Stypendium Marszałka

IMG_6769

W dniu 28.01.2015r. w auli Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się uroczystość, podczas której Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbieta Polak wyróżniła młodych wybitnie uzdolnionych Lubuszan przyznając im stypendia naukowe, twórcze i artystyczne. Jedną z nagrodzonych została Julia Aksentowicz z klasy skrzypiec Pani Beaty Gołemberskiej.

Alicja Aksentowicz

Popis karnawałowy

DSC07964

W środę 21 stycznia odbył się Popis karnawałowy uczniów p. Małgorzaty Tofilskiej. Przed licznie zgromadzoną publicznością, wśród której zasiedli szanowni Goście - Babcie i Dziadkowie młodych skrzypków, wystąpili w strojach karnawałowych soliści i trio "Forte". Po godzinnym koncercie, wszyscy chętni bawili się w sali, gdzie zazwyczaj spędzają dużo czasu na zgłębianiu tajników sztuki wiolinistycznej. Tym razem zabawa była spontaniczna i inspirująca...Kasia "ułożyła" pieska z balonów. Serdecznie dziękuję rodzicom za przygotowanie ciast, ciasteczek i innych pyszności. Kolejne występy odbędą się 4 lutego o 18.30 - III Wieczór Smyczkowy. Zapraszam.

Małgorzata Tofilska

XIV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Zgorzelec-Görlitz

Zgorzelec

Po raz czternasty Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu, wspólnie z niemieckim partnerem - Musikschule Johanna Adama Hillera w Görlitz zorganizowało Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Zgorzelec - Görlitz. Odbył się on w dniach 16 -18 stycznia 2015 roku w salach koncertowych partnerskich szkół muzycznych. W czternastej edycji zaprezentowali się instrumentaliści z Polski, Niemiec, Czech i Austrii. A naszą szkołę muzyczną w grupie najmłodszych pianistów reprezentował pierwszoklasista Miłosz Kalbarczyk z klasy fortepianu pani Joanny Kalbarczyk. Wszyscy uczestnicy oceniani byli przez znamienitych profesorów Akademii Muzycznych z Polski i Niemiec. Po wysłuchaniu konkursowiczów, którzy pokazali swoje umiejętności w trzech różnorodnych stylistycznie utworach Jury postanowiło wyróżnić naszego ucznia przyznając mu III miejsce, nadmienię, iż pierwszego miejsca nie przyznano. Serdecznie gratuluje kolejnego sukcesu.

Joanna Kalbarczyk