Warsztaty wiolonczelowe

2017-03-31_wiolonczela

W dniu 30 marca 2017r. odbyły się w naszej szkole Warsztaty Wiolonczelowe, które poprowadził mgr Robert Lewandowski. W Warsztatach wzięli udział uczniowie klasy wiolonczeli pani Danuty Bylicy. Młodzi wiolonczeliści z zainteresowaniem uczestniczyli w prowadzonych ćwiczeniach i lekcjach indywidualnych. Warsztaty zorganizowała pani Danuta Bylica.

XXVI KID w Oławie za nami

2017-03-28_KID


XXVI Konfrontacje Instrumentów Dętych w Oławie to impreza z długa tradycją. Przyjeżdżają na nią młodzi instrumentaliści z największych ośrodków z całej Polski. Jak zwykle można było spotkać liczną reprezentację z Górnego Śląska, ale również uczniów z Wrocławia czy Krakowa. Na ten silnie obsadzony konkurs w tym roku pojechała czteroosobowa reprezentacja z naszej szkoły. Były to Karolina Lachowicz oraz Zuzanna Sobieniak (saksofonistki z klasy Mirosława Jędrzejewskiego) oraz Dominik Ciesielski i Julian Pilichaty (trębacz i puzonista z klasy Pawła Literskiego). Na tej edycji KID w Oławie Dominik Ciesielski otrzymał wyróżnienie.
Uczniom naszym bardzo dziękuję za trud włożony w przygotowania do konkursu i życzę im powodzenia w dalszych zmaganiach, bo z pewnością nie jest to ich ostatni konkurs o którym będę miał przyjemność napisać. Podziękowania kieruję również do rodziców zaangażowanych w przygotowania i w sam wyjazd na konkurs, a naszej akompaniatorce Lucynie Jędrzejewskiej dziękuję po prostu za wszystko.

Paweł Literski

XXIII Kaszubskie Spotkania Akordeonowe

2017-03-22_Koscierzyna

22 marca 2017 r. w Państwowej Szkole Muzycznej im. Mazurka Dąbrowskiego w Kościerzynie odbyły się już XXIII Kaszubskie Spotkaniach Akordeonowe. W Spotkaniach brali udział młodzi akordeoniści z całej Polski. Z naszej szkoły na te spotkania pojechał Piotr Ciesielski z klasy p.Teresy Karaś-Kret i co cieszy Piotr kategorii III (uczniowie klas 4 cyklu 6-letniego i klas II cyklu 4-letniego), jako najmłodszy uczestnik, zajął III miejsce. Piotr - trzymaj tak dalej.

Paweł Literski

Debiuty Najmłodszych Smyczkowców

2017_03_19_debiuty


W dniu 19 marca 2017r. odbyły się (tym razem w Zielonej Górze) Debiuty Najmłodszych Smyczkowców. Organizatorem tej edycji była Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Zielonej Gorze. W Debiutach wzięło udział 23 uczniów ze Szkol Muzycznych z naszego regionu. Naszą Szkołę reprezentowały 3 wiolonczelistki: Maja Kościuszko, Amelia Sulejewska i Nadia Przybylska. Gratuluje wspaniałego występu i życzę dalszych sukcesów.

Danuta Bylica

Wydmuchaliśmy w Poznaniu ....

2017_03_11_poznan


W dniach 10-11.03.2017 w Poznaniu odbył się jubileuszowy XXV Poznański Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych. Zwyczajowo ten konkurs jest znaczącą i silnie obsadzoną imprezą, ale w tym roku zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania Organizatorów. Do przesłuchań przystąpiło 109 uczniów grających na trąbce, waltorni, puzonie i tubie ze szkół w całej Polsce. Bardzo liczną i silną grupę stanowili w tym roku uczniowie z Górnego Śląska (Jaworzno, Dąbrowa Górnicza, Opole) ale również mieliśmy reprezentantów z największych ośrodków takich jak Poznań, Gdynia, Bydgoszcz, Szczecinek, Kalisz, Konin, Szczecin, Zielona Góra, Warszawa oraz wiele, wiele innych. Uczniowie rywalizowali w pięciu grupach wiekowych z których najliczniej i chyba najsilniej były obsadzone grupy najmłodsze czyli pierwsza i druga. Z naszej szkoły na konkurs pojechali dwaj nasi uczniowie z mojej klasy i potwierdzili na konkursie swoje umiejętności zdobywając:

  • Dominik Ciesielski - II miejsce w I grupie
  • Julian Pilichaty - I miejsce w II grupie

Chciałbym dodać, że Dominik oraz Julian byli rocznikowo najmłodsi w swoich grupach !!! Naszym uczniom przy fortepianie akompaniowała jedyna w swoim rodzaju (powinna chyba dostać medal za cierpliwość i serce dla dzieci) Lucyna Jędrzejewska.

Chciałbym podziękować wszystkim którzy przyczynili się do tego sukcesu czyli rodzicom Juliana i Dominika którzy dzielnie sekundowali swoim dzieciom, a jednocześnie byli "na każde wezwanie" i nigdy nie usłyszałem od nich, że nie maja czasu lub nie mogą. Następne podziękowania kieruję do Lucyny Jędrzejewskiej za te godziny grania i ćwiczenia z chłopakami - opłaciło się. Na koniec słowo "dziękuję" do Was moich uczniowie. Osiągnęliście na tym konkursie bardzo dużo, ale to jeszcze nie ostatnie słowo w tym roku. Przed nami jeszcze Oława i kto wie co jeszcze …..

Paweł Literski


P.S. Na konkursie był jeszcze jeden nasz absolwent z klasy trąbki Dominik Manyś który obecnie uczy się w PSM I i II st. w Zielonej Górze. Dominik również nie wrócił z pustymi rękami i w swojej grupie wiekowej otrzymał wyróżnienie. Dominika będziemy mogli usłyszeć już niedługo podczas koncertu jubileuszowego w Muzeum.