Wyróżnieni uczniowie

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI PRZEZ RADĘ PEDAGOGICZNĄ

kl. I
Bezulska Elżbieta
Cetner Aleksandra
Cieślak Zofia
Czajkowska Łucja
Chaberek Wiktoria
Essel Urszula
Gąsiorek Jakub
Jas Maria
Jaworska Julia
Jensch Aleksandra
Kalbarczyk Miłosz
Krakowski Kacper
Kruk Stanisław
Kruk Maja
Kubera Olaf
Kubów Hanna
Libner Kacper
Mąka Agata
Mendaluk Hanna
Michalska Joanna
Olifierczuk Aleksandra
Papis Patrycja
Pawlicki Adam
Pikta Hubert
Renkaw Luiza
Sass Zofia
Stachowiak Antonina
Stołowska Dominika
Szczotarska Martyna
Szyszka Wiktoria
Swoboda Emilia
Wachel Klara
Wijatkowska Laura
Wiśniewska Izabela
Zalas Marta
Zaleska Aleksandra
Żuberek Karolina

kl. II
Balak Michał
Batko Kacper
Cicharska Daria
Ciesielski Piotr
Gazińska Judyta
Gotowała Natalia
Kołodziej Nikola
Kowalski Filip
Masztalerz Vanessa
Napieralski Jakub
Patelka Bożesława
Perlikiewicz Szymon
Przybylska Wiktoria
Raczykowska Iga
Słońska Natalia
Solarewicz Kinga
Starewicz Tobiasz
Wawrzykowska Jagoda
Żuberek Zuzanna

kl. III
Bielicz Wojciech
Grzelka Michalina
Grządzielska Aleksandra
Jezior-Pieczyńska Maria
Lachowicz Klara
Mamzer Weronika
Mosorzewski Łukasz
Mosorzewski Marcin
Sebastianowicz Maja
Sobieniak Zuzanna
Urbaniak Magdalena

kl. IV
Bogucka Klaudia
Grzegorska Aneta
Jurek Hanna
Kołodziej Anna
Malinowski Jakub
Zych Katarzyna

kl. V
Bielicz Karolina
Dynak Barbara
Jas Gabriela
Mackiewicz Nicola

kl. VI
Sobczak Julia
Szaciłło Wiktoria
Świdziński Marcel

Skrzypkowie w Żarach

W pięknej sali koncertowej w PSM w Żarach w sobotę i niedzielę siedmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w III Żarskich Spotkaniach Smyczkowych. Nowosolską reprezentację tworzyli Martyna Szczotarska, Klara Lachowicz, Hanna Jurek, Kasia Zych, Marcin Mosorzewski, Dominika Kubera, Marcel Świdziński. Jury pod przewodnictwem Pani mgr Kariny Gidaszewskiej przyznało następujące nagrody:

Martyna Szczotarska kl. I naucz. M. Tofilska - Wyróżnienie w grupie I
Klara Lachowicz kl. III naucz. M. Tofilska - Wyróżnienie w grupie II
Hanna Jurek kl. IV naucz. M. Tofilska - Wyróżnienie w grupie II
Marcin Mosorzewski kl. III naucz. A. Świdziński - Laureat II miejsca w grupie II
Katarzyna Zych kl. IV naucz. M. Tofilska. - Laureatka II miejsca w grupie II
Marcel Świdziński kl. V naucz. P. Śmiejczak- Świdzińska - Laureat II miejsca w grupie III

Gratulacje należą się wszystkim uczniom, nauczycielom i akompaniatorom. Szczególne podziękowania należą się również Rodzicom występujących uczniów za ich niewątpliwy wkład w sukces na scenie.

Małgorzata Tofilska

Blacha w Poznaniu

DSC02253a

W tym roku przypadła kolej na instrumenty dęte blaszane które pojechały do Poznania na XXIII POZNAŃSKI KONKURS INSTRUMENTÓW DĘTYCH BLASZANYCH. Jest to konkurs odbywający się w cyklu dwuletnim na zmianę z instrumentami dętymi drewnianymi. Organizatorem konkursu była Katedra Instrumentów Dętych i Akordeonu Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. W tym roku z naszej szkoły pojechała czteroosobowa reprezentacja w składzie: Filip Kowalski, Julian Pilichaty, Piotr Maruszczak, Dominik Manyś z klasy instrumentów dętych blaszanych Pawła Literskiego. Wszystkim naszym uczniom dzielnie akompaniowała Lucyna Jędrzejewska której bardzo serdecznie chciałbym podziękować. W tym roku biorąc pod uwagę dużą konkurencję nie było źle Happy Trójka naszych uczniów wróciło z wyróżnieniami, a byli to:

  • Julian Pilichaty
  • Piotr Maruszczak
  • Dominik Manyś.

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim bez wyjątku uczniom za to, że przygotowali się do tego konkursu i podjęli trud wyjazdu na konkurs. Wszyscy bez wyjątku zaprezentowali się bardzo dobrze, ale reguły konkursu są takie, że ktoś dostanie nagrodę, a ktoś niestety nie. Podziękowania należą się również rodzicom za dopilnowanie swoich „pociech” podczas przygotowań.

Paweł Literski

Popołudnie z mistrzem gitary

014-kopia


5 lutego do naszą szkołę odwiedził jeden z najlepszych polskich gitarzystów klasycznych p. KRZYSZTOF PEŁECH. Już od godz. 14.00 gitarzyści mogli korzystać z lekcji otwartych, które poprowadził mistrz. Po zajęciach warsztatowych mogliśmy wysłuchać wykładu metodycznego na temat pracy z instrumentem i bez, czyli „Ćwiczyć, aby wyćwiczyć”. Zwieńczeniem dnia z gitarą był recital w wykonaniu p. Krzysztofa Pełecha. W auli budynku B zabrzmiała przede wszystkim muzyka hiszpańska i latynoamerykańska. Było mistrzowsko, gitarowo… i po prostu pięknie.

Elżbieta Cichocka

Koncert najlepszych pianistów

Maja

5 lutego 2015 roku w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się "Koncert Najlepszych Pianistów". Wystąpili pianiści z PSM I i II st. w Zielonej Górze i Regionu Lubuskiego.
Naszą szkołę godnie reprezentowała trzecioklasistka Maja Sebastianowicz z klasy Lucyny Jędrzejewskiej. Występ Mai spotkał się z bardzo gorącym przyjęciem, a zagrała: G.F.Haendel - Allemande z Suity d-moll.

Lucyna Jędrzejewska

III Wieczór Smyczkowy

W auli B naszej szkoły w środę 4 lutego odbył się III Wieczór Smyczkowy. Bardzo oczekiwany przez Skrzypaczki koncert otworzyła pianistka Maja Sebastianowicz, która wykonała Allemande J. S . Bacha. A później bardzo ambitne występy Antosi Stachowiak, Martynki Szczotarskiej, Nikoli Kołodziej, Klary Lachowicz, Hanny Jurek, Kasi Zych oraz Tria Fortepianowego "Forte". Wieczór smyczkowy był sprawdzianem dla młodych adeptów sztuki gry przed III Żarskim Spotkaniami Smyczkowymi. Dziękujemy publiczności za ciepłe przyjęcie muzycznych prezentacji.

MT