Akordeony w Solcu Kujawskim

2018-05-27_piotr

Niecałe dwa tygodnie temu Piotr Ciesielski z klasy akordeonu Oleny Moroz przywiózł z Konkursu Akordeonowego w Trzebnicy III nagrodę, a już okazało się, że postanowił przypieczętować swój sukces następnym sukcesem 😃
W dniach 28-30 maja 2018 w Solcu Kujawskim odbył się II Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy z którego Piotr również wrócił z nagrodą. Z rywalizacji w swojej grupie wiekowej (w jego grupie startowało 22 uczniów) również wrócił z III nagrodą potwierdzając swój wysoki poziom.
Piotr - gratulacje dla Ciebie i Twojej nauczycielki p.Oleny Moroz

Paweł Literski

,,Młody pianista’’

2018-05-28_pianistyczny

W poniedziałek, 28 maja w auli naszej szkoły odbył się Turniej Pianistyczny ,, Młody Pianista’’. Był to konkurs przeznaczony dla uczniów klasy czwartej i piątej. W wykonaniu konkursowiczów usłyszeliśmy dwie kompozycje - jeden utwór z epoki baroku oraz utwór o charakterze dowolnym. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników Jury postanowiło przyznać dyplomy laureatów i wyróżnień następującym uczniom:

kl. IV

  • Miłosz Kalbarczyk – laureat
  • Maja Kruk – wyróżnienie
  • Olaf Kubera - wyróżnienie
  • Karolina Żuberek – wyróżnienie
  • Jędrzej Pawlak – wyróżnienie II stopnia

kl. V
  • Natalia Gotowała – laureat
  • Jagoda Wawrzykowska – laureat
  • Danuta Brzózka – wyróżnienie II stopnia

Wszystkim wykonawcom gratuluję!!!

Joanna Kalbarczyk

Pracowita niedziela

2018-05-27_kozuchow


27 maja to była bardzo pracowita niedziela dla uczniów naszej szkoły. W Muzeum Miejskim w Nowej Soli o 16.00 rozpoczął się recital saksofonistki z klasy Mirosława Jędrzejewskiego - Zuzanny Sobieniak, a o 17.30 Mai Sebastianowicz - pianistki z klasy Lucyny Jędrzejewskiej. Prawie w tym samym czasie bo o 18.00 w Kożuchowie rozpoczął się uroczysty koncert Filharmonii Zielonogórskiej wpisujący się w obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Na koncercie jako solista z towarzyszeniem orkiestry filharmonii wystąpił nasz uczeń (mieszkaniec Kożuchowa) Julian Pilichaty.
Wszystkim uczniom grającym na koncertach w Nowej Soli oraz Kożuchowie gratuluję pokazania prawdziwej klasy na scenie i życzę im dalszych sukcesów.

Paweł Literski

Dzień Matki w Otyniu

2018-05-26_otyn

Dziś Święto Matki, piękny czas, niech zabrzmi radość pośród nas.
Niech nucą ptaszki w cieniu drzew, dla Ciebie Mamuś jest ten śpiew.
Dla Ciebie jest miłości czar i słodki uczuć szczęścia dar.
Dla Ciebie róży kwitnie kwiat żyj Mamusiu, żyj 100 lat!


Dzień 26 maja to bardzo ważny czas - to dzień w którym szczególne podziękowania należą się Naszym Kochanym Mamom! Z okazji tak wspaniałego święta w sobotę o godz.17 w Gminnym Ośrodku Kultury w Otyniu odbył się koncert o którego oprawę muzyczną zatroszczyli się uczniowie naszej szkoły. Występy były przeplatane wierszami prezentowanymi przez wychowanków GOK. W wykonaniu orkiestry mogliśmy usłyszeć m.in.: Yesterday, Wiosnę A. Vivaldiego czy melodię z filmu „Piraci z Karaibów”. Zaprezentował się również zespół klarnetowy przygotowany przez p.Bartosza Ostrowskiego, trio fortepianowe przygotowane przez p.Beatę Gołembską oraz Miłosz Kalbarczyk przygotowany przez p.Joannę Kalbarczyk.

Na koniec wszyscy wykonawcy zaśpiewali wszystkim matkom zgromadzonym na sali: „Sto lat”.

Bardzo dziękuję nauczycielom za przygotowaniu uczniów oraz pomoc w organizacji tego pięknego dnia.

Natalia Ostrowska

Wiolonczele w Gorzowie Wielkopolskim

2018-05-23_wiolonczele

23 maja 2018 odbył się w dniu po raz pierwszy Międzyregionalny Konkurs Wiolonczelowy w Gorzowie Wielkopolskim. Wzięło w nim udział 38 wiolonczelistów. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy p.Danuty Bylicy: Maja Kościuszko, Nadia Przybylska i Amelia Sulejewska. Wśród nagrodzonych uczniów znalazły się wszystkie uczennice. Maja i Nadia zdobyły II miejsce a Amelia wyróżnienie. Akompaniowała pani Lilia Barańska.
Gratuluję sukcesu i życzę kolejnych.

Danuta Bylica

„HARMONIA VIVA”

2018-05-19_trzebnica


W dniach 17-18 maja w Trzebnicy odbył się I Trzebnicki Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy „HARMONIA VIVA” pod patronatem honorowym burmistrza Trzebnicy oraz Rektora Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jak w zasadzie każdy konkurs tak i ten miał na celu upowszechnianie sztuki gry na akordeonie oraz promocję młodych i utalentowanych akordeonistów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu gry na tym pięknym instrumencie. Z naszej szkoły pojechał na konkurs Piotr Ciesielski który uczy się gry na akordeonie u p.Oleny Moroz. Piotr startował w najliczniej obsadzonej II grupie i tym bardziej może nas cieszyć, że Piotr wrócił "z tarczą" przywożąc z konkursu III nagrodę.
Serdeczne gratulacje dla Piotra oraz jego nauczycielki p.Oleny. Słowa podziękowania oprócz oczywiście Piotra i jego nauczycielki należą się również rodzicom za pomoc i konsekwencję w działaniu.

Paweł Literski

Kopciuszek

kopciuszek_2018

„Był miesiąc maj, szumiał gaj, był miesiąc maj, szumiał gaj”

Maj to szczególny miesiąc w życiu Naszej Szkoły. Jest festyn szkolny, przesłuchania wstępne dla kandydatów do klasy I, ale jest również uświęcona rokroczną tradycją bajka w wykonaniu uczniów. W tym roku 16 maja mogliśmy zobaczyć bajkę pt. „Kopciuszek”. Była to bajka troszeczkę nietypowa, bo wróżką była Elsa (Klara Lachowicz), która śpiewając przy akompaniamencie p.Asi Kalbarczyk piosenkę pt. „Mam tę moc” wyczarowała dla Kopciuszka (Wiktorii Przybylskiej) piękną suknię, a na królewskim balu klasa III c tańczyła „Poloneza” przy akompaniamencie orkiestry. Po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy muzyczną rodziną, łączy nas zamiłowanie do muzyki i podołaliśmy wszelkim trudnościom sprawiając, że bajka podobała się nie tylko publiczności, ale też sprawiła niewątpliwą radość naszym uczniom. Oprócz osób wymienionych wcześniej były jeszcze następujące postacie: Herold - Oliwia Filipczuk, Królewicz - Miłosz Kalbarczyk, Narrator - Weronika Mamzer, Macocha - Izabela Wiśniewska, Haneczka - Daria Cicharska, Kasieńka - Iga Raczykowska.

Składam serdeczne podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali zespoły i solistów, a więc: p.Beacie Gołemberskiej, p.Bartoszowi Ostrowskiemu, p.Mirosławowi Jędrzejewskiemu, p.Martynie Dziechciaruk, p.Ryszardowi Żmijowskiemu oraz p.Magdalenie Rozynek-Siring za przygotowanie klasy IIIc. Dziękuje również pracownikom administracji, m. in. p.Eli za pomoc oraz p.Leszkowi za nagranie naszej Bajki. Wspólnie udało nam się stworzyć coś pięknego.

Natalia Ostrowska

Konfrontacje wiolonczelowe

2018-05-15_wiolonczele

W dniach 13-15 maja odbyły się w Bydgoszczy XXV Ogólnopolskie Konfrontacje Wiolonczelowe im.Z.Wojciechowskiej. Naszą Szkołę reprezentowała Maja Kościuszko z klasy wiolonczeli pani Danuty Bylicy. Maja w swojej grupie wiekowej otrzymała Wyróżnienie. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Danuta Bylica

Sukces pianistyczny Miłosza

2018-05-12_Milosz

Z uśmiechem pojawił się na scenie w sobotę 12 kwietnia podczas I Lubuskiego Konkursu Pianistycznego w PSM I i II st. w Zielonej Górze nasz uczeń Miłosz Kalbarczyk z klasy fortepianu pani Joanny Kalbarczyk. Zapewne nie tylko uśmiechem, ale przede wszystkim jak podkreśliło szanowne Jury, Miłosz zaprezentował wysoki poziom gry uzyskując III miejsce w grupie pierwszej. Serdecznie gratuluję.

Joanna Kalbarczyk