Zaczarowany fortepian

2018-03-25_zaczarowany

W sobotę 24 marca nasi pianiści wzięli udział w IX Prezentacjach Pianistycznych Najmłodszych ,,Zaczarowany Fortepian”. Jest to konkurs organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Zielonej Górze dla uczniów klasy II i III regionu lubuskiego. W prezentacjach wzięło udział 51 uczestników, a w części konkursowej wystąpiło 33 młodych pianistów.
Podczas konkursu naszą szkołę reprezentowali: Michał Boruszewski, Natalia Graczyk, Kalina Jasiewska, Patrycja Pich, Anna Pukaluk, Viktoria Sadurska.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji Jury postanowiło przyznać naszym uczniom następujące nagrody:

Grupa I:

  • Kalina Jasiewska – wyróżnienie I st.
  • Patrycja Pich – wyróżnienie I st.
  • Viktoria Sadurska – wyróżnienie I st.
  • Anna Pukaluk – wyróżnienie II st.

Grupa II:

  • Natalia Graczyk – wyróżnienie I st.
  • Michał Boruszewski – wyróżnienie II st.

W koncercie pianistyczne debiuty udział wzięli uczniowie z kl. I: Anna Kosiak, Filip Maciak, Patryk Maciak

Gratulacje !

Alicja Aksentowicz

XXVII KID w Oławie

2018-03-14_olawa


W dniach 13-14 marca 2018 w Oławie odbyły się już XXVII Konfrontacje Instrumentów Dętych - jeden z najstarszych konkursów dla młodych dęciaków w Polsce. Co roku do Oławy zjeżdżali młodzi wykonawcy grający na instrumentach dętych drewnianych i blaszanych, ale od tego roku zmieniła się formuła przesłuchań i w tym roku do przesłuchań przystąpili tylko uczniowie grający na instrumentach dętych blaszanych. Do przesłuchań konkursowych zgłosiło się 74 uczniów - z naszej szkoły pojechał Dominik Ciesielski grający na trąbce oraz puzonista Julian Pilichaty. Jury konkursowe pod przewodnictwem prof. Igora Cecocho wysoko oceniło naszych uczniów przyznając obu wyróżnienia. Ale nie tylko nasi uczniowie wrócili z wyróżnieniami. Również nasza akompaniatorka Lucyna Jędrzejewska otrzymała dyplom za wyróżniający akompaniament.
Gratulując Julianowi i Dominikowi sukcesu jednocześnie chciałem podziękować p.Lucynie za wszystko - czyli dodatkowe próby, pracę po godzinach Happy oraz rodzicom Dominika i Juliana za dopilnowanie chłopców podczas przygotowań do konkursu.

Paweł Literski

Sympozjum dla dęciaków

2018-03-11_sympzjum


W dniach 10-11 marca 2018 w Sali Koncertowej Akademi Muzycznej we Wrocławiu odbyło się Sympozjum poświęcone problemom nauczania w grze na instrumentach dętych w szkołach muzycznych I i II stopnia. W trakcie Sympozjum prowadzone były lekcje otwarte z pedagogami z całej Polski. Z naszej szkoły do udziału w Sympozjum zostali zaproszeni Julian Pilichaty oraz Dominik Ciesielski z klasy Pawła Literskiego. Uczniowie mieli lekcje ze Zdzisławem Stolarczykiem (Julian Pilichaty) oraz Rafałem Dudkiem (Dominik Ciesielski). Po lekcjach odbyły się wykłady, a na zakończenie pierwszego dnia Sympozjum mogliśmy jeszcze wysłuchać koncertu w wykonaniu pedagogów prowadzących wcześniej wykłady. Mam nadzieję, że nasi uczniowie w trakcie swojej dalszej nauki wykorzystają uwagi wykładowców Happy

Paweł Literski