XV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Zgorzelec-Görlitz

Tuż przed feriami Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu wspólnie z niemieckim partnerem - Musikschule Johanna Adama Hillera w Görlitz zorganizowało XV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Zgorzelec - Görlitz. Odbył się on w dniach 15-17 stycznia 2016 roku w salach koncertowych partnerskich szkół muzycznych. W XV edycji zaprezentowali się instrumentaliści z Polski, Niemiec, Czech i Austrii. A naszą szkołę muzyczną w grupie najmłodszych pianistów reprezentował drugoklasista Miłosz Kalbarczyk z klasy fortepianu pani Joanny Kalbarczyk. Wszyscy uczestnicy oceniani byli przez znamienitych profesorów Akademii Muzycznych z Polski i Niemiec. Po wysłuchaniu konkursowiczów, którzy pokazali swoje umiejętności w trzech różnorodnych stylistycznie utworach Jury postanowiło wyróżnić naszego ucznia przyznając mu III miejsce. Serdecznie gratuluję!!!

Joanna Kalbarczyk