Grażyna Bacewicz - najwybitniejsza kompozytorka w dziejach muzyki

W środę 27 lutego o godz.17 w auli „A” odbył koncert poświęcony twórczości Grażyny Bacewicz oraz kompozytorów polskich. Na scenie zaprezentowali się uczniowie w różnorodnym repertuarze. Niestety nie było wykonawcy prezentującego utwór Grażyny Bacewicz, lecz było to spowodowane przygotowywaniem się solistów na I Szkolny Konkurs Instrumentalny im. Grażyny Bacewicz, który odbędzie się 3 kwietnia w auli „A”. Występy młodych artystów przeplatane zostały prezentacją multimedialną o życiu i twórczości Patronki Szkoły przygotowaną i wygłoszoną przez panią Renatę Wojtkowiak. W związku z przypadającą w tym roku 110 rocznicą urodzin oraz 50 rocznicą śmierci Patronki w Naszej Szkole rok szkolny 2018/2019 został ogłoszony rokiem Grażyny Bacewicz. W związku z tym odbyły się już dwa konkursy (konkurs wiedzy oraz konkurs plastyczny) dotyczące życia kompozytorki. Koncert, który odbył się w środę jest jakby wstępem do Konkursu Instrumentalnego, do którego zgłoszenia przypominam należy złożyć do dnia 22 marca w sali nr 14 budynku „A”.
Bardzo dziękuję nauczycielom za przygotowanie uczniów, a wykonawcom gratuluję pięknego muzykowania. Do zobaczenia na konkursie!

Natalia Ostrowska

Julian w filharmonii

2019-02-20_julek


20 lutego uczeń naszej szkoły - Julian Pilichaty - wystąpił na koncertach edukacyjnych organizowanych przez biuro koncertowe Filharmonii Zielonogórskiej. Nie jest to pierwszy występ Juliana w gościnnych progach Filharmonii. Julian występował już wcześniej na koncertach dla młodzieży, a również jako solista z towarzyszeniem orkiestery Filharmonii Zielonogórskiej na koncercie wieczorowym na Zamku w Kożuchowie. Tym razem Julian wykonał utwór Prelude and Fanfaronade Paula Koepke, a przy fortepianie towarzyszyła mu p. Lucyna Jędrzejewska której za występ bardzo dziękuję. Julkowi gratuluje występu i czekam na ciąg dalszy …..

Paweł Literski