Dzień Babci i Dziadka

Jak co roku w styczniu obchodzimy piękne święto. Dnia 21 stycznia w naszej szkole gościliśmy wyjątkowych gości. Były to nasze Babcie i Dziadkowie. Odgrywają w życiu każdego z nas bardzo ważną rolę. Poza tym, że przekazują nam swoje doświadczenia to są dla nas ostoją bezpieczeństwa i spokoju. Chcąc pokazać jak bardzo ich kochamy młodzi pianiści przygotowali dla nich uroczystość przeplataną wierszami, piosenkami, życzeniami i oczywiście pięknymi kompozycjami. Koncert uświetnili swoją grą:
 • Vanessa Masztalerz
 • Julia Jaworska
 • Natalia Gotowała
 • Julia Spólnicka
 • Jagoda Wawrzykowska
 • Iga Raczykowska
 • Michalina Grzelka
 • Klaudia Bogucka
 • Maja Sebastianowicz
 • Norbert Losiak
 • Dominik Gołemberski
 • Wiktoria Szaciłło
 • Julia Zatwarnicka
 • Piotr Graczyk
Po koncercie pełnym wzruszeń muzyczne wnuczęta wręczyły swoim babciom i dziadkom przepiękne różyczki. Koncert poprowadzili Anna Drzewiecka i Dominik Gołemberski, a uczniów do koncertu przygotowały Panie Lilia Barańska, Alina Chojnowska, Zdzisława Gothszalk, Lucyna Jędrzejewska, Joanna Kalbarczyk, Anna Mackiewicz.

Joanna Kalbarczyk

Turniej pianistyczny

turniejpianistyczny201423styczen016-kopia
23 stycznia odbył się w naszej szkole kolejny już raz Turniej pianistyczny dla klas II i III. Wzięło w nim udział 11 osób. Oto nasi wykonawcy: z klasy II Michalina Grzelka, Konrad Losiak, Amelia Paluch, Maja Sebastianowicz, Magdalena Urbaniak, Emil Malinowski, Weronika Mamzer oraz z klasy III: Klaudia Bogucka, Laura Komar, Antonina Kruk, Nadia Święcicka

Jak stwierdziło Jury - poziom gry był na wyrównanym poziomie. Miało to swoje odzwierciedlenie w przyznanych wyróżnieniach

Jury przyznało :

w klasie II

 • wyróżnienie I stopnia : Maja Sebastianowicz
 • wyróżnienia II stopnia: Magdalena Urbaniak, Emil Malinowski, Konrad Losiak, Michalina Grzelka

w klasie III :
 • wyróżnienie I stopnia : Klaudia Bogucka,
 • wyróżnienia II stopnia : Laura Komar, Antonina Kruk, Nadia Święcicka

Turniej przygotowały i prowadziły Joanna Kalbarczyk oraz Lucyna Jędrzejewska

Alina Chojnowska

Koncert karnawałowy

DSC05898-kopia
W środę odbył się w auli naszej szkoły przy ul. Kołłątaja "Koncert karnawałowy". Muzyczne prezentacje rozpoczął występ Anny Kołodziej z klasy wiolonczeli p. Danuty Bylicy. Ania zagrała przy akompaniamencie p. Lilii Barańskiej Scherzo C. Webstera . Atrakcją koncertu był występ Duetu fortepianowego czyli Julii Zatwarnickiej i p. Anny Mackiewicz, w wykonaniu których zabrzmiał Ragtime Scota Joplina. Występy młodych skrzypków rozpoczęła Nikola Kołodziej z klasy I, która w przebraniu z bajki zagrała utwór "Pojedziemy na łów". Kolejni wykonawcy to Klara Lachowicz,Hania Jurek, Kasia Zych, Aniela Ziobrowska ,Weronika Bielicz, Janek Czarnecki, Wiktoria Barbara i Julia Stalińska. Przy fortepianie towarzyszyły skrzypkom p. Alina Chojnowska i p. Anna Mackiewicz. Skrzypkowie, w karnawałowych strojach, zainteresowali publiczność swoimi zmaganiami z precyzją gry na skrzypcach, a po koncercie udali się na karnawałową imprezkę, którą poprowadziła p. Ania Zatwarnicka. Trzeba przyznać, że było bardzo wesoło, nawet rodzice " podskakiwali " do rytmu muzyki...

Małgorzata Tofilska

Stypendia Marszałka

DSC_7644-kopia
W dniu 21 stycznia 2014 roku w murach Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego miało miejsce uroczyste wręczenie stypendiów Marszałka Województwa Lubuskiego. Z naszej szkoły wszystkie złożone wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. Uczennice: Julia Aksentowicz z klasy skrzypiec Beaty Gołemberskiej oraz Dominika Kubera z klasy skrzypiec Patrycji Śmiejczak-Świdzińskiej odebrały przyznane wyróżnienia z rąk Marszałka Województwa Lubuskiego - Elżbiety Polak. Po wręczeniu stypendiów, uczennice złożyły autografy na pamiątkowej tablicy.

GRATULUJEMY!

Koncert w Szkole Katolickiej

19 stycznia w Katolickiej Szkole przy parafii p.w. św. Józefa Robotnika spotkali się uczniowie szkoły muzycznej i szkoły katolickiej wraz z rodzicami na wspólnym kolędowaniu. Zabrzmiały różne kolędy w opracowaniu na fortepian oraz inne instrumenty solo oraz w duetach. Nie obyło się bez poczęstunku, który przygotowali rodzice. Koncert poprowadziły wspólnie panie: Małgorzata Kiraga oraz Alina Chojnowska. Nad sprawnym śpiewem czuwał pan Marek Bielicz, który wyświetlał teksty kolęd.

Wykonawcy koncertu:
 • Joasia Wojtasińska i Maja Masiowska - duet skrzypcowy
 • Ania Irzykiewicz - wiolnczela
 • Norbert Losiak i Jan Essel - fortepian i klarnet
 • Paulina Bereżańska - fortepian
 • Mateusz Hudak - fortepian
 • Piotr Ciesielski - akordeon
 • Piotr Graczyk - fortepian
 • Weronika i Karolina Bielicz - skrzypce i flet
 • Joanna Luptowicz - fortepian
 • Dominika Hałabura - skrzypce
 • Michał Stawecki - fortepian
 • Lidia Kiraga - wiolonczela
 • Róża Kiraga - fortepian
 • Jan Kiraga - trąbka
 • Wojtek Bielicz i tata Marek Bielicz - saksofon, gitara

Akompaniowała pani Alina Chojnowska

Bardzo dziękuję wszystkim, dzięki którym mógł się odbyć ten koncert oraz wszystkim słuchaczom

Alina Chojnowska

Kolędy w Sulechowie

kolędy w Sulechowie
Pisząc o koncercie kolęd w nowosolskim kościele na Pleszówku wspominałam o tym, że niebawem jedziemy do Sulechowa, by i tam zagrać, i zaśpiewać kolędy. Tak też było. Koncert odbył się w zaplanowanym terminie, czyli 18 stycznia w sali Sulechowskiego Domu Kultury im. F.Chopina. Dodajmy, że w sali dużej (270 miejsc), nowoczesnej i co najważniejsze w całości wypełnionej publicznością, która głośno oklaskiwała wykonawców i domagała się bisów. Pochwał i podziękowań otrzymaliśmy mnóstwo. A słowa „szkoda, że tak krótko…”, które słyszałam niejednokrotnie po koncercie, niech będą odzwierciedleniem radości jaką sprawiliśmy słuchaczom.

Elżbieta Cichocka

Wieczornica Grażyny Bacewicz

10 stycznia o godz. 17.30 w Auli A naszej szkoły odbył się koncert poświęcony patronce naszej szkoły. Koncert poprowadziły Nadia Andrzejewska oraz Agata Nowicka .
Publiczność mogła usłyszeć utwory Grażyny Bacewicz oraz innych kompozytorów polskich wykonywane na różnych instrumentach oraz w różnym składzie - poprzez orkiestrę kameralną aż do występów solistycznych. Pomiędzy utworami wysłuchaliśmy krótkiego życiorysu naszej patronki oraz kilku zabawnych anegdot i cytatów, które przybliżyły nam postać kompozytorki i pozwoliły na poznanie charakteru jej pracy twórczej.
Dziękuje licznie przybyłej publiczności za przybycie oraz nauczycielom za wspaniałe przygotowanie uczniów.

Bartosz Ostrowski

Koncert noworoczny w przedszkolu nr 12

koncert w 12ce 1
W poniedziałek 13 stycznia w przedszkolu nr 12 w Nowej Soli, odbyły się koncerty dla przedszkolaków, który zorganizowała i poprowadziła Pani Beata Gołemberska. Założeniem było zaprezentowanie dzieciakom instrumentów strunowych (skrzypce, altówka, wiolonczela, gitara) oraz pianina.

W koncercie wzięli udział: Pan Adam Świdziński (altówka), Pani Alina Chojnowska (akompaniament), Wiktoria Bator (gitara), Aleksandra Bieńkowska (wiolonczela), Daria Cicharska (wiolonczela), Natalia Gotowała (fortepian), Łukasz Słobodzian (śpiew), Natalia Słońska (skrzypce), Marcel Świdziński (skrzypce), Jagoda Wawrzykowska (fortepian), Amelia Ziobrowska (skrzypce). Młodzi wykonawcy świetnie zaprezentowali swoje umiejętności gry oraz brzmienie instrumentów. Przedszkolaki razem z wykonawcami śpiewali kolędy, atmosfera była fantastyczna, a na zakończenie nasi uczniowie otrzymali słodką przekąskę Happy

Wszystkim wykonawcom, rodzicom i nauczycielom, którzy byli obecni przy uczniach oraz dyrekcji przedszkola bardzo serdecznie dziękuję.

Beata Gołemberska

Koncert kolęd

koledy
6 stycznia w nowosolskim kościele p.w. WNMP na Pleszówku odbył się koncert kolęd. Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać kolęd w tradycyjnych opracowaniach, tych najbardziej znanych i lubianych. Często wraz z wykonawcami publiczność nuciła najbardziej dla siebie ulubione pieśni. Do ostatniej kolędy włączyli się już chyba wszyscy i „Wśród nocnej ciszy” zabrzmiało gromkim fortissimo.
Ciepły kościół (dosłownie), ciepła atmosfera, ciepłe słowa podziękowania, które usłyszeliśmy od gospodarza obiektu księdza kanonika Jerzego Frąckowiaka (o słodkościach dla wykonawców nie wspomnę… ) były dopełnieniem jakże udanego koncertu.
A oto wykonawcy:

 • wokalistki (sopran) - p. Anna Ulwańska, Joanna Kowal, Magdalena Makowska, Agnieszka Raczkowiak, Klaudia Woźniak
 • instrumentaliści - Gabriela Czerniak (flet), Oskar Gąsior (waltornia), Dominik Manyś (trąbka), Maja Masiowska (skrzypce, altówka), Nikodem Pietrzak (saksofon sopranowy), Patrycja Racino (gitara)

Wszystkim solistom towarzyszyła orkiestra gitar klasycznych.
Koncert prowadziła opowiadając baśń p. Anna Zatwarnicka.
Relację foto zapewnił nam p. Radosław Barańczak.

A za niespełna dwa tygodnie (18 stycznia) jedziemy do Sulechowa – tam też chcą posłuchać TAKIEGO koncertu…

Elżbieta Cichocka

Co by nam się ino w głowach nie poprzewracało !

Tak by pewnie powiedział Józek Karpowy - góral z Białki Tatrzańskiej. Były koncerty, konkursy - całe pasmo powodów do satysfakcji. Do nich - konsekwentnie - dołączyć trzeba kolejne sukcesy: oktetu saksofonowego, który został zakwalifikowany do przesłuchań ogólnopolskich w Warszawie oraz wysoką ocenę osiągnięć dwóch uczennic szkoły, nagrodzonych stypendiami Marszałka Województwa Lubuskiego.
A teraz trochę szczegółów. Oktet saksofonowy, prowadzony przez mgr Mirosława Jędrzejewskiego zostawił za sobą 24 zespoły ze szkół województw: Lubuskiego, Wielkopolskiego i Łódzkiego, tworzących makroregion. Wraz z trzema innymi zespołami, nasz zespół stanowi elitę wśród zespołów szkół muzycznych I stopnia. Należy im życzyć powodzenia w Warszawie, bo choć z nazwy zespół uczestniczyć będzie w Przesłuchaniach Ogólnopolskich to w praktyce przesłuchania odbywają się na zasadach konkursu. Zapowiada się ostre granie!. Druga, jeszcze „ciepła” informacja to pismo o przyznaniu przez Zarząd Województwa Lubuskiego uczennicom: Julii Aksentowicz i Dominice Kuberze stypendium Marszałka Województwa Lubuskiego. Obie dziewczynki uczą się gry na skrzypcach w klasie mgr Beaty Gołemberskiej oraz mgr Patrycji Śmiejczak-Świdzińskiej. Laureatki szczycą się licznymi, o bardzo wysokiej randze, osiągnięciami, by wspomnieć tylko II (Julia) i III (Dominika) miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Skrzypiec Szkół Muzycznych I stopnia - Warszawa 2013r czy o ich zaproszeniu do udziału w orkiestrze dziecięcej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Tego jeszcze nie było! No i pamiętajmy co mówił góral z Białki Tatrzańskiej!!!

Jerzy T. Szynder