Świąteczne Wariacje Muzyczne

Rozbrzmiewały w całej szkole od początku grudnia, zagościły w każdej klasie i na wszystkich instrumentach. Zagadka jest prosta, a odpowiedź jakże melodyjna -,,Hej kolęda, kolęda''. Mogę już śmiało stwierdzić, że każdy z naszych uczniów, których usłyszeliśmy w naszej szkole 17 grudnia 2014 roku podczas koncertu ,,Świąteczne Wariacje Muzyczne'' ma w swoim repertuarze tą swoją ulubioną kolędę, pastorałkę czy melodię świąteczną. W tym szczególnym dniu, w świąteczny nastrój koncertu wprowadziła nas Aleksandra Szymańska piosenką ,,Jest taki dzień'' po czym licznie zgromadzeni goście wysłuchali naszych uczniów w bogatym repertuarze zimowo – świątecznym przy równie różnorodnej obsadzie wykonawczej.
A podczas koncertu kolędowali:

śpiew solowy - Aleksandra Szymańska, Vanessa Masztalerz, Dominik Gołemberski, Kacper Korz, Marta Zalas,
zespół dziecięcy I - Miłosz Kalbarczyk, Maja Kruk , Kacper Libner, Luiza Renkaw,
zespół dziecięcy II -Agata Mąka, Wiktoria Chaberek, Maria Jas, Hanna Mendaluk, Zofia Sas, Izabela Wiśniewska, Aleksandra Zaleska,

Soliści:
Marta Zalas – akordeon
Julia Wijatkowska – fortepian
Wojciech Sibilski - gitara

Zespoły:
duet – Filip Kowalski – trąbka, Julian Pilichaty – puzon
duet – Aleks Pietrzak – saksofon, Kacper Kowalski – fortepian
duet – Bożesława Patelka – śpiew, Jagoda Wawrzykowska – fortepian
trio – Jagoda Wawrzykowska, Maja Sebastianowicz – śpiew, Kacper Krakowski – fortepian
kwartet – Klaudia Bogucka, Nadia Święcicka, Julia Wijatkowska – śpiew, Maja Sebastianowicz – fortepian
duet akordeonowy – Piotr Ciesielski, Mikołaj Kołtun
zespół kolędniczy - Piotr Ciesielski, Mikołaj Kołtun – akordeon, Dominik Ciesielski, Franciszek Siring, Marta Zalas, Pani Magdalena Rozynek - Siring – śpiew, Marlena Jeziorska – wiolonczela, Pan Ryszard Żmijowski - keyboard
zespół skrzypcowy – Aneta Hałabura, Dominika Hałabura, Łukasz Słobodzian, Mateusz Woś, Alicja Szmigiel
trio fortepianowe – Anna Irzykiewicz, Wiktoria Grajewska - wiolonczela, Dominik Gołemberski – fortepian
trio klarnetowe – Jakub Napieralski, Szymon Perlikiewicz, Tobiasz Starewicz
kwartet saksofonowy – Agnieszka Hajduk, Arkadiusz Majcher, Martyna Mazur, Zuzanna Sobieniak
Akompaniowała - Lucyna Jędrzejewska

Autorzy koncertu dziękują wszystkim wykonawcom za piękny występ, rodzicom oraz licznie przybyłej publiczności za poświęcony naszym uczniom czas, a szczególne podziękowania kierujemy do naszych nauczycieli za pomoc, włożony trud i przygotowanie uczniów do koncertu. A za rok ponownie zapraszamy do wspólnego kolędowania. Koncert poprowadził Bartosz Ostrowski, a nad przebiegiem koncertu czuwały Joanna Kalbarczyk i Natalia Ostrowska.

Joanna Kalbarczyk

Troska o uczniów jest zadaniem i obowiązkiem szkoły

Z przyjemnością informuję, że firma ubezpieczeniowa PZU Życie SA, wspierając finansowo szkołę kwotą 1000 zł przyczyniła się do poprawy warunków i bezpieczeństwa uczniów.
Za przekazaną kwotę zakupiliśmy wykładzinę antypoślizgową do klasy rytmiki poprawiając tym samym bezpieczeństwo i warunki do zajęć z tego przedmiotu. Dodać trzeba, że szkoła od wielu lat współpracuje z firmą PZU z pożytkiem zarówno dla firmy jak i szkoły.

Jerzy T.Szynder

XI Muzyczne Spotkania Najmłodszych Pianistów

IMG_20141217_181520

To jakże świąteczne zdjęcie przedstawia naszych młodych pianistów: Miłosza Kalbarczyka z klasy fortepianu Pani Joanny Kalbarczyk oraz Maję Sebastianowicz z klasy fortepianu Pani Lucyny Jędrzejewskiej, którzy 12 i 13 grudnia reprezentowali naszą szkołę oraz swoje umiejętności pianistyczne podczas XI Muzycznych Spotkań Młodych Pianistów w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu. Naszych pianistów oceniało szanowne jury, w którego skład wchodzili prof. Andrzej Tatarski oraz prof. Wojciech Świtała. Po wysłuchaniu wszystkich konkursowiczów jury przyznało Miłoszowi III miejsce a Mai wyróżnienie. Serdecznie Wam gratulujemy osiągnięć i już trzymamy kciuki za następne konkursy.

Joanna Kalbarczyk

Festiwal na smyczki i gitarę

Dnia 9 grudnia 2014 r. odbył się w naszej szkole już po raz ósmy „Festiwal na smyczki i gitarę”. Jest to nasz szkolny konkurs przeznaczony dla skrzypków, wiolonczelistów i gitarzystów. W tym roku wzięło w nim udział 18 uczniów podzielonych na 2 grupy. W grupie I byli uczniowie klas trzecich i czwartych, a w grupie II uczniowie klas piątych i szóstych. Każdy z uczestników Festiwalu wykonał etiudę i utwór z akompaniamentem fortepianu (oprócz gitarzystów) z pamięci. Uczniowie byli ocenieni przez Jury złożone z nauczycieli nowosolskiej szkoły muzycznej. Po obradach Jury przyznało w grupie I trzy Dyplomy laureata dla: Klary Lachowicz (skrzypce), Marcina Mosorzewskiego (skrzypce) i Katarzyny Zych (skrzypce) oraz trzy dyplomy wyróżnienia dla Wiktorii Bator (gitara) Hanny Jurek (skrzypce) i Joanny Mackiewicz (skrzypce). Z kolei w grupie II Jury przyznało dwa dyplomy laureata dla: Wiktorii Grajewskiej (wiolonczela) i Anny Kołodziej (wiolonczela) oraz trzy dyplomy wyróżnienia dla Heleny Kozłowskiej (skrzypce) Mai Marciniak (skrzypce) i Wojciech Sibilskiego (gitara). Każdy uczeń otrzymał również Słodką nagrodę – czekoladę ufundowaną przez Radę Rodziców.

Danuta Bylica

Koncert Mikołajkowy w przedszkolu

Jak co roku o tej porze dnia 8 grudnia 2014 r. odbył się Koncert Mikołajkowy Przedszkolu nr 11 w Nowej Soli. Uczniowie naszej szkoły muzycznej wykonali utwory które były muzycznymi prezentami dla Przedszkolaków. W koncercie wzięli udział: Aniela Ziobrowska - skrzypce, Łucja Czajkowska - wiolonczela, Daria Cicharska - wiolonczela Aleksandra Bielikowska - wiolonczela Hania Mendaluk - fortepian, Elżbieta Bezulska - fortepian, Laura Gotowała - trąbka i Trio klarnetowe w składzie: Jakub Napieralski, Szymon Perlikiewicz i Tobiasz Starewicz. Uczniom akompaniowała pani Alina Chojnowska. Przedszkolakom podobały się nasze muzyczne prezenty gdyż można było zauważyć, że słuchały koncertu z wielkim zainteresowaniem. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie grają dla Przedszkolaków, pani nauczycielki zaś za ich prezentacje odwdzięczają się prezentami w postaci słodyczy. Koncert zorganizowała i prowadziła pani Danuta Bylica.

Międzynarodowe muzykowanie nie tylko na smyczki

DSC07818-kopia1

Trio Fortepianowe "Forte" czyli Kasia Zych - skrzypce,Ania Kołodziej - wiolonczela i Maja Sebastianowicz - fortepian, uczestniczyły w dniach 6 i 7 grudnia, w II Polsko-Niemieckim Konkursie Smyczkowych i Fletowych Zespołów Kameralnych w Żarach. Młode kameralistki uczące się pod kierunkiem Małgorzaty Tofilskiej, zaprezentowały się z nowym repertuarem: A. Corelli - Sarabanda i L. Anderson "The Waltzing cat" przed sześcioosobowym Jury pod przewodnictwem prof. Andrzeja Wróbla z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Wśród uczestników konkursu znalazły się zespoły z takich miast jak Poznań, Wałbrzych, Tymbark oraz Weiswasser i Magdeburg. Polsko-Niemieckie Jury przyznało nowosolankom WYRÓŻNIENIE, co podczas niedzielnej gali przyniosło uczennicom nowosolskiej Szkoły Muzycznej wiele satysfakcji i radości.

Małgorzata Tofilska

IV Regionalny Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera

IMG_6641www

W sobotę 6 grudnia 2014 roku w PSM I i II stopnia w Zielonej Górze odbył się IV Regionalny Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Julia Aksentowicz z klasy skrzypiec Pani Beaty Gołemberskiej oraz Marcel Świdziński z klasy skrzypiec Pani Patrycji Śmiejczak-Świdzińskiej. Jury pod przewodnictwem Pana Tomasza Stockiego z Wrocławia nagrodziło naszych uczniów przyznając I miejsce Julii oraz III miejsce Macrelowi. Skrzypkom akompaniowała Pani Alicja Aksentowicz.
Gratulujemy!

Koncert mikołajkowy

DSC_1049

04 grudnia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Soli odbył się Koncert Mikołajkowy. Zgromadzona publiczność przysłuchiwała się wykonawcom i oklaskiwała ich wspaniałe występy. A było czego posłuchać, gdyż wykonawcy bardzo się starali by zaczarować słuchaczy pięknymi dźwiękami. Lista "czarodziejów" muzycznego poranka:

  • Marcin Mosorzewski
  • Julia Zatwarnicka
  • Wojciech Sibilski
  • Martyna Wróblewska
  • Maja Marciniak
  • Weronika Gmurkowska
  • Weronika Bielicz
  • Karolina Bielicz
  • Helena Kozłowska

Solistom na fortepianie towarzyszyła Pani Alina Chojnowska. Koncert został bardzo ciepło przyjęty. Wszyscy wykonawcy otrzymali słodkie upominki. Dziękuję rodzicom oraz nauczycielom, którzy pomogli w organizacji koncertu.

Adam Świdziński

Nasi grali w Filharmonii

DSC01895_www

To już trzeci raz w tym roku szkolnym nasi uczniowie prezentowali się na gościnnej scenie Międzynarodowego Centrum Muzycznego Wschód-Zachód czyli po prostu na estradzie Filharmonii. W dniach 3 i 4 grudnia 2014 roku Filharmonia organizowała Koncerty Mikołajkowe dla najmłodszych na których wystąpili nasi uczniowie. W środę zgromadzone w sali Filharmonii dzieci mogły usłyszeć Marcela Świdzińskiego z klasy skrzypiec Patrycji Śmiejczak-Świdzińskiej któremu akompaniowała Alicja Aksentowicz, a w czwartek wystąpił Filip Kowalski - trębacz oraz Julian Pilichaty - puzonista z klasy Pawła Literskiego. Filipowi akompaniowała Lucyna Jędrzejewska.
Licznie zgromadzona publiczność gorąco oklaskiwała młodych wykonawców za ich występy, a my ich nauczyciele chcieliśmy im bardzo podziękować. Oby więcej takich występów.
Za zaproszenie na koncerty bardzo dziękujemy p.Sławomirowi Kozłowskiemu z Biura Koncertowego Filharmonii Zielonogórskiej.

PL

Przesłuchania CEA klas wiolonczeli i kontrabasu

IMG_6406www

Dnia 2 grudnia 2014 odbyły się w Koninie w PSM I i II st. Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej klas wiolonczeli i kontrabasu Szkół Muzycznych I stopnia - etap makroregionalny. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy wiolonczeli Danuty Bylicy: Anna Kołodziej z klasy IV oraz Wiktoria Grajewska z klasy V. Uczennicom akompaniowała Lilia Barańska.

Danuta Bylica