"Świąteczne wariacje muzyczne" w NDK

Wariacje_NDK
To było nastrojowe popołudnie. W środę 18 grudnia 2013 roku w Nowosolskim Domu Kultury odbył się koncert pt. ,,Świąteczne Wariacje Muzyczne'' w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
Bogaty repertuar koncertu wypełniony były melodiami świątecznymi, w tym polskimi kolędami i pastorałkami. Występy muzyczne przeplatane były również świątecznymi wierszami. Aż tu nagle, przy dźwiękach kolęd w asyście muzykalnej Śnieżynki przybył Święty Mikołaj. Przyszedł i przyniósł garść radosnych chwil. I przyznać trzeba – warto było zobaczyć ten świąteczny duet w akcji. A dowodem na to były roześmiane twarze dzieci i nas dorosłych. Na koniec Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynką obdarzyli publiczność i wykonawców słodkościami.
Podczas koncertu wystąpili:

 • Mikołaj – sam ,,Święty''
 • Śnieżynka – Gabriela Jas

Świąteczne wiersze wyrecytowali: Dominik Gołemberski, Marlena Jeziorska, Gabriela Krzesik, Hubert Kowalczyk, Agata Nowicka, Agnieszka Porada, Julia Wijatkowska,

Śpiewem oczarowali - Pani Natalia Ostrowska, Anna Drzewiecka, Danusia Brzózka, Piotr Ciesielski, Judyta Gazińska, Kacper Glinka, Julia Jaworska, Nikola Kołodziej, Miłosz i Mateusz Kruk, Vanessa Masztalerz, Wojciech Niżyński, Bożysława Patelka, Wiktoria Przybylska, Kinga Solarewicz, Daniel Wiecha,

Piękno świątecznych melodii usłyszeliśmy w wykonaniu solistów i zespołów:

 • Klaudia Bogucka – fortepian
 • Piotr Graczyk – fortepian
 • Natalia Gotowała – fortepian
 • Dominika Hałabura – skrzypce
 • Gabriela Jas – fortepian
 • Róża Kiraga – fortepian
 • Hubert Kowalczyk – akordeon
 • Martyna Lisiewicz – akordeon
 • Joanna Luptowicz – fortepian
 • Nikola Mackiewicz – fortepian
 • Dominik Manyś – trąbka
 • trio kolędnicze – Marcel Świdziński – skrzypce, Jakub Malinowski, Łukasz Słobodzian – śpiew
 • duet akordeonowy – Barbara Dynak, Tomasz Dżugała
 • zespół skrzypcowy – Aneta Hałabura, Dominika Hałabura, Mateusz Woś, Łukasz Słobodzian, Zofia Chorostkowska, Alicja Szmigiel
 • kwartet fortepianowy – Anna Irzykiewicz, Aleksandra Szymańska, Wiktoria Grajewska – wiolonczela, Dominik Gołemberski – fortepian

Towarzyszyły nam przy fortepianie niezastąpione Panie akompaniatorki: Lucyna Jędrzejewska, Joanna Kalbarczyk, Anna Mackiewicz, Katarzyna Mąka

Autorzy koncertu dziękują wszystkim wykonawcom, rodzicom oraz licznie przybyłej publiczności. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych nauczycieli za pomoc, włożony trud i przygotowanie uczniów do koncertu. Nad przebiegiem koncertu czuwali Joanna Kalbarczyk, Natalia Ostrowska i Bartosz Ostrowski

Joanna Kalbarczyk

Zapraszamy na koncert kolęd

R1-koncert-koled_A

Zapraszamy na wielki bal

bal-karnawalowy-2014_www

O historii przy muzyce vol. X

DSC_0063a
Ostatnie, dziesiąte spotkanie z cyklu " O historii przy muzyce" było połączone z promocją publikacji "Kalendarium - 450 lat Nowej Soli" autorstwa Panów Tomasza Andrzejewskiego i Jarosława Parahusa. Muzycznym akcentem spotkania był koncert uczniów naszej szkoły. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili:

 • Trio fortepianowe "Crescendo" - Marcin Mosorzewski, Anna Kołodziej, Maja Sebastianowicz
 • Julian Pilichaty - puzon
 • Trio " flet, skrzypce, fortepian" - Karolina Bielicz, Weronika Bielicz, Julia Zatwarnicka
 • Piotr Maruszczak - trąbka
 • Stanisław Cieślak - fortepian
 • Kwartet saksofonowy - Iwona Grysak, Hubert Dykiel, Marcela Bolechowska, Nikodem Pietrzak.
Przy fortepianie solistom towarzyszyła Pani Lucyna Jędrzejewska.

Po koncercie Dyrektor Muzeum dr Tomasz Andrzejewski przedstawił ulubione miejsca Nowosolan m.in.: Kaczą Górkę, Ogród Sztuk, Plac Powstańców Wielkopolskich i Śląskich, Park Krasnala.

Promocja "Kalendarium - 450 lat Nowej Soli" i innych publikacji wzbudziła ogromne zainteresowanie słuchaczy, a kolejka po autografy Autorów była bardzo długa...

Serdecznie dziękuję wszystkim młodym wykonawcom, nauczycielom, akompaniatorom, rodzicom uczniów i przyjaciołom szkoły, Redakcji Tygodnika Krąg, pracownikom Muzeum oraz Panu Dyrektorowi Szkoły Muzycznej Jerzemu Szynderowi i Panu Dyrektorowi Muzeum Miejskiego Tomaszowi Andrzejewskiemu, za realizację cyklu " O historii przy muzyce".

Wszystkim życzę dalszych sukcesów , szczęścia i radości !!!

Małgorzata Tofilska

Świąteczne wariacje muzyczne

PSM-wariacje-muzyczne

Kamerelnie w Żarach

DSC05827A
Pierwszy Polsko-Niemiecki Konkurs Smyczkowych i Fletowych Zespołów Kameralnych odbył się 7 i 8 grudnia w Żarach. Naszą szkołę reprezentowało aż pięć zespołów:

Duet z fortepianem - Dominika Kubera ,Maja Marciniak, Justyna Kołodziej prowadzony przez p. Patrycję Śmiejczak-Świdzińską,
Kwartet fortepianowy - Julia Aksentowicz, Marcel Świdziński, Martyna Wróblewska, Justyna Kołodziej prowadzony przez p. Patrycję Śmiejczak-Świdzińską,
Kwartet fortepianowy - Maja Masiowska, Joanna Wojtasińska, Mikołaj Świdziński, Wiktoria Zajączek prowadzony przez p. Adama Świdzińskiego,
Trio "flet, skrzypce, fortepian" - Karolina Bielicz, Weronika Bielicz, Julia Zatwarnicka prowadzony przez p. Małgorzatę Tofilską
Trio fortepianowe "Crescendo" - Marcin Mosorzewski, Anna Kołodziej, Maja Sebastianowicz prowadzony przez p. Małgorzatę Tofilską.

Wszystkie zespoły zaprezentowały się bardzo dobrze, a Jurorzy docenili i nagrodzili aż trzy zespoły:

Wyróżnienie II stopnia otrzymało Trio fortepianowe "Crescendo" - naucz.M.Tofilska
Wyróżnienie I stopnia otrzymał Kwartet fortepianowy - naucz. P. Śmiejczak-Świdzińska

III miejsce otrzymało Duet z fortepianem - naucz. P. Śmiejczak-Świdzińska.

Wszystkim zespołom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sobotni przejazd zespołów na konkurs sponsorowała firma TRANS-MED z Nowej Soli, której serdecznie dziękujemy.

Małgorzata Tofilska

Dęciacy w Poznaniu

DSC_2845A
Zaraz po „Mikołaju” grupa uczniów naszej szkoły grająca na instrumentach dętych (drewnianych i blaszanych) pojechała zmierzyć się z uczniami z innych szkół na XIX Wielkopolski Międzyszkolny Konkurs Uczniów Klas Instrumentów Dętych. Organizatorem konkursu była Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego z Poznania. W tym roku z naszej szkoły pojechała dosyć liczna i bardzo odmłodzona reprezentacja w składzie: Leszek Romański, Wojciech Bielicz, Maksymilian Nowaczyk, Zuzanna Sobieniak, Agnieszka Hajduk oraz Hubert Dykiel z klasy saksofonu Mirosława Jędrzejewskiego, Patryk Kowalczyk z klasy klarnetu Bartosza Ostrowskiego oraz Filip Kowalski, Julian Pilichaty, Piotr Maruszczak, Dominik Manyś z klasy instrumentów dętych blaszanych Pawła Literskiego. Wszystkim naszym uczniom niezmordowanie akompaniowała Lucyna Jędrzejewska której bardzo serdecznie chciałbym podziękować. Co prawda w Poznaniu mieliśmy już lata gdzie osiągaliśmy lepsze wyniki ale w tym roku również nie było źle i chciałbym bardzo podziękować wszystkim bez wyjątku uczniom za to, że przygotowali się do tego konkursu i podjęli trud wyjazdu na konkurs. Wszyscy bez wyjątku zaprezentowali się bardzo dobrze, ale reguły konkursu są takie, że ktoś dostanie nagrodę, a ktoś niestety nie. Następnym razem będzie lepiej Happy Podziękowania należą się również rodzicom za przypilnowanie swoich „pociech” podczas przygotowań.
Czworo naszych uczniów wróciło z wyróżnieniami, a byli to: Patryk Kowalczyk, Julian Pilichaty, Piotr Maruszczak i Dominik Manyś. Pozwolę sobie na troszkę prywaty i szczególnie chciałbym wspomnieć o Julianie który jest uczniem klasy I (czyli uczy się dopiero 3 miesiące na puzonie) i już wrócił z nagrodą z konkursu. Oby tak dalej.

Paweł Literski

Laureatka Konkursu Bachowskiego

bachowski008
W dniach 29 listopada – 1 grudnia odbył się w Zielonej Górze XXXIX Ogólnopolski Konkurs Bachowski im. S. Hajzera, który jest adresowany do wszystkich uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, grających na instrumentach smyczkowych. Naszą szkołę w tym roku reprezentowały dwie “świeżo upieczone” stypendystki Centrum Edukacji Artystycznej – skrzypaczki - Julia Aksentowicz z klasy p. Beaty Gołemberskiej oraz Dominika Kubera z klasy p. Patrycji Śmiejczak-Świdzińskiej. Komisja w czteroosobowym składzie pod przewodnictwem prof. Michała Grabarczyka (Akademia Muzyczna w Poznaniu), nagrodziła Julię Aksentowicz dyplomem laureata IV miejsca. Julii akompaniowała p. Alicja Aksentowicz, która otrzymała dyplom Pianisty Kameralnego w uznaniu za profesjonalizm artystyczny. Obie nasze uczennice zaprezentowały się na zielonogórskiej scenie bardzo dobrze. Szczerze im gratuluję i życzę dalszych sukcesów w nauce. Podziękowania należą się również p. Katarzynie Mące, która akompaniowała Dominice Kuberze.
Tak trzymać dziewczyny !!!

Beata Gołemberska

Pianiści w Stolicy

saingan-guitar-hero-akan-hadir-permainan-baru-piano-hero_665a0
W dniach 22-23.listopada 2013r. w Warszawie odbył się 4. Warszawski Konkurs Pianistyczny.
W tej prestiżowej imprezie brało udział 111 najlepszych pianistów z całego kraju.
Naszą szkołę reprezentowała dwójka pianistów z klasy Lucyny Jędrzejewskiej:
Maja Sebastianowicz – grupa I (38 osób),
Stanisław Cieślak – grupa II (46 osób).
Nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze. Maja wręcz "otarła" się o nagrodę, a Stanisław otrzymał wyróżnienie I stopnia.

Lucyna Jędrzejewska