I Szkolny Konkurs Instrumentalny im. Grażyny Bacewicz

2019-04-07_konkurs

W piękne, słoneczne popołudnie 7 kwietnia o godz.16 w Muzeum Miejskim w Nowej Soli odbyło się ogłoszenie wyników I Szkolnego Konkursu Instrumentalnego im. Grażyny Bacewicz, do którego przesłuchania odbyły się 3 kwietnia. W związku z przypadającą w tym roku 110 rocznicą urodzin oraz 50 rocznicą śmierci Patronki w Naszej Szkole rok szkolny 2018/2019 został ogłoszony rokiem Grażyny Bacewicz. Niedzielny koncert był ostatnim z cyklu obchodów, ponieważ odbyły się już dwa konkursy (konkurs wiedzy oraz konkurs plastyczny) dotyczące życia kompozytorki oraz koncert pt. „Grażyna Bacewicz i kompozytorzy Polscy”.
Koncert laureatów przeplatany był krótką prezentacją multimedialną, która przybliżyła słuchającym postać kompozytorki i skrzypaczki. Prezentację przygotowała i poprowadziła p. Renata Wojtkowiak. Następnie przewodniczący Jury p. Paweł Literski wręczył dyplomy i pamiątkowe statuetki następującym laureatom:

Grupa I:

  • I miejsce Natalia Graczyk-fortepian,
  • II miejsce Anna Pukaluk-fortepian,
  • III miejsce Victoria Sadurska-fortepian,
  • wyróżnienie Aleksandra Kaczmarek-skrzypce

Grupa II:
  • II miejsce Miłosz Kalbarczyk-fortepian,
  • wyróżnienie Agata Mąka-skrzypce
  • pierwszego i trzeciego miejsca nie przyznano.

Składam serdeczne podziękowania wspaniałym wykonawcom oraz nauczycielom za trud doboru repertuaru i przygotowanie. Dziękuję również rodzicom za wsparcie swoich wspaniałych pociech.
Do zobaczenia za rok na drugiej edycji konkursu.

Natalia Ostrowska

Popis klas I

2019-04-01_pierwszaki

1 kwietnia w Auli „A” miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie - popis najmłodszych uczniów naszej szkoły. Koncert rozpoczął się wspólnym wykonaniem piosenki „Awantura”, która przypomniała zarówno dorosłym i uczniom jak ważne jest panowanie nad swoimi negatywnymi emocjami oraz o tym, że wyciąganie ręki do zgody to trudna, ale jakże piękna rzecz. Następnie każdy uczeń klasy pierwszej zaprezentował się indywidualnie prezentując utwór przygotowany wraz z nauczycielem na instrumencie głównym.
Niewątpliwie młodym wykonawcom towarzyszyły emocje, jednak wszyscy poradzili sobie z nimi znakomicie. Dla większości był to pierwszy kontakt ze sceną i z publicznością. Na koniec uczniowie zaśpiewali piosenkę „Dłonie” z Dyskoteki Pana Jacka. Partię solową wykonała Magdalena Janecka.
Składam serdeczne podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do występu, a niejednokrotnie akompaniowali im na scenie. Gratuluję rodzicom tak wspaniałych dzieci oraz samym uczniom udanego występu.

Koncert poprowadziły p. Magdalena Rozynek-Siring oraz Natalia Ostrowska.

Natalia Ostrowska