Maja wśród najlepszych !!!

2017-06-14_RM


Co roku Rada Miasta Nowa Sól wraz z jej Prezydentem Wadimem Tyszkiewiczem nagradza najlepszych uczniów wybranych ze wszystkich szkół naszego miasta. Każda szkoła ma możliwość wytypowania jednego ucznia ze szkoły do tej właśnie nagrody. W tym roku nasza Rada Pedagogiczna do nagrody Prezydenta Miasta Nowa Sól wytypowała Maje Sebastianowicz z klasy fortepianu Lucyny Jędrzejewskiej. W opinii Rady Pedagogicznej to właśnie Maja zasłużyła sobie licznym koncertami na terenie miasta i powiatu oraz nagrodami na prestiżowych konkursach (m.in. na bardzo ważnych dla nas jako szkoły Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej) na to wyróżnienie.

Maja - wszyscy Ci gorąco kibicujemy i mamy nadzieję, że przyszły rok szkolny będzie równie bogaty w nagrody.

Paweł Literski

Otwarcie wystawy z okazji 50-lecia szkoły

2017-06-11_wystawa

11 czerwca o godz.16 w Muzeum Miejskim w Nowej Soli odbyło się uroczyste otwarcie wystawy o historii Naszej Szkoły. Była ona niejako zakończeniem obchodów Jubileuszu 50- lecia istnienia Naszej Placówki.

Wśród przybyłych gości znaleźli się nie tylko Pan Dyrektor Jerzy Tadeusz Szynder, rodzice, uczniowie i obecni nauczyciele, ale również dawna kadra pedagogiczna oraz Pan Bogusław Stankowiak, który był dyrektorem Szkoły w latach 1972-1983. Przybyli goście mogli zobaczyć w gablotach oraz na planszach m.in. instrumenty, kroniki oraz dokumentację fotograficzną koncertów, laureatów nagrody Grażyny Bacewicz na przestrzeni lat oraz dawne i obecne grono pedagogiczne.
W tak uroczystym dniu nie mogłoby zabraknąć muzyki, która towarzysząc nam na co dzień bierze udział w tworzeniu pięknej historii Naszej Szkoły. Prowadzące wystawę Natalia Ostrowska oraz Renata Wojtkowiak składają serdeczne podziękowania uczniom, którzy uświetnili te wydarzenie prezentując swoje umiejętności i wrażliwość artystyczną, a byli to: Klaudia Bogucka, Piotr Ciesielski, Franciszek Siring, który wystąpił w duecie ze swoją mamą p. Magdaleną Rozynek-Siring oraz trio gitarowe w składzie: Zuzanna Żuberek, Kacper Jakubowski i Miłosz Ozgowicz. Serdeczne podziękowania kierujemy do nauczycieli, którzy pomogli młodym muzykom przygotować się na dzisiejszy koncert: p. Elżbiecie Cichockiej, p. Lucynie Jędrzejewskiej, p. Teresie Karaś-Kret i p.Magdalenie Rozynek-Siring.
Wystawa jest otwarta do końca czerwca. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.

Natalia Ostrowska

Mistrz klawiatury

2017-06-09_legnica

W Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy gościli nasi pianiści – Klaudia Bogucka z klasy Pani Lucyny Jędrzejewskiej oraz Miłosz Kalbarczyk z klasy Pani Joanny Kalbarczyk. W przepięknej sali rycerskiej nasi uczniowie wzięli udział w XVIII Regionalnych Konfrontacjach Pianistycznych Szkół Muzycznych I stopnia. Wszystkich pianistów wysłuchało Jury w składzie dr hab. Paweł Zawadzki z Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dr Joanna Zathey-Wójcińska z Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz mgr Angela Stepenko z PSM I st. w Szprotawie. Pragnę podkreślić, iż Klaudia i Miłosz godnie zaprezentowali się jako uczniowie naszej szkoły, a także bardzo dobrze pokazali swoje umiejętności gry na fortepianie w przygotowanym programie. Najwyższą nagrodą do zdobycia w tym konkursie było otrzymanie tytułu Mistrza Klawiatury. Z rąk Jurorów otrzymał ją Miłosz Kalbarczyk.

Joanna Kalbarczyk

Dominik Ciesielski na scenie Filharmonii Zielonogórskiej

2017-06-01_filharmonia


Nikomu chyba nie trzeba przypominać jakie święto mamy co rok 1 czerwca. Jest to oczywiście Dzień Dziecka !!! W tym dniu dla naszych najmłodszych przygotowywane są różne wydarzenia i imprezy. I właśnie w ten specjalny dzień biuro koncertowe Filharmonii Zielonogórskiej przygotowało koncerty adresowane do najmłodszej publiczności. Jak co roku na koncerty zapraszani są również młodzi soliści którzy mają możliwość zaprezentować się na estradzie Filharmonii. W tym roku zaproszony został uczeń drugiej klasy naszej szkoły - Dominik Ciesielski uczący się w naszej szkole na trąbce. W wykonaniu Dominika z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej usłyszeliśmy Fantazję "Osseo" Ernsta Williamsa. Dominik po raz pierwszy występujący w Filharmonii Zielonogórskiej bardzo dobrze sprostał wyzwaniu i w pięknym stylu zagrał partie solową. Po występie otrzymał wielkie brawa od licznie zgromadzonej publiczności (m.in. na widowni siedziała klasa Dominika ze szkoły podstawowej) jak też od orkiestry z którą występował.

Bardzo chciałem podziękować dyrektorowi Filharmonii - Czesławowi Grabowskiemu za umożliwienie Dominikowi zagrania z orkiestrą, rodzicom Dominika za wytrwałość i poświęcenie i oczywiście wielkie podziękowania dla samego Dominika. Dominik - ciężko pracowałeś cały rok, ale warto było !!! Trzy konkursy, występ z orkiestrą …….

Paweł Literski

Muzyczny Dzień Dziecka

2017-05-31_dzien_dziecka

W jakże przyjaznej i kameralnej atmosferze z nutą słodyczy mogliśmy wysłuchać koncertu dedykowanego naszym DZIECIOM, który odbył się w środę 31 maja 2017 roku. Już na wstępie Pani Natalia Ostrowska podarowała naszym wykonawcom szczególną moc spełniania wszystkich marzeń i życzeń dla każdego dziecka - a dla naszej szkoły – ucznia. W tym szczególnym dniu nie zapomnieliśmy również o wyjątkowych dwóch dniach, tym który już był z okazji Dnia Matki oraz tym, który wkrótce nastąpi z okazji Dnia Ojca. Młodzi wykonawcy dedykowali swój występ właśnie Wam kochani rodzice.

Na koncercie wystąpili:

  • Maja Nowakowska – śpiew
  • Izabella Wiśniewska - śpiew
  • Piotr Ciesielski – akordeon
  • Miłosz Kalbarczyk – fortepian
  • Trio skrzypcowe: Hanna Kubów – skrzypce, Łucja Czajkowska – wiolonczela, Kacper Krakowski – fortepian
  • Trio fletowe: Maja Ławniczak, Nawojka Wiśniewska, Maja Brychcy
  • Duet: Franciszek Siring – akordeon, Magdalena Rozynek – Siring - fortepian
  • Duet: Klara Lachowicz – śpiew, Miłosz Kalbarczyk - fortepian

Na ręce naszych drogich nauczycielek – Pani Beacie Gołemberskiej, Joannie Kalbarczyk, Natalii Ostrowskiej, Magdalenie Rozynek – Siring i Renacie Wojtkowiak - składam podziękowania za przygotowanie i współtworzenie koncertu dla dzieci. Rodzicom dziękuję za to, że macie wspaniałe i mądre pociechy, które są naszymi uczniami. Drogie dzieci, bo w tę grę warto grać!!!

Joanna Kalbarczyk