Koncert w szkole katolickiej

2017-05-31_katolik

Dnia 31 maja odbył się koncert w Szkole Katolickiej. To kolejny już koncert - efekt współpracy obu szkół. Zorganizowany w przededniu Dnia Dziecka sprawił wszystkim wiele radości. Wszyscy młodzi artyści po występie otrzymali słodkości.

Oto nasi wykonawcy:

 • Wojtek Bielicz - fortepian
 • Amelia Waszkiewicz - fortepian
 • Amelia Hercuń - fortepian
 • Klara Lachowicz - skrzypce
 • Aleksandra Statkiewicz - fortepian
 • Wiktoria Przybylska - fortepian
 • Bianka Siring - puzon
 • Jagoda Wawrzykowska - fortepian
 • Zuzanna Chadrysiak - fortepian
 • Karolina Lachowicz - saksofon
 • Hanna Mendaluk - fortepian
 • Lidia Kiraga - wiolonczela
 • Aleksandra Cetner - fortepian
 • Laura Komar - fortepian
 • Trio fletowe w składzie: Kinga Solarewicz, Nawojka Wiśniewska, Maja Ławniczek


Dziękuję dyrekcji Szkoły Katolickiej, nauczycielom którzy pomagali mi w przygotowaniu koncertu - szczególnie panu Markowi Bieliczowi - oraz wszystkim wykonawcom i rodzicom naszych uczniów. Dziękuję też nauczycielom, którzy przygotowali uczniów oraz pani Renacie Wojtkowiak i pani Joannie Kalbarczyk, które w sposób czynny wzięły udział w koncercie - grając z uczniami i akompaniując.

Alina Chojnowska

Klara na Festiwalu Presto

2017-05-19_presto

W dniach 19-21 maja w Zduńskiej Woli odbywał się Festiwal PRESTO. W jego pierwszym dniu przeprowadzono Międzynarodowy Konkurs dla Skrzypków i Altowiolistów szkół muzycznych I stopnia. Regulamin konkursu nie przewiduje przyznawania miejsc, lecz jury wyłania laureatów i wyróżnionych. Naszą szkołę reprezentowała KLARA LACHOWICZ zakwalifikowana do grupy III, w kategorii skrzypiec. W występie towarzyszył jej pianista konkursowy pan Michał Karasiewicz z Poznania. Młoda skrzypaczka swoją grą tak zachwyciła jurorów, iż przyznano jej tytuł LAUREATA i NAGRODĘ SPECJALNĄ! Klarze gratuluję wspaniałego występu, a rodzicom dziękuję za ogromne zaangażowanie i pomoc przy wyjeździe.

Katarzyna Wietrenko-Tumińska

Wiolonczele w Pyrzycach

2017.05.17_pyrzyce

W dniu 17 maja odbył się w PSM I st. w Pyrzycach IV Zachodniopomorski Konkurs Wiolonczelowo-Kontrabasowy. Konkurs odbywał się w dwóch grupach. Grupa I : Kl.I , II i III, Grupa II: Kl.IV, V i VI. Naszą Szkołę reprezentowało pięć uczennic z klasy wiolonczeli pani Danuty Bylica: z kl.I: Maja Kościuszko, Nadia Przybylska i Amelia Sulejewska; z kl.II: Oliwia Hrebeniuk i z kl.VI Anna Kołodziej. Wszystkie uczennice zostały nagrodzone. W pierwszej Grupie pierwsze miejsce zdobyła Maja Kościuszko ex aequo z Nadią Przybylską drugie miejsce otrzymała Amelia Sulejewska, a Oliwia Hrebeniuk dostała wyróżnienie. Z kolei w drugiej Grupie Anna Kołodziej zdobyła II miejsce. Wszystkim uczennicom akompaniowała pani Lilia Barańska która otrzymała Dyplom dla Najlepszego Akompaniatora. Gratuluję wszystkim sukcesu i życzę dalszych.

Danuta Bylica

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW

2017-05-17_bajka


„Bardzo dawno temu, tak dawno, że nikt z nas tych czasów nie pamięta, za górami, za lasami…” …kto z nas chociaż raz w swoim dzieciństwie nie marzył o tym, aby być jakąś postacią z bajek, żyć w świecie z bajkowej krainy, gdzie zło wygrywa z dobrem? 17 maja w Nowosolskim Domu Kultury nasi uczniowie mieli tą niepowtarzalną okazję znaleźć się w tym świecie, wcielić się w bohaterów bajki pt.: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Była to bajka nietypowa: zła macocha „przemieniała się” w Imperatora, a królewicz w rycerza Jedi (z walką przy użyciu miecza świetlnego włącznie), a Śnieżka wysprzątała całą scenę i wytarła z kurzu chyba wszystkie pulpity! Ale cóż, była to baśń i tak jak w baśniach bywa dobro wygrało ze złem, a miłość z nienawiścią i chociaż to świat baśni, to myślę, że nasi aktorzy przypomnieli nam jak ważne w życiu codziennym są takie uczucia jak przyjaźń i miłość. Moi kochani artyści! Byliście wspaniali! Jestem z Was dumna!! Idźcie przez życie i nie zapominajcie chwil spędzonych wspólnie w tej muzycznej rodzinie jaką jest nasza szkoła!

Obsada aktorska:

 • głos lusterka-Nadia Święcicka,
 • Narrator-Aleksandra Bartczak,
 • Bajarka- Weronika Mamzer,
 • Myśliwy- Jakub Malinowski,
 • Krasnale: Mędrek-Karolina Lachowicz, Smutuś- Aleksandra Olifierczuk, Nieśmiałek-Miłosz Kalbarczyk, Fajtłapek- Adam Pawlicki, Śpioch- Emil Malinowski, Gderek- Izabela Wiśniewska, Apsik- Marta Zalas,
 • Macocha-Magdalena Urbaniak,
 • Królewicz- Natanael Gramont,
 • Królewna Śnieżka-Klara Lachowicz

 • Muzyka:
 • Zespół skrzypcowy UNISONO przygotowany przez p. Beatę Gołemberską,
 • Zespół akordeonowy przygotowany przez p. Ryszarda Żmijowskiego,
 • Zespół klarnetowy przygotowany przez p. Bartosza Ostrowskiego,
 • Dixie- przygotowany przez p. Mirosława Jędrzejewskiego,
 • Orkiestra i chór - przygotowanie Natalia Ostrowska,
 • soliści: Miłosz Kalbarczyk-fortepian (przygotowanie p. Joanna Kalbarczyk), Zuzanna Żuberek - gitara (przygotowanie pani Elżbieta Cichocka), Piotr Ciesielski – akordeon(przygotowanie p.Teresa Karaś-Kret)

Dziękuje bardzo: p. Bartoszowi Ostrowskiemu, p. Annie Zatwarnickiej, p. Joannie Kalbarczyk oraz p. Pawłowi Literskiemu za wspaniałe poprowadzenie wszystkich koncertów oraz wszelką pomoc za kulisami, p. Magdalenie Rozynek-Siring za dopilnowanie krasnoludków oraz p. Adamowi Świdzińskiemu za uwiecznienie tych chwil na fotografiach. Dziękuje Panu Dyrektorowi Jerzemu Szynderowi za życzliwość i ludzkie zrozumienie oraz za „wyczarowanie” (niczym dobra wróżka) posiłku dla naszych artystów. Dziękuje nauczycielom za przygotowanie solistów i zespołów.

Na końcu jeszcze raz dziękuje wszystkim, którzy(być może niewidoczni) pomagali w organizacji tego pięknego wydarzenia. Z serca-BARDZO, BARDZO DZIĘKUJE!!

Natalia Ostrowska

P.S. Zdjęcia z przedstawienia można oglądać w szkolnej Galerii zdjęć. Dziękujemy za nie p.Adamowi Świdzińskiemu.

V Łużyckie Spotkania Wiolonczelowe

2017-05-14_zary

W dniu 13 maja odbyły się w P S M I st. w Żarach V Łużyckie Spotkania Wiolonczelowe. Wzięło w nich udział 19 wiolonczelistów ze Szkół Muzycznych I st z naszego Regionu. Jest to Konkurs dla uczniów z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Naszą Szkołę reprezentowały cztery uczennice z klasy wiolonczeli pani Danuty Bylicy:

 • z kl.I Maja Kościuszko, Nadia Przybylska i Amelia Sulejewska
 • z kl.II Oliwia Hrebeniuk.

Przewodniczącym Jury Konkursu. był pan dr Krzysztof Karpeta z Akademi Muzycznej. we Wrocławiu. Wśród uczniów nagrodzonych znalazła się : Maja Kościuszko otrzymała razem z Nadią Przybylską Dyplom Laureata oraz Amelia Sulejewska i Oliwia Hrebeniuk które dostały Dyplomy Wyróżnienia. Główną nagrodę V Łużyckich Spotkań Wiolonczelowych dla Najlepszego Wykonawcy wraz z Pucharem przypadł Mai Kościuszko. Naszym uczennicom akompaniowała p.Lilla Barańska. Gratuluję sukcesu i życzę dalszych.

Danuta Bylica