Akordeony w Solcu Kujawskim

2018-05-27_piotr

Niecałe dwa tygodnie temu Piotr Ciesielski z klasy akordeonu Oleny Moroz przywiózł z Konkursu Akordeonowego w Trzebnicy III nagrodę, a już okazało się, że postanowił przypieczętować swój sukces następnym sukcesem 😃
W dniach 28-30 maja 2018 w Solcu Kujawskim odbył się II Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy z którego Piotr również wrócił z nagrodą. Z rywalizacji w swojej grupie wiekowej (w jego grupie startowało 22 uczniów) również wrócił z III nagrodą potwierdzając swój wysoki poziom.
Piotr - gratulacje dla Ciebie i Twojej nauczycielki p.Oleny Moroz

Paweł Literski

,,Młody pianista’’

2018-05-28_pianistyczny

W poniedziałek, 28 maja w auli naszej szkoły odbył się Turniej Pianistyczny ,, Młody Pianista’’. Był to konkurs przeznaczony dla uczniów klasy czwartej i piątej. W wykonaniu konkursowiczów usłyszeliśmy dwie kompozycje - jeden utwór z epoki baroku oraz utwór o charakterze dowolnym. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników Jury postanowiło przyznać dyplomy laureatów i wyróżnień następującym uczniom:

kl. IV

  • Miłosz Kalbarczyk – laureat
  • Maja Kruk – wyróżnienie
  • Olaf Kubera - wyróżnienie
  • Karolina Żuberek – wyróżnienie
  • Jędrzej Pawlak – wyróżnienie II stopnia

kl. V
  • Natalia Gotowała – laureat
  • Jagoda Wawrzykowska – laureat
  • Danuta Brzózka – wyróżnienie II stopnia

Wszystkim wykonawcom gratuluję!!!

Joanna Kalbarczyk

Pracowita niedziela

2018-05-27_kozuchow


27 maja to była bardzo pracowita niedziela dla uczniów naszej szkoły. W Muzeum Miejskim w Nowej Soli o 16.00 rozpoczął się recital saksofonistki z klasy Mirosława Jędrzejewskiego - Zuzanny Sobieniak, a o 17.30 Mai Sebastianowicz - pianistki z klasy Lucyny Jędrzejewskiej. Prawie w tym samym czasie bo o 18.00 w Kożuchowie rozpoczął się uroczysty koncert Filharmonii Zielonogórskiej wpisujący się w obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Na koncercie jako solista z towarzyszeniem orkiestry filharmonii wystąpił nasz uczeń (mieszkaniec Kożuchowa) Julian Pilichaty.
Wszystkim uczniom grającym na koncertach w Nowej Soli oraz Kożuchowie gratuluję pokazania prawdziwej klasy na scenie i życzę im dalszych sukcesów.

Paweł Literski

Dzień Matki w Otyniu

2018-05-26_otyn

Dziś Święto Matki, piękny czas, niech zabrzmi radość pośród nas.
Niech nucą ptaszki w cieniu drzew, dla Ciebie Mamuś jest ten śpiew.
Dla Ciebie jest miłości czar i słodki uczuć szczęścia dar.
Dla Ciebie róży kwitnie kwiat żyj Mamusiu, żyj 100 lat!


Dzień 26 maja to bardzo ważny czas - to dzień w którym szczególne podziękowania należą się Naszym Kochanym Mamom! Z okazji tak wspaniałego święta w sobotę o godz.17 w Gminnym Ośrodku Kultury w Otyniu odbył się koncert o którego oprawę muzyczną zatroszczyli się uczniowie naszej szkoły. Występy były przeplatane wierszami prezentowanymi przez wychowanków GOK. W wykonaniu orkiestry mogliśmy usłyszeć m.in.: Yesterday, Wiosnę A. Vivaldiego czy melodię z filmu „Piraci z Karaibów”. Zaprezentował się również zespół klarnetowy przygotowany przez p.Bartosza Ostrowskiego, trio fortepianowe przygotowane przez p.Beatę Gołembską oraz Miłosz Kalbarczyk przygotowany przez p.Joannę Kalbarczyk.

Na koniec wszyscy wykonawcy zaśpiewali wszystkim matkom zgromadzonym na sali: „Sto lat”.

Bardzo dziękuję nauczycielom za przygotowaniu uczniów oraz pomoc w organizacji tego pięknego dnia.

Natalia Ostrowska

Wiolonczele w Gorzowie Wielkopolskim

2018-05-23_wiolonczele

23 maja 2018 odbył się w dniu po raz pierwszy Międzyregionalny Konkurs Wiolonczelowy w Gorzowie Wielkopolskim. Wzięło w nim udział 38 wiolonczelistów. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy p.Danuty Bylicy: Maja Kościuszko, Nadia Przybylska i Amelia Sulejewska. Wśród nagrodzonych uczniów znalazły się wszystkie uczennice. Maja i Nadia zdobyły II miejsce a Amelia wyróżnienie. Akompaniowała pani Lilia Barańska.
Gratuluję sukcesu i życzę kolejnych.

Danuta Bylica