Zespoły w Muzeum

2016.05.30_muzeum

W niedzielne popołudnie 29 maja 2016r. w Muzeum Miejskim odbył się koncert zespołów kameralnych. W pięknie odrestaurowanych wnętrzach muzeum zabrzmiała muzyka różnych epok od baroku po muzykę Michaela Jacksona. W koncercie udział wzięły zespoły pracujące pod kierunkiem p. Danuty Bylicy i p. Małgorzaty Tofilskiej, przygotowujące się do zmagań konkursowych.
Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi Muzeum dr Tomaszowi Andrzejewskiemu i Pracownikom Muzeum za umożliwienie organizacji koncertu.

Małgorzata Tofilska

Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy

2016.06.26_wroclaw

XIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Grażyny Bacewicz odbył się we Wrocławiu w dniach od 23 do 25 maja 2016r. Naszą szkołę reprezentowali:
Klara Lachowicz z klasy IV i Katarzyna Zych z klasy V uczące się pod kierunkiem p. Małgorzaty Tofilskiej oraz Marcel Świdziński z klasy VI uczący się u p. Patrycji Śmiejczak-Świdzińskiej. Nasi utalentowani skrzypkowie zaprezentowali się na wysokim poziomie.
Jury w składzie dr Jakub Jakowicz - przewodniczący jury - UM Warszawa, prof. Sławomir Tomasik - UM Warszawa, dr Szymon Krzeszowiec - AM Katowice, dr Maria Sławek- AM Kraków przyznało Klarze Lachowicz tytuł Laureatki III miejsca. Przy fortepianie Klarze towarzyszyła p. Joanna Kalbarczyk.
Muzyczną przygodę we Wrocławiu Klara Lachowicz będzie wspominać niezwykle ciepło, a to za sprawą Profesora Sławomira Tomasika, który przed konkursowymi przesłuchaniami - Klara grała jako pierwsza w sesji wtorkowej - podszedł do Klary z cukierkiem na szczęście i życzył pięknego występu!
Wszystkim uczniom gratulujemy udanych występów i życzymy kolejnych sukcesów.

Małgorzata Tofilska

Koncert w Szkole Katolickiej

2016.05.25_katolik


25 maja odbył się w Szkole Katolickiej koncert uczniów naszej szkoły. Zaowocował licznymi wykonaniami uczniów, którzy mieli okazję sprawdzić się tuż przed czekającymi ich egzaminami. Koncert przygotowała pani Alina
Chojnowska wspólnie z nauczycielami szkoły katolickiej - państwem Bielicz, którym bardzo serdecznie dziękuję za współpracę.

N a s i w y k o n a w c y :

Karolina Lachowicz - saksofon
Tosława Patelka - gitara
Amanda Norkiewicz - fortepian
Lidia Kiraga - wiolonczela
Bożesława Patelka - skrzypce
Piotr Ciesielski - akordeon
Jagoda Wawrzykowska - fortepian
Zofia Babij - klarnet
Klara Lachowicz - skrzypce
Wojciech Bielicz - saksofon
Marcin Mosorzewski - skrzypce
Karolina Bielicz - flet
Anna Irzykiewicz - wiolonczela
Aleksandra Statkiewicz - fortepian
Hanna Mendaluk - fortepian
Elżbieta Bezulska - fortepian
Wiktoria Przybylska - fortepian
Laura Komar - fortepian

Alina Chojnowska

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

2016.05.10_sniezka


10 maja w sali Nowosolskiego Domu Kultury odbyła się premiera bajki o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. Była to bajka nietypowa: zła macocha „przemieniała się” w Imperatora, Królewicz w Rycerza Jedi (z walką przy użyciu miecza świetlnego włącznie), a krasnal Śpioch używał tabletek na odchudzanie! Podczas prób bywało ciężko, ale myślę, że zawsze świetnie się bawiliśmy wymyślając zabawne sytuację do poszczególnych scen.
Jesteście wspaniali!! Jestem z Was dumna!!

Obsada aktorska:

 • głos lusterka - Roksana Winiarska,
 • Narrator - Gabriela Jas,
 • Bajarka - Liliana Młynarczyk
 • Myśliwy - Nicola Mackiewicz
 • Krasnale: Mędrek - Wiktoria Szaciłło, Smutuś - Aneta Grzegorska, Nieśmiałek - Gabrysia Krzesik, Fajtłapek - Weronika Gmurkowska, Śpioch - Zuzanna Jarosz, Gderek - Aniela Ziobrowska, Apsik - Karolina Lachowicz,
 • Macocha - Martyna Lisiewicz
 • Królewicz - Mateusz Woś,
 • Królewna Śnieżka - Dominika Hałabura
 • Muzyka:
 • Trio fortepianowe przygotowane przez p. Beatę Gołemberską,
 • Zespół akordeonowy przygotowany przez p. Ryszarda Żmijowskiego,
 • Big Band - przygotowany przez p. Mirosława Jędrzejewskiego,
 • Orkiestra i chór-przygotowanie Natalia Ostrowska,
 • soliści: Miłosz Kalbarczyk - fortepian (przygotowanie p. Joanna Kalbarczyk), Wiktoria - gitara (przygotowanie pani Elżbieta Cichocka)

Dziękuje bardzo panu Pawłowi Literskiemu za wspaniałe poprowadzenie wszystkich koncertów, panu Adamowi Świdzińskiemu za uwiecznienie tych chwil na fotografiach oraz wszystkim, którzy (być może niewidoczni) pomagali w organizacji tego pięknego wydarzenia. Z serca - BARDZO, BARDZO DZIĘKUJE!!

Natalia Ostrowska