Świąteczne kolędowanie

2017_12_15_Otyn

Nim pierwsza gwiazdka zabłysła na niebie, do Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi przy Szkole Podstawowej w Otyniu, w piątek 15 grudnia zawitali chórzyści wraz z orkiestrą kameralną prowadzoną przez panią Natalię Ostrowską. Wystąpił również solo, Miłosz Kalbarczyk, uczeń z klasy fortepianu pani Joanny Kalbarczyk. W tym dniu nasi uczniowie współtworzyli oprawę muzyczną do Jasełek w wykonaniu najmłodszych przedszkolaków. Nasi uczniowie zaprezentowali kolędy, pastorałki, a także świąteczne melodie. Występy dzieci poruszyły serca naszych najbliższych, a magia Świąt zagościła na dobre. Koncert odbył się pod patronatem zaproszonych gości Wójta Gminy Otyń pani Barbary Wróblewskiej, dyrektor Przedszkola pani Violetty Łuczkowiec oraz dyrektora Szkoły pana Jarosława Suskiego. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły uczniom słodkości i pogratulowały pięknej gry oraz udanego wspólnego występu.
W imieniu własnym, jak i pani Natalii pragnę podziękować kochanym rodzicom za pomoc okazaną przy realizacji koncertu. Podziękowania również składam na ręce pani Natalii Ostrowskiej, która włożyła dużo pracy, aby przygotować uczniów do występu. Wam drodzy uczniowie gratuluję piękna gry i śpiewu w świątecznym wydaniu. Miło było Was posłuchać i spojrzeć jak wysoką kulturę przekazujecie najmłodszym.

Joanna Kalbarczyk

XI Festiwal na smyczki i gitarę

2017_12_13_festiwal

Dnia 13 XII odbył się w naszej Szkole XI Festiwal na smyczki i gitarę. Wzięło w nim udział 20 uczniów, 12 w grupie I (kl.III i IV) i 8 w grupie II ( kl.V i V I). Jury Festiwalu który tworzyli nauczyciele naszej Szkoły, wyodrębniło w Grupie I : 2 laureatów Hanne Kubów i Agatę Mąkę, oraz wyróżniło 3 osoby : Maje Kościuszko, Łucje Czajkowską i Aleksandrę Jensch. Z kolei w Grupie II Jury przyznało 2 dyplomy laureata dla Joanny Mackiewicz i Zuzanny Żuberek oraz 3 dyplomy wyróżnienia dla Kacpra Batko, Kacpra Jakubowskiego i Miłosza Ozgowicza. Gratuluje wszystkim uczestnikom i życzę dalszych sukcesów. XI Festiwal na smyczki i gitarę zorganizowała i prowadziła Danuta Bylica.

Świąteczne Wariacje Muzyczne

2017_12_08_wariacje

,,Są święta w naszym kalendarzu najdroższe i najbliższe, bo wywołują fale marzeń najczulszych i najmilszych...’’

Chwile spędzone w szkole muzycznej mają zawsze bardzo rodzinny charakter. Spotykamy się, jak bliscy w domu. Razem kolędujemy, żartujemy i wielką troską otaczamy dzieci. Tak też było i tym razem. Pod batutą pani Natalii Ostrowskiej w szczególnym Mikołajkowym dniu, 6 grudnia rozpoczął się w naszej szkole koncert ,,Świąteczne wariacje muzyczne’’. Rozbrzmiały kolędy, pastorałki, a także melodie świąteczne w różnorodnym składzie. Wśród muzyków, którzy zagościli na scenie byli uczniowie uczęszczający na chór, orkiestrę, uczniowie klasy IV A, zespół klarnetowy, duet gitarowy, duet fortepianowy, a także zespół fletowy. Muzyczne występy przeplatane były również świątecznymi wierszami. Na zakończenie koncertu przyszedł czas na słodkości, które zostawił sam Święty Mikołaj. Tym miłym akcentem pożegnaliśmy publiczność życząc wszystkim Wesołych Świąt.
Autorki koncertu dziękują wykonawcom, rodzicom oraz licznie przybyłej publiczności. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych nauczycieli za pomoc, włożony trud i przygotowanie uczniów do koncertu.
Nad przebiegiem koncertu czuwały Joanna Kalbarczyk i Natalia Ostrowska.

Joanna Kalbarczyk

Nasi uczniowie grali w Filharmonii Zielonogórskiej

2017_12_03_FZ


Niedziela 3 grudnia 2017 roku była bardzo pracowita dla naszych uczniów. Wystąpili oni na nadzwyczajnym koncercie który był zwieńczeniem serii koncertów rodzinnych organizowanych przez Filharmonię Zielonogórską. Przy szczelnie wypełnionej sali wystąpiła Karolina Lachowicz z klasy saksofonu Mirosława Jędrzejewskiego oraz Dominik Ciesielski z klasy trąbki Pawła Literskiego. Uczniowie wykonali utwory z towarzyszeniem fortepianu przy którym akompaniowała nasza nieoceniona Lucyna Jędrzejewska. Uczniowie zaprezentowali się na estradzie bardzo dobrze, ale nie skończyło się tylko na prezentacji muzycznej ponieważ prowadzący koncert Sławomir Kozłowski poprosił ich jeszcze, żeby powiedzieli kilka słów o swoich instrumentach oraz żeby pokazali w jaki sposób gra się na instrumencie. Z tego zadania również wywiązali się bardzo dobrze.
Było nam niezmiernie miło, że dyrektor Czesław Grabowski zaprosił właśnie dzieci z naszej szkoły na ten koncert (mając duży wybór szkół z okolic Zielonej Góry) co zresztą bardzo ładnie wpisuje się w informację z Centrum Edukacji Artystycznej o rankingu szkół województwa lubuskiego gdzie nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce.
Chciałem bardzo podziękować uczniom i ich rodzicom za przygotowania do koncertu oraz szczególnie Lucynie Jędrzejewskiej za - jak zwykle na najwyższym poziomie - akompaniament. Więcej zdjęć z koncertu możemy znaleźć w galerii na stronie www.

Paweł Literski