Zatrudnienie dla nauczyciela Rytmiki

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im.Grażyny Bacewicz w Nowej zatrudni nauczyciela rytmiki w wymiarze 12/18 etatu.
Wymagane ukończenie Wydziału na którym prowadzona jest Rytmika Akademii Muzycznej lub Uniwersytetu Muzycznego lub Akademii Sztuki minimum na poziomie licencjatu oraz uprawnienia pedagogiczne
Oferty należy składać do dnia 11 maja 2018 listownie na adres sekretariatu szkoły (dokładne dane znajdują się zakładce Kontakt) lub osobiście w godzinach pracy sekretariatu.

Dyrektor szkoły Jerzy T. Szynder

Warsztaty muzyczne w Otyniu

2018_02_14_otyn

Każdego roku dla dzieci spędzających ferie w domu, Gminne Centrum Kultury w Otyniu organizuje różnorodne zajęcia. W tym roku podczas zimowej półkolonii pod hasłem "Artystyczne ferie 2018" oprócz zajęć teatralnych i plastycznych odbyły się także warsztaty muzyczne przygotowane przez p. Alicję Aksentowicz oraz uczniów naszej szkoły.
14 lutego w godzinach od 10-13 uczestnicy warsztatów spędzili czas bawiąc się i ucząc przy muzyce. W planie warsztatów oprócz nauki o muzyce i instrumentach znalazły się gry, zagadki, zabawy muzyczne, "improwizacja" na instrumentach, a przede wszystkim dobra zabawa. Uczniowie naszej szkoły w bardzo ciekawej formie mini koncertu i prezentacji przedstawili uczestnikom instrumenty oraz grę na nich. Dzieci mogły spróbować zagrać na każdym instrumencie, co wprowadziło ich w zdumienie i sprawiło dużą radość. Uczestnicy dowiedzieli się do czego służy klucz muzyczny, co to jest melodia, rytm, tempo i dynamika. Atrakcją była również gra na instrumentach Orffa i dzwonkach tubowych, dzięki temu uczestnicy nie byli tylko biernymi odbiorcami, lecz stali się także "artystami" współodpowiedzialnymi za wykonanie piosenki "Zegary" - taka aktywność dla wszystkich była wspaniałą zabawą. Warsztaty zakończyły się koncertem podczas którego wszyscy zaśpiewali piosenkę "Zegary" przy akompaniamencie dzwonków, instrumentów Orfa i ukulele.
Bardzo dziękuję rodzicom za pomoc i uczniom za wspólną zabawę. W warsztatach udział wzięli:

 • Amelia Sulejewska - wiolonczela
 • Klara Lachowicz - skrzypce
 • Karolina Lachowicz - saksofon
 • Ula Essel - gitara
 • Hania Essel - flet
 • Mikołaj Kołtun - akordeon
 • Igor Gąsior - trąbka
 • Wiktor Gaziński - trąbka
 • Jan Essel - klarnet
 • Nicola Mackiewicz - ukulele, śpiew
 • Julia Aksentowicz - skrzypce

Prowadzenie koncertu - Alicja Aksentowicz, akompaniament - Joanna Bogdanowicz

Alicja Aksentowicz

Warsztaty saksofonowe

2018-02-07_saksofony

7 lutego Karolina Lachowicz z panią Lucyną Jędrzejewską wystąpiły w koncercie organizowanym przez Akademię Muzyczną w Poznaniu podczas Warsztatów Saksofonowych SaxEvent. Karolinka miała również lekcję ze światowej sławy saksofonistą i pedagogiem Arno Bornkampem. Zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń był wspaniały koncert Armino Trio. Bardzo jesteśmy wdzięczni pani prof. Magdalenie Jakubskiej-Szymiec za zaproszenie.

Mirosław Jędrzejewski

Spotkania Wiolonczelowe

2018_02_03_wiolonczele

W dniu 3 lutego w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Zielonej Górze odbyły się IX Zielonogórskie Spotkania Wiolonczelowe. Wzieło w nich udział 28 uczniów ze Szkół Muzycznych I st. z naszego regionu. Nowosolską Państwową Szkołę Muzyczną I st. reprezentowały 4 uczennice : z kl.II Maja Kościuszko, Amelia Sulejewska, Nadia Przybylska i z kl.III Oliwia Hrebeniuk. Jury tworzyli nauczyciele: Sylwia Kamzelska-Bronowicka z PSM w Żarach, Jagoda Paszkowska z PSM w Świebodzinie, Agata Witoszek z PSM w Krośnie Odrzańskim i Maciej Huszcza z PSM w Zielonej Górze. Jury nagrodziło 3 nasze uczennice. Dyplomy Laureata otrzymały: Maja Kościuszko i Nadia Przybylska. Dyplom Wyróżnenia otrzymała Amelia Sulejewska. Uczennicom akompaniowała pani Lilia Barańska.Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Danuta Bylica