Turniej Młodych Pianistów, Leszno 2021

2021-04-20_Kosiak


Tym razem zaszaleli nasi pianiści 😀

Dzielenie się dobrymi informacjami to chyba coś co lubimy najbardziej więc tym bardziej jest nam miło poinformować o kolejnych sukcesach uczniów naszej szkoły.
Ania Kosiak - uczennica klasy 4 fortepianu ucząca się u p.Alicji Aksentowicz została Laureatką (w grupie III) Turnieju Młodych Pianistów 2021. Organizatorem TURNIEJU MŁODYCH PIANISTÓW była Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Romana Maciejewskiego w Lesznie, która w tym roku ze względu na pandemię nie mogła gościć młodych pianistów tylko konkurs został przeprowadzony w formie zdalnej na podstawie nagrań uczestników.

Ani serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Alicja Aksentowicz

Rok szkolny 2020/2021 - ostatnia prosta.

Oto zdań kilka na dwa miesiące przed zakończeniem roku szkolnego.

Od 4 maja br. przywracam, we wszystkich klasach, nauczanie stacjonarne dla przedmiotów ogólnomuzycznych: kształcenie słuchu, audycje muzyczne, rytmika. W czasie pandemii, tak prosto sformułowana informacja brzmi dziwnie. Spieszę zatem dodać, że nauka prowadzona stacjonarnie podlega obostrzeniom sanitarnym określonym dla szkoły już 1 września 2020 r. Nauczanie w tej formie sprzyja efektom pracy dydaktycznej, nie narażając na szwank zdrowia, w tym psychicznego, uczniów. Minione osiem miesięcy zmodyfikowanej pracy szkoły daje podstawę do tak sformułowanego wniosku. Przypomnę- stacjonarne nauczanie ale: małe grupy wszystkich form zbiorowych, dystans, dezynfekcja, wietrzenie klas, w szczytowych okresach - na krótko - nauczanie zdalne przedmiotów ogólnomuzycznych a na życzenie rodziców ucznia - możliwość nauczania w tym trybie wybranych lub wszystkich przedmiotów. Wspomnianą „możliwość” dają warunki techniczne stworzone przez administrację szkolną. Korzystanie indywidualne jednak z nauczania w trybie on-line było znikome.
Tak więc wracamy w pełni do nauczania stacjonarnego w wersji zmodyfikowanej, by wypełnić zadania szkoły: nauczać, wychowywać i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, a w szczególności uczniom.
Na mecie OSTATNIEJ PROSTEJ czeka nas wszystkich sukces!

Jerzy Szynder
dyrektor

Ogólnopolski Głogowski Konkurs Trębaczy

2021-04-22-glogow


Od wtorku 20 kwietnia do czwartku 22 kwietnia w niedalekim Głogowie odbywał się VI Ogólnopolski Głogowski Konkurs Trębaczy. Impreza od pierwszej edycji sporo urosła i obecnie jest jedynym profilowanym konkursem w Polsce (czyli dla samych trębaczy) pod patronatem CEA. W tym roku do Głogowa zostały nadesłane nagrania (ponieważ był to konkurs online) ze szkół z całej Polski. Tradycyjnie jak to na konkursach "blaszanych" bardzo licznie reprezentowany był Górny Śląsk, ale nie tylko bo co zaskoczyło nawet organizatorów, że zgłosiła się cała Polska z największymi ośrodkami takimi jak Wrocław, Łódź, Poznań, Kraków, Gdański i wiele innych. O zainteresowaniu konkursem niech świadczy fakt, że zagłoszenia miały być przyjmowane do 31 marca, a z powodu dużej ilości zgłoszeń lista została zamknięta już 13 marca Happy

Z naszej szkoły właściwie na każdy konkurs jechali trębacze i za każdym razem byli w gronie laureatów (choć nie wszyscy). W tym roku pojechało czworo uczniów: Filip Bywalec, Feliks Kiraga, Dominik Ciesielski oraz Marcel Gołemberski (ciekawy jestem czy Marcel pamięta, że był na konkursie w Głogowie w 2016 roku). W tegorocznej edycji konkursu Marcel Gołemberski zdobył III nagrodę w II grupie (zresztą najmocniej obsadzonej)

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie bardzo dziękuję za włożoną pracę w przygotowania i nagrania, dziękuję rodzicom oraz p.Lucynie Jędrzejewskiej (która została uhonorowana za wyróżniający akompaniament). Marcelowi gratuluję sukcesu - szczególnie, że zdobytego przy tak dużej konkurencji.

Paweł Literski