Podziękowania

2017-04-26_jubileusz

DRODZY PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY

Z potrzeby serca chciałbym wyrazić głęboką wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania głównych uroczystości obchodów Jubileuszu 50 lecia NASZEJ SZKOŁY. Było z klasą, odświętnie i sprawnie. To duży wysiłek pracowników szkoły, to również godny szacunku liczny udział byłych nauczycieli i pracowników administracji. Dziękuje uczniom, absolwentom i ich rodzicom - tym, którzy zajęli miejsca na sali i tym, którzy zaprezentowali się na scenie. Do tego godny podziwu poziom wykonawczy programu. Dziękuję za życzenia przedstawicielom szkół muzycznych, placówek kultury miasta i powiatu. Nie sposób pominąć udziału przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz kościelnych, udziału nie bez znaczenia dla rangi Jubileuszu.

Dziękuję za jakże piękny gest ze strony Orkiestry Elektryka, za muzyczne powitanie wszystkich uczestników uroczystości i słowa skierowane ze sceny przez jej dyrygenta.
Tak bardzo chaciałem by uroczystość oddała prawdę o szkole, jej osiągnięciach i znaczeniu jakie odgrywała (dosłownie i w przenośni) przez całe 50 lat - i tak też się stało. Czyż można chcieć więcej?
Raz jeszcze przekazuję wyrazy wdzięczności wszystkim PRZYJACIOŁOM NASZEJ SZKOŁY.

Jerzy T. Szynder

Uroczysta Msza Święta

2017-04-23_msza


23 kwietnia o godz. 11.30 w kościele p.w. św. Antoniego odbyła się dziękczynna, uroczysta msza święta z okazji 50-lecia Naszej Szkoły. „Kto sławi Boga poprzez muzykę, to jakby podwójnie uwielbia Jego Święte Imię”, jakżeby więc w tak uroczystym dniu mogło zabraknąć uczniów, absolwentów i nauczycieli Naszej Szkoły? Wszyscy chętnie włączyli się w celebrowanie tak ważnego dla nas święta. Oprawą muzyczną zajęła się orkiestra i chór, wykonując następujące części mszy - Na wejście, Kyrie, Gloria, Sanctus oraz Wyjście. Na początku mszy orkiestra akompaniowała absolwentce naszej szkoły Justynie Kołodziej, która uczy się w Szkole Muzycznej w Zielonej Górze, w klasie śpiewu solowego u pani Anny Ulwańskiej (również naszej absolwentki). Justynka zaśpiewała psalm, a nauczyciele i absolwenci przeczytali czytania oraz przygotowali dary na Ofiarowanie. Muzykę „dostarczyła” również parafialna schola młodzieżowa, w której znaleźli się nasi absolwenci, rodzice naszych uczniów, a nawet nauczyciele - czyli pani Anna Zatwarnicka. Tak liczny, wspólny udział w celebracji mszy dał wszystkim poczucie jedności i przynależności do WIELKIEJ MUZYCZNEJ RODZINY jaką jest Nasza Szkoła.
Składam serdeczne podziękowania rodzicom za dowóz dzieci, uczniom za koncentrację i pomoc w „sprawach technicznych” oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc w sprawnym złożeniu sprzętu niezbędnego do zaistnienia orkiestry i chóru. DZIĘKUJĘ !!!

Natalia Ostrowska


Oprócz szkolnej orkiestry i chóru, na dzisiejszej Mszy Świętej zagrała schola złożona w większości z uczniów, absolwentów oraz rodziców związanych ze szkołą muzyczną. Z okazji 50 lecia szkoły, na wspólnym śpiewaniu na chwałę Pana spotkali się:

  • uczniowie: Judyta Gazińska i Lena Paździorko,
  • absolwenci: Martyna Dziechciaruk, Kajetan Serwan, Grzegorz Sobczak, Kamil Szymczak, Józef Zatwarnicki,
  • rodzice uczniów: Halina Szymczak, Barbara Paździorko, Katarzyna Gazińska, Wojciech Gaziński
  • wspomogli nas gościnnie: Patrycja Koprowska, Izabela Sotek, Zuzanna Muenchberg i Wojciech Zatwarnicki.

Anna Zatwarnicka

I Zielonogórski Konkurs Skrzypcowy

2017-04-22_zielona


Jest mi miło poinformować , iż w sobotę 22 kwietnia 2017 roku odbył się I Konkurs Skrzypcowy w Zielonej Górze w którym wzięły udział nasze uczennice: Klara Lachowicz i Maja Bereżańska . W grupie pierwszej Maja otrzymała wyróżnienie a Klarze w grupie trzeciej przyznano III miejsce . Dziewczynki zagrały znakomicie , serdecznie gratuluję !!!!

Chciałam również podziękować naszej akompaniatorce - p.Joannie Kalbarczyk za cierpliwość do dziewczyn i jednocześnie pogratulować ponieważ p.Joanna Kalbarczyk na konkursie została osobno doceniona i otrzymała dyplom za wyróżniający akompaniament.

Katarzyna Wietrenko-Tumińska

Gitarzyści w Szczecinie

2017-04-10_gitary


W dniach 7-9 kwietnia 2017 r. w Szczecinie odbywał się IX Wiosenny Konkurs Gitarowy, który zasięgiem swym obejmuje całą Polskę. Ponad 60 uczestników oceniało Jury pod przewodnictwem prof. oświaty Marka Zielińskiego. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro gitarzystów grając solo i w zespole: Amelia Kozicz, Klaudia Smolińska, Zuzanna Żuberek, Kacper Jakubowski, Miłosz Ozgowicz.

Miło jest poinformować, o sukcesie:

AMELIA KOZICZ w swojej grupie otrzymała wyróżnienie a TRIO GITAROWE (Z.Żuberek, K.Jakubowski, M.Ozgowicz) zajęło III miejsce.

GRATULUJEMY!!!

Czarodzieje fortepianu

2017-04-09_zaczarowany


Jest mi miło poinformować, iż w sobotę 8 kwietnia nasi pianiści wzięli udział w VIII Prezentacjach Pianistycznych Najmłodszych ,,Zaczarowany Fortepian”. Jest to konkurs organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Zielonej Górze dla uczniów klasy II i III regionu lubuskiego. Podczas konkursu naszą szkołę reprezentowali Michał Boruszewski, Hanna Wawrzyńczyk, Natalia Graczyk, Maria Jas, Miłosz Kalbarczyk, Kacper Krakowski, Olaf Kubera, Jędrzej Pawlak.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji pianistycznych Jury pod przewodnictwem prof. Karola Schmidta postanowiło przyznać naszym uczniom następujące nagrody:
w grupie I:

- Michał Boruszewski - Wyróżnienie oraz Nagroda Specjalna dla najmłodszego uczestnika części konkursowej
- Hanna Wawrzyńczyk - Wyróżnienie za wykonanie utworu Ludmiły Bas Krasnale w grupie II:
- Maria Jas - Wyróżnienie za wykonanie utworu St. Hellera Etiuda h-moll op.46,
- Miłosz Kalbarczyk - Wyróżnienie
- Kacper Krakowski - Wyróżnienie

Serdecznie gratuluję sukcesu naszym młodym pianistom i ich nauczycielom!!!!!

Joanna Kalbarczyk

Pianistyczne Debiuty Najmłodszych ,,Zaczarowany Fortepian''

2017-04-09_czarodzieje


Tuż po zmaganiach konkursowych ,,Czarodziei Fortepianu'' najmłodsi pianiści z klasy I zaprezentowali się w koncercie, który jest bardzo lubiany przez samych wykonawców. Na scenie robi się kolorowo od pięknych strojów, które ilustrują tematy wykonywanych utworów przez nasze najmłodsze pociechy. To wielka frajda dla najmłodszych pianistów być w muzycznej krainie, gdzie można spotkać wiele ciekawych osobowości.

Na zielonogórskiej scenie debiutowali:

- Zuzanna Babiarczuk
- Kalina Jasiewska
- Julia Jaskuła
- Patrycja Pich
- Anna Pukaluk
- Wiktoria Sadurska

IX Akordeonowe Spotkania nad Odrą

2017-04-08_krosno


Centrum Edukacji Artystycznej Region Lubuski i PSM I st. w Krośnie Odrzańskim zorganizowało 7.04.2017 r. IX Akordeonowe Spotkania nad Odrą. Temat - Akordeon hybrydowy w roli głównej.
W trakcie tego spotkania odbywały się lekcje otwarte prowadzone przez mgr Dariusza Kownackiego autora pierwszego w Polsce podręcznika do nauki gry na akordeonie guzikowym „Podróże z akordeonem”. Udział w nich brali akordeoniści z PSM w Nowej Soli – Franciszek Siring i Piotr Ciesielski z klasy akordeonu mgr Teresy Karaś – Kret.
Była to wspaniała przygoda, każdy z uczestników mógł zagrać na akordeonie hybrydowym. IX Akordeonowe Spotkania nad Odrą zakończyły się wspaniałym recitalem mgr Dariusza Kownackiego i jego ucznia Lukasa Gogola.

Koncert w przedszkolu w otyniu

2017-04-06_otyn


6 kwietnia w Przedszkolu Sióstr Elżbietanek w Otyniu odbył się koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Przedszkolaki mogły usłyszeć brzmienie i zobaczyć „na żywo” takie instrumenty jak skrzypce, wiolonczela, fortepian, klarnet, akordeon, ale także wysłuchały jak zbudowane są poszczególne instrumenty i w jaki sposób możemy wydobywać na nich dźwięk. Dowiedziały się również, że głos jest także instrumentem z którego można wydobyć różne barwy dźwięku. Wiedza ta pomogła im w wspólnym wykonaniu piosenki pt. „My jesteśmy krasnoludki”. Na koniec wykonawcy otrzymali gromkie brawa i słodki upominek.
Dziękuje wspaniałym wykonawcom do których należeli: Ola Jemsh, Maja Kościuszko, Miłosz Kalbarczyk, Agata Juchniewicz, Piotr Ciesielski, Zosia Mleczko ,a także pani Teresa Karaś –Kret, która zagrała w duecie z uczennicą. Akompaniowała pani Joanna Kalbarczyk.
Składam serdeczne podziękowania rodzicom, którzy przywieźli swoje pociechy, a także nauczycielom za przygotowanie uczniów.
Koncert poprowadziła Natalia Ostrowska.

Natalia Ostrowska


Poszukiwani nauczyciele

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im.Grażyny Bacewicz w Nowej zatrudni nauczycieli następujących specjalności:

  • nauczyciel gry na flecie - wymagane ukończenie Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej lub Uniwersytetu Muzycznego lub Akademii Sztuki minimum na poziomie licencjatu oraz uprawnienia pedagogiczne
  • nauczyciel gry na skrzypcach - wymagane ukończenie Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej lub Uniwersytetu Muzycznego lub Akademii Sztuki minimum na poziomie licencjatu oraz uprawnienia pedagogiczne
  • nauczyciel rytmiki - wymagane ukończenie Wydziału na którym prowadzona jest Rytmika Akademii Muzycznej lub Uniwersytetu Muzycznego lub Akademii Sztuki minimum na poziomie licencjatu oraz uprawnienia pedagogiczne

Oferty należy składać do dnia 15 maja 2017 listownie na adres sekretariatu szkoły (dokładne dane znajdują się zakładce Kontakt) lub osobiście w godzinach pracy sekretariatu.

Dyrektor szkoły
Jerzy T. Szynder

Popis klas I

2017-03-31_pierwszaki


„Ding-dong i wszystko gra, muzyka we mnie w muzyce ja”


31 marca w Auli „A” miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie-popis najmłodszych uczniów naszej szkoły. Koncert rozpoczął się wspólnym wykonaniem piosenki „Maszeruje wiosna”, która wprowadziła „ciepłą” atmosferę, tak potrzebną w tym wyjątkowym dniu. Następnie każdy uczeń klasy pierwszej zaprezentował się indywidualnie wykonując utwór przygotowany wraz z nauczycielem na instrumencie głównym. W tych trudnych momentach nasi najmłodsi mogli jak zawsze liczyć na wsparcie rodziny, zdarzyły się nawet dwa duety rodzinne, w których na scenie uczniom akompaniowały mamy. Koncert zakończył się nietypowo, ponieważ wykonawcy wraz z rodzicami zaśpiewali wspólnie kanon.
Niewątpliwie młodym wykonawcom towarzyszyły emocje, jednak wszyscy poradzili sobie z nimi znakomicie. Dla większości był to pierwszy kontakt ze scena i z publicznością. Składam serdeczne podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do występu, a niejednokrotnie akompaniowali im na scenie. Gratuluje rodzicom tak wspaniałych dzieci oraz samym uczniom udanego występu.
Koncert prowadziły Magdalena Rozynek-Siring oraz Natalia Ostrowska.


Natalia Ostrowska