Zdalne nauczanie rytmiki, kształcenia słuchu dla klas I – III oraz chóru i orkiestry

Rodzice i uczniowie !

Od 05 kwietnia 2020 r. zdalne nauczanie lekcji rytmiki, kształcenia słuchu klas I-III oraz chóru i orkiestry będzie odbywać się za pomocą platformy edukacyjnej „Google Classroom”.

Jest to przyjazne miejsce, w którym będziemy publikować materiały niezbędne do samodzielnej pracy uczniów w domu.
Wszystkich rodziców proszę o cierpliwość i wyrozumiałość! Sytuacja jest wyjątkowo trudna. W tym ciężkim okresie zapewniamy Państwa, że my, nauczyciele przedmiotów zespołowych dołożymy wszelkich starań żeby współpracować, a nie „zawalać” uczniów programem. Lekcje będą prowadzone w formie zabawy, w sposób przystępny i interesujący tak, aby każdy uczeń zaglądał na platformę z przyjemnością.

Dołączenie do klasy odbywa się za pomocą strony:
https://support.google.com/edu/classroom/answer/6072460?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=pl

Aby dołączyć do poszczególnych klas niezbędne jest utworzenie konta (poczty) każdemu dziecku na Gmail oraz wpisanie odpowiedniego kodu zajęć...i tu prośba do rodziców o pomoc w utworzeniu konta i procesie logowania do Classroom.

Logowanie potrwa do 05.04.2020 r.
Od poniedziałku 6.04.2020 r. zaczynamy zajęcia na tej platformie.


KODY DOSTĘPÓW

RYTMIKA - 2ajg5jm

KSZTAŁCENIE SŁUCHU - z6vdd7wZ góry dziękujemy za życzliwość i pomoc!!! Widzimy się w wirtualnej klasie:
Magdalena Rozynek – Siring
Natalia Ostrowska

Proszę o utrwalenie wiadomości z Kształcenia słuchu na stronie www. dur-moll.pl
  • nazwy dźwięków na pięciolinii, rozpoznawanie trójdźwięków major i minor w postaci zasadniczej.
  • Interwały: 1,8,2,2>,4,5,

Natalia Ostrowska

Drodzy uczniowie

Witam po dłuższej przerwie. Chciałabym zaprosić Was do zabawy z rytmem. Jeżeli macie możliwość, chęci i czas sprawdźcie poniższe linki.
Zadanie rytmiczne na ten tydzień polega na wyklaskiwaniu rytmu, który pojawi się na ekranie. Każdy takt należy powtórzyć cztery razy. Jeżeli nie wiesz jak wykonać podany rytm, nie martw się, to tylko zabawa. Masz też podpowiedź w postaci podkładu, który słychać w tle. Jeżeli poradzisz sobie z tym zadaniem sprawdź się w kolejnej rundzie!Pamiętaj o głośnym liczeniu, tak jak robimy to na rytmice. Wszystkie przykłady są w metrum 4/4.
Mam nadzieję, że wiesz do ilu trzeba policzyć :)……….oczywiście do 4 !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dobrej zabawy i POWODZENIA!!!

Linki:

A na koniec...dość siedzenia przed komputerem. Trzeba się trochę rozruszać :)Moje ulubione zadanie z body percussion. Ja już potrafię, spróbuj też, podejmij wyzwanie!!!
Wszystkie podane linki są w języku angielskim. Myślę, że bez problemu zorientujecie się o co chodzi (nawet bez znajomości języka). Przesłane zadania są na cały tydzień, nie musisz wykonać je jednego dnia. Rozłóż sobie pracę.
Do przyszłego tygodnia,
ściskam Was mocno,
Magda Siring, nauczycielka rytmiki