Najlepsi uczniowie

2016.06.17_najlepsi

Wielkie brawa dla uczniów nowosolskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkoły muzycznej, którzy w roku szkolnym 2015/2016 uzyskali najlepsze wyniki w nauce mając przy tym najwyższe osiągnięcia w olimpiadach i konkursach. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta jej przewodniczący Piotr Szyszko oraz prezydent Wadim Tyszkiewicz wręczyli prymusom dyplomy i upominki. W gronie najlepszych, reprezentując nasza szkołę znalazł się Marcel Świdziński uczeń VI klasy, a wsród wszystkich dwunastu wyróżnionych znalazło się aż pięciu uczniów szkoły muzycznej.

Gratulujemy!

Muzyczny Dzień Dziecka

2016.06.03_muzyczny_dzien_dziecka

„Może ktoś będzie kimś najważniejszym na świecie, będzie miał tyle sił, dołoży wszystkich sił, aby były szczęśliwe wszystkie dzieci!”

3 czerwca o godz. 18.w sali Nowosolskiego Domu Kultury odbył się koncert z okazji Dnia Dziecka. Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali się następujący wykonawcy:
• Zespoły: klasa I grupy B,C, oraz klasa II grupy A,B
• chór i szkolna orkiestra kameralna z solistami: Weronika Gmurkowska, Mateusz Woś, Dominika Hałabura- śpiew, Miłosz Kalbarczyk, Aleksandra Szymańska-śpiew
• Trio oraz zespół „Unisono” prowadzone przez p. Beatę Gołemberską
• Zespół akordeonowy prowadzony przez p. Ryszarda Żmijowskiego
• Soliści: Joanna Michalska-śpiew, Marcin Mosorzewski z klasy skrzypiec p. Adama Świdzińskiego, Maja Brychcy oraz Maja Ławniczak z klasy fletu p. Renaty Wojtkowiak
Koncert dostarczył słuchaczom wiele emocji. Można było wysłuchać nie tylko muzykę klasyczną, ale również muzykę filmową, piosenkę, czy obejrzeć krótki taniec. Wykonawcom udało się pokazać jak wszechstronną dziedziną jest muzyka i że stare przysłowie: „Muzyka łączy pokolenia” pozostało wciąż aktualne.
Nie dało się nie zauważyć, że muzykowanie sprawia dużą radość wykonawcom i publiczności, która aktywnie włączyła się w wykonanie ostatniej piosenki pt „Dłonie”, którą wykonali wspólnie wszyscy młodzi artyści.

Natalia Ostrowska

Dzień Dziecka w Filharmonii

2016.06.01_filharmonia

Z okazji Dnia Dziecka Filharmonia Zielonogórska jak co roku zorganizowała koncerty dla najmłodszych aby zapoznać dzieci z "żywą muzyką" w wykonaniu filharmoników. W zwyczaju jest zapraszanie solistów ze szkół muzycznych i tym razem na gościnnej estradzie Filharmonii Zielonogórskiej wystąpił kolejny uczeń z klasy instrumentów dętych blaszanych - trębacz Piotr Maruszczak. Piotr wykonał Julien Porreta "Concertino nr 4"
Piotr na estradzie zaprezentował się bardzo dobrze, a licznie zgromadzone dzieci nagrodziły jego występ gromkimi brawami. Piotr w tym roku kończy już naszą szkołę, a występ w Filharmonii Zielonogórskiej był przysłowiową "wisienką na torcie" jego edukacji.

Piotr - dzięki za piękny występ.

Paweł Literski