pani Beaty Gołemberskiej. Ola w swojej kategorii otrzymała WYRÓŻNIENIE. Bardzo się cieszę z jej osiągnięcia i serdecznie gratuluję!!!

Beata Gołemberska

Łużyckie spotkania wiolonczelowe

2019-05-18_zary

W dniu 18 maja odbyły się w PSM I st. w Żarach VI Łużyckie Spotkania Wiolonczelowe. Naszą Szkołę reprezentowały uczennice: z kl. I Helena Kiraga i Martyna Nalewajko, a z kl. III. Maja Kościuszko, Amelia Sulejewska i Nadia Przybylska. Jury w składzie: dr Krzysztof Karpeta (AM Wrocław), mgr Ewa Luboch (PSM II II st. w Zielonej Górze) i mgr Sylwia Kamzelska (PSM I st. w Żarach) przyznało Dyplom Laureata oraz Dyplom i puchar za Najlepsze Wykonanie Utworu Obowiązkowego dla Mai Kościuszko. Dyplomy Wyróżnienia otrzymały: H.Kiraga, M.Nalewajko, N.Przybylska i A.Sulejewska. Akompaniowała mgr Joanna Bogdanowicz. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

D. Bylica

"Był miesiąc maj ..."

2019-05-08_kopciuszek


„Był miesiąc maj, szumiał gaj, był miesiąc maj, szumiał gaj”

Maj to szczególny miesiąc w życiu Naszej Szkoły. Jest festyn szkolny, przesłuchania wstępne dla kandydatów do klasy I, ale jest również uświęcona rokroczną tradycją bajka w wykonaniu uczniów. W tym roku 8 maja mogliśmy zobaczyć bajkę pt. „Kopciuszek”. Była to bajka troszeczkę nietypowa, bo wróżką była Elsa (Hanna Mendaluk), która śpiewając przy akompaniamencie p. Joanny Kalbarczyk piosenkę pt. „Mam tę moc” wyczarowała dla Kopciuszka (Wiktorii Przybylskiej) piękną suknię, a na królewskim balu klasa III b tańczyła „Poloneza” przy akompaniamencie orkiestry. Po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy muzyczną rodziną, łączy nas zamiłowanie do muzyki i podołaliśmy wszelkim trudnościom sprawiając, że bajka podobała się nie tylko publiczności, ale też sprawiła niewątpliwą radość naszym uczniom. Oprócz osób wymienionych wcześniej były jeszcze następujące postacie: Herold - Oliwia Filipczuk, Królewicz - Miłosz Kalbarczyk, Narrator – Julia Jaworska, Macocha - Izabela Wiśniewska, Haneczka – Kinga Solarewicz, Kasieńka - Iga Raczykowska.

Składam serdeczne podziękowania przede wszystkim naszym uczniom i absolwentom zaangażowanym w przedstawienie, a również nauczycielom, którzy przygotowali zespoły i solistów, a więc: p.Beacie Gołemberskiej, p.Bartoszowi Ostrowskiemu, p.Mirosławowi Jędrzejewskiemu, p.Martynie Dziechciaruk, p.Ryszardowi Żmijowskiemu oraz p.Magdalenie Rozynek-Siring za przygotowanie klasy IIIb. Dziękuje za prowadzenie koncertów p. Bartoszowi Ostrowskiemu oraz p. Annie Zatwarnickiej i p.Pawłowi Literskiemu. Dziękuje również pracownikom administracji, m. in. p. Markowi oraz p.Leszkowi za nagranie naszej Bajki.

Nie można też zapomnieć o podziękowaniach dla wszystkich szkół i przedszkoli które przed południem oglądały naszą bajkę, rodziców naszych uczniów którzy dowozili dzieci na próby i oczywiście szczególne podziękowania dla Nowosolskiego Domu Kultury (w którym również pracują absolwenci naszej szkoły) za udostępnienie sali widowiskowej oraz obsługę techniczną przedstawienia oraz o "sponsorze" całego przedsięwzięcia czyli naszym dyrektorze Jerzym Szynderze.

Wspólnie udało nam się stworzyć coś pięknego.


Natalia Ostrowska