Konkurs Wiolonczelowy w Gorzowie

2019-03-30_gorzow


W dniu 30 marca 2019 odbył się II Międzyregionalny Konkurs Wiolonczelowy w Gorzowie Wielkopolskim. W Konkursie brało udział 50 wiolonczelistów z 3 regionów: Lubuskiego, Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego. Naszą Szkołę Muzyczną reprezentowały 3 uczennice: Maja Kościuszko, Amelia Sulejewska i Nadia Przybylska. Wszystkie Uczennice zaprezentowały się bardzo dobrze. Jednak Jury Konkursu w którym Przewodniczącym był prof Tomasz Szczęsny przyznało Mai Kościuszko miejsce III, a Nadii Przybylskiej Wyróżnienie. Akompaniowała pani Lila Barańska.
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Danuta Bylica

Piano Day

2019-03-29_piano_day

Piano Day to międzynarodowe święto fortepianu obchodzone w 88 dzień roku, co odpowiada liczbie klawiszy tego instrumentu. Pomysłodawcą „Piano Day” jest niemiecki pianista Nils Frahm. Tego dnia 29 marca w Muzeum Miejskim odbył się koncert muzyki fortepianowej. Młodzi pianiści zaprezentowali się znakomicie, a gościem specjalnym była nasza absolwentka Maja Sebastianowicz (obecnie uczennica OSM w Poznaniu). Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie i do następnego roku.

Lucyna Jędrzejewska

Karolina w filharmonii

2019-03-17_karolina


W niedzielę 17 marca w Filharmonii Zielonogórskiej wystąpiła nasza saksofonistka Karolina Lachowicz, przy akompaniamencie pani Lucyny Jędrzejewskiej.
Występ został nagrodzony zasłużonymi brawami. Należy wspomnieć, że Karolinka już miała okazje prezentować się na scenie filharmonii, co zawsze wzbogaca młodą adeptkę saksofonu o nowe doświadczenia

Mirosław Jędrzejewski

Debiuty

2019-03-18_wiolonczele

W dniu 16 marca odbyły się w PSM I i II st. w Zielonej Górze Debiuty Młodych Smyczkowców i Harfistów. Naszą Szkołę reprezentowała uczennica z klasy wiolonczeli pani Danuty Bylicy - Martynka Nalewajko. Akompaniowała uczennicy pani Lilia Barańska.

XXVII Poznański Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych

2019-03-09_poznan9 marca 2019 uczniowie klasy instrumentów dętych blaszanych: Dominik Ciesielski (trąbka) oraz Julian Pilichaty (puzon) brali udział w XXVII Poznańskim Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych. W tym roku z wyróżnieniem wrócił do Nowej Soli Julian Pilichaty. Jak powiedział przewodniczący komisji prof. Roman Gryń konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, ale jak to zwykle bywa ktoś musi znaleźć sie na podium, a ktoś nie Sad
Wyróżnienie Juliana jest tym cenniejsze, że Julek jako zdobywca I nagrody sprzed dwóch lat (konkurs jest w cyklu dwuletnim) nie mógł występować w swojej grupie rocznikowej tylko startował w szranki z uczniami starszymi od siebie oraz fakt, że w jego grupie przyznano tylko jedno trzecie miejsce i wyróżnienia Happy
Chciałem bardzo podziękować za pomoc w dopilnowaniu dzieci ich rodzicom oraz p.Lucynie Jędrzejewskiej za jak zawsze wspaniały akompaniament.

Paweł Literski

Turniej stroikowy w Gorzowie

2019-03-03_gorzow

5 marca w Gorzowskiej Filharmonii odbył się „III Gorzowski Turniej Stroikowy”, w którym pięknie zaprezentowała się dwójka naszych saksofonistów: Karolina Lachowicz i Michał Balak. Uczniom akompaniowała pani Lucyna Jędrzejewska. Występ Karoliny został nagrodzony III Nagrodą.

Mirosław Jędrzejewski