Świąteczne wariacje muzyczne

2016-12-14_ndk


„Jest taki dzień, bardzo ciepły, chodź grudniowy. Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich. Dzień, który już, każdy z nas zna od kołyski.”

Rozbrzmiewały w naszej szkole od początku grudnia, słyszeliśmy ją w każdej klasie i na wielu instrumentach. Cóż to takiego? Zbliżają się najpiękniejsze święta w roku, a wraz z nimi jakże piękny zwyczaj wspólnego wykonywania kolęd. Nie mogło go zabraknąć również w „Naszej Muzycznej Rodzinie” i 14 grudnia 2016 roku w Nowosolskim Domu Kultury odbył się koncert pt.: ,,Świąteczne Wariacje Muzyczne'' .W tym dniu na scenie pojawili się wszyscy, którzy w ten szczególny czas chcieli podzielić się z innymi „iskierką miłości” obecną w naszych sercach w Dzień Bożego Narodzenia. W tym szczególnym dniu, w świąteczny nastrój koncertu wprowadziły nas byłe uczennice Szkoły Muzycznej Julita oraz Justyna Jania śpiewając piosenkę pt.„Biały śnieg”, po czym licznie zgromadzeni goście wysłuchali naszych uczniów w bogatym repertuarze zimowo – świątecznym przy równie różnorodnej obsadzie wykonawczej.
A podczas koncertu kolędowali:

śpiew solowy – Justyna, Julita Jania, Izabella Wiśniewska, Maja Nowakowska oraz klasa IIIa

Soliści:
Agata Mąka – skrzypce
Hanna Kubów – skrzypce
Miłosz Kalbarczyk – fortepian
Kacper Kortz - fortepian
Kacper Jakubowski - gitara

Zespoły:
zespół klarnetowy – Tobiasz Starewicz, Szymon Perlikiewicz, Jakub Napieralski, Jakub Gąsiorek, Jan Essel,
duet skrzypcowy – Julia Hałabura, Oliwia Walczyńska
duet fletowy – Maja Bryhcy, Maja Ławniczak
zespół wiolonczelowy- Anna Kołodziej, Aleksandra Grządzielska
duet akordeonowy – Marta Zalas, Mikołaj Kołtun
szkolna orkiestra kameralna oraz chór

Wiersze:
Jagoda Wawrzykowska, Klara Lachowicz, Wiktoria Przybylska, Julia Jaworska, Weronika Mamzer, Daria Cicharska, Kinga Solarewicz, Aleksandra Bartczak, Bartosz Ratajczak, Magdalena Urbaniak, Amelia Paluch

Autorki koncertu dziękują wszystkim wykonawcom za piękny występ, rodzicom oraz licznie przybyłej publiczności za poświęcony naszym uczniom czas, a szczególne podziękowania kierujemy do naszych nauczycieli za pomoc, włożony trud i przygotowanie uczniów do koncertu. A za rok ponownie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Natalia Ostrowska
Joanna Kalbarczyk

Festiwal na smyczki i gitarę

2016-12-13_festiwal


Dnia 13 grudnia odbył się w naszej Szkole dziesiąty (tak, tak to już 10 lat) Festiwal na Smyczki i Gitarę . Wzięło w nim udział 13 uczniów: 9 skrzypków, 2 wiolonczelistów i 2 gitarzystów . W grupie pierwszej Jury nie przyznało Dyplomów Laureata, a tylko 2 Dyplomy Wyróżnienia dla: Hanny Kubów i Kacpra Jakubowskiego. Natomiast w grupie drugiej Jury nagrodziło Dyplomami Laureata: Annę Kołodziej, Katarzynę Zych i Marcina Mosorzewskiego oraz przyznało 1 Dyplom Wyróżnienia dla Anety Grzegorskiej. Gratuluje i życzę dalszych sukcesów. Festiwal zorganizowała pani Danuta Bylica a prowadziła uczennica Aleksandra Grządzielska.

Danuta Bylica

Sobotni koncert pod znakiem Jubileuszu

2016_12_10_jubileuszowy

W sobotni wieczór, 10 grudnia 2016 roku , w Muzeum Miejskim w Nowej Soli, odbył się drugi, jubileuszowy koncert z okazji 50-lecia naszej szkoły. Wykonawcami koncertu byli tym razem uczniowie - ostatnio mogliśmy usłyszeć absolwentów, którym raz jeszcze dziękujemy. W muzyczną podróż wybraliśmy się po śladach tych wszystkich osób, które były związane z naszą szkołą: wspominaliśmy jej twórców, nauczycieli, absolwentów, rodziców i tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili i przyczyniają się do tego, że nasza szkoła wciąż jest miejscem pełnym ludzi. Miejscem, w którym spełniają się marzenia artystyczne, miejscem, w którym nawiązują się przyjacielskie relacje między uczniami i nauczycielami, miejscem pełnym muzyki…
W koncercie wystąpili soliści: Marcin Mosorzewski, Maja Sebastianowicz, Zuzanna Sobieniak, Miłosz Kalbarczyk, Hanna Kubów, Anna Kołodziej, Katarzyna Zych, Julian Pilichaty, Karolina Lachowicz. Solistom akompaniowały panie: Alicja Aksentowicz, Lilia Barańska, Lucyna Jędrzejewska, Joanna Kalbarczyk. Usłyszeliśmy również zespoły: trio fortepianowe w składzie: Katarzyna Zych, Anna Kołodziej i Klaudia Bogucka oraz trio „Mak” w składzie: Aneta Grzegorska, Marcin Mosorzewski i Maja Sebastianowicz.
Wspomnienia o szkole i ludziach odkrywali przed zgromadzona publicznością gospodarze sobotniego koncertu: Magdalena Urbaniak i Kacper Kortz.
Wszystkim wykonawcom, nauczycielom, naszej wspaniałej publiczności serdecznie dziękujemy za bycie z nami i zapraszamy na kolejne koncerty.

Anna Zatwarnicka

Festiwal Telemannowski

2016_12_11_zary


W dniach 9-11.12.2016 roku w Żarach odbył się XV Jubileuszowy Festiwal Telemannowski. W ramach Festiwalu już po raz IV miał miejsce Polsko-Niemiecki Konkurs Smyczkowych i Fletowych Zespołów Kameralnych. Wśród 24 zespołów m.in. z Warszawy, Bydgoszczy, Gdańska, Szczecina oraz szkół niemieckich wystąpił także zespół z nowosolskiej szkoły - trio fortepianowe MAK w składzie Aneta Grzegorska - skrzypce, Marcin Mosorzewski - skrzypce, Klaudia Bogucka - fortepian prowadzony przez Panią Patrycję Śmiejczak-Świdzińską. Sześcioosobowe jury, któremu przewodniczył prof Lech Bałaban z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Szkoły Talentów w Poznaniu przyznało zespołowi z naszej szkoły II miejsce.
Jeszcze raz gratuluję i dziękuję rodzicom za zaangażowanie.

Patrycja Śmiejczak-Świdzińska

V Regionalny Konkurs Bachowski

20161203_bachowski

Dnia 3 grudnia 2016 r. odbył się w Zielonej Gorze V Regionalny Konkurs Bachowski im Stanisława Hajzera. Naszą szkołę reprezentowała uczennica z klasy wiolonczeli pani Danuty Bylicy - Anna Kołodziej która zdobyła IV miejsce. Serdecznie gratuluję.

D.Bylica