Konkurs melodii świątecznych

2021-02-12_konkurs


Co prawda okres śpiewania kolęd już się zakończył, ale to właśnie wczoraj w Auli mogliśmy raz jeszcze usłyszeć kolędy w wykonaniu uczniów klasy pierwszej którzy zostali laureatami I Szkolnego Konkursu na najpiękniejsze wykonanie melodii świątecznej.
Można śmiało napisać, że konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów ponieważ na konkurs zgłosiło się w sumie ponad 40 osób - a to prawie 25% stanu naszej szkoły Happy
Konkurs jak to konkurs - muszą być zwycięzcy (bo na tym polega idea konkursu) i w związku z tym Jury w składzie: Alicja Aksentowicz, Adam Świdziński, Mirosław Jędrzejewski pod przewodnictwem dyrektora Jerzego Szyndera po wysłuchaniu wszystkich zgłoszonych materiałów postanowiła nagrodzić za najpiękniejsze wykonanie melodii świątecznej Marcela Gołemberskiego z klasy VI oraz przyznać 7 nagród indywidualnych za wyróżniającą prezentację które otrzymali: Aksentowicz Aleksander, Graczyk Natalia, Janecka Magdalena, Kazubska Katarzyna, Kosiak Anna, Roguska Julia i Sadurska Victoria oraz nagrodę zespołową dla zespołu fletowego przygotowanego przez p.Renatę Wojtkowiak oraz Agatę Bywalec.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za nadesłanie zgłoszeń i za chęć uczestnictwa w naszym konkursie. Dyplomy uczestnictwa dla pozostałych osób wraz z maskotkami zostaną przekazane nauczycielom uczącym te dzieci na instrumencie głównym w przyszłym tygodniu.

Sekretarz Konkursu
Paweł Literski

Popis klasy fortepianu

2021-02-05_Lucyna21 i 22 stycznia oraz 4 lutego 2021 roku odbyło się 6 mini popisów - uczniów mojej klasy. Na każdym występowało po 2 lub 3 pianistów. Wśród publiczności byli wyłącznie rodzice i dziadkowie występujących (z zachowaniem wszelkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa). Młodzi pianiści grali po 3 , 4 utwory solowe, do tego kolędy wspólnie śpiewane z publicznością oraz utwory na 4 ręce. Równie dobrze te popisy można nazwać „ małymi recitalami” Każdy trwał około pół godziny - był kameralny, ale sprawił ogromna radość uczniom i ich rodzinom. Z racji niedawnych uroczystych dni popisy były dedykowane Babciom i Dziadkom w dniu ich święta. Dały mi również podstawę do oceny semestralnej. Pomimo długiej przerwy świątecznej uczniowie spisali się wyśmienicie. Gratuluje moim pianistom i ich rodzicom .

Lucyna Jędrzejewska