Koncert Noworoczny w liceum

2018_01_26_liceum


W piątek 26 stycznia o ogodz.18 w auli Liceum Ogólnokształcącego przy licznie zgromadzonej publiczności odbył się Koncert Noworoczny. Przedsięwzięciu patronowali Starosta Nowosolski, Prezydent Nowej Soli oraz Gazeta Lubuska.. Koncert składał się z dwóch części: w pierwszej wystąpiła Nasza orkiestra i chór, którzy zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze. Koncert rozpoczął się Polonezem z filmu "Pan Tadeusz" W. Kilara, następnie chór zaprezentował się a capella w utworze: "A south African trylogy". Kolejne części programu w wykonaniu naszych uczniów to kolędy polskie oraz pieśni Bożonarodzeniowe. W drugiej części koncertu występowali uczniowie Liceum, wśród których znalazło się wielu absolwentów Szkoły Muzycznej m.in. Julia Zatwarnicka, Justyna Kołodziej, Gabriela Czerniak. Obecny na sali pan dyrektor Jerzy Tadeusz Szynder tak podsumował występy naszych uczniów w rozmowie z dziennikarzami Gazety Lubuskiej - "Moi uczniowie i absolwenci pięknie się pokazali. Udowodnili, że zawsze można na nich polegać. Dobrze mieć takich wykonawców." Był to wyjątkowy czas, który można podsumować złotą myślą Ericha Fromma: "Bez miłości ludzkość nie mogłaby istnieć ani jednego dnia" - podsumowała Anna Muszyńska, katechetka, jedna z organizatorek koncertu.

Składam serdeczne podziękowania wspaniałym uczniom, którzy podołali temu pracowitemu tygodniowi. Cieszę się, że mimo walki z tremą, którą prowadziliście widziałam też na Waszych twarzach radość ze wspólnego muzykowania. To dla mnie największa nagroda!!

Natalia Ostrowska

Kolędowanie w Rudnie

2018_01_24_rudno

24 stycznia o godz. 17 w świetlicy wiejskiej w Rudnie odbył się koncert kolędowy chóru i orkiestry. Do udziału w tym miłym wieczorze zostaliśmy zaproszeni przez wójta gminny Nowa Sól. Oprócz kolęd oraz pieśni bożonarodzeniowych słuchacze mogli usłyszeć Poloneza z filmu "Pan Tadeusz" w wykonaniu orkiestry oraz "A south African trilogy" wykonaną a capella przez chór. Po zakończonym koncercie zostaliśmy zaproszeni do słodkiego poczęstunku oraz wspólnego śpiewania kolęd.
Składam serdeczne podziękowania organizatorce koncertu, a zarazem prowadzącej go pani Alicji Aksentowicz. Dziękuje również p. Annie Zatwarnickiej, p. Adamowi Świdzińskiemu i p. Bartoszowi Ostrowskiemu za pomoc techniczną i opiekę nad uczniami.

Natalia Ostrowska

Szkolny Konkurs Pianistyczny

2018_01_18_wirtuoz


19 stycznia 2018r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pianistyczny dla klas II i III - "Mały wirtuoz". Wzięło w nim udział 23 pianistów. Uczniowie wykonali po dwa utwory - obowiązkową etiudę oraz utwór dowolny. Spośród wielu ciekawych prezentacji Jury wyłoniło laureatów:
Klasa II - Anna Pukaluk, Victoria Sadurska, Dominika Żuberek oraz wyróżnienia Zuzanna Babiarczuk, Kalina Jasiewska, Julia Jaskuła, Patrycja Pich, Amelia Hercuń.
W klasie III laureatami konkursu zostali - Natalia Graczyk, Michał Boruszewski, Mateusz Zych.

Gratulacje!

A. Aksentowicz

Koncert kolęd

2018-01-06_koledy


6 stycznia w nowosolskim kościele pw.WNMP na Pleszówku odbył się koncert kolęd. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kolęd w tradycyjnych opracowaniach, tych najbardziej znanych i lubianych. Często wraz z wykonawcami publiczność nuciła najbardziej dla siebie ulubione pieśni. Do ostatniej kolędy włączyli się już chyba wszyscy
i „Wśród nocnej ciszy” zabrzmiało gromkim fortissimo.

W koncercie udział wzięli:

  • soliści - Magdalena Makowska-Pabich (sopran), Anna Szczerska (mezzosopran), Tomasz Radziszewski (tenor), Maria Jezior-Pieczyńska (flet), Marcel Gołemberski (trąbka), Marcin Mosorzewski (skrzypce, altówka), Julian Pilichaty (puzon), Zuzanna Żuberek (gitara)
  • zespół muzyczny – Kamil Szymczak (śpiew), Nikola Mackiewicz (fortepian), Filip Domarecki (saksofon), Denis Lewandowski (gitara), Wojciech Zatwarnicki (gitara basowa), Dominik Gołemberski (perkusja)
  • orkiestra gitarowa w składzie: Hubert Banaszak, Filip Kryczka, Amelia Kozicz, Oliwier Nawrocki, Tosława Patelka, Klaudia Smolińska, Urszula Essel, Patrycja Papis, Izabela Wiśniewska, Zbigniew Hałabura, Kacper Jakubowski, Miłosz Ozgowicz, Zuzanna Żuberek, Patrycja Racino, Tomasz Radziszewski, Wiktoria Bator, Kinga Barańczak, Kamil Szymczak, Iwona Szulgo, Alicja Korach, Piotr Drgas, Michał Stępień, Stanisław Kiraga, Krzysztof Matysiak, Łukasz Żołubak, Anna Ast, Marta Szczotarska, Nela Malczyk (instrumenty perkusyjne), Dominik Gołemberski (gitara basowa)
  • Elżbieta Cichocka – dyrygent
  • Anna Zatwarnicka – prowadzenie koncertu.

Relację foto zapewnił nam p.Radosław Barańczak.

Ciepły kościół (dosłownie), ciepła atmosfera, ciepłe słowa podziękowania, które usłyszeliśmy od gospodarza obiektu księdza kanonika Jerzego Frąckowiaka (o słodkościach dla wykonawców nie wspomnę… ) były dopełnieniem jakże udanego koncertu.
Dla mnie największym podziękowaniem za koncert były oklaski na stojąco i łzy wzruszenia, które widziałam w oczach słuchającej publiczności. A szczególnie wzruszającym był widok niespełna dwuletniego Natana (mojego wnuczka) z uśmiechem maszerującego przez środek kościoła do mnie z koszyczkiem kwiatków na zakończenie koncertu.

Elżbieta Cichocka