Koncert dla NiepodległejJeszcze dobrze nie wybrzmiał pierwszy szkolny dzwonek, a nasi uczniowie i absolwenci rozpoczęli sezon koncertowy 😀
Tym razem Muzeum Miejskie w Nowej Soli zorganizowało „Wieczór z Niepodległą”. To wydarzenie zostało zorganizowane przez Muzeum w ramach ogólnopolskiej akcji obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP. Podczas popołudnia w muzeum nasi uczniowie i absolwenci zagrali utwory kompozytorów polskich, a wykład pt. „Wojsko Powstania Wielkopolskiego 1918-1919” wygłosił dr Włodzimierz Kwaśniewicz. Na koncercie zagrali:

 • Maja Sebastianowicz - ubiegłoroczna absolwentka z klasy fortepianu Lucyny Jędrzejewskiej
 • Iga Raczykowska z klasy fortepianu Lili Barańskiej
 • Marcin Mosorzewski - ubiegłoroczny absolwent z klasy skrzypiec Adama Świdzińskiego
 • Filip Kowalski z klasy trąbki Pawła Literskiego
 • Julian Pilichaty z klasy puzonu Pawła Literskiego
 • absolwencki zespół akordeonowy w składzie: Michał Dżugała, Michał Dynak, Dominik Walasek oraz ich były nauczyciel Ryszard Żmijowski.
Przy fortepianie naszym uczniom towarzyszyły Lucyna Jędrzejewska oraz Joanna Bogdanowicz, a koncert prowadziły Natalia Gotowała i Jagoda Wawrzykowska które przygotowała Anna Zatwarnicka.

Koncert był po prostu świetny - pamiętajmy, że to dopiero początek roku szkolnego, a nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Pełny profesjonalizm. Oby więcej takich koncertów.

Paweł Literski

Egzaminy - ważne informacje

DRODZY RODZICE

Kilka słów komentarza na temat organizacji przesłuchań półrocznych a nade wszystko EGZAMINÓW rocznych (kl. II-V) i końcowych (kl. VI). Nadzwyczaj wczesna publikacja harmonogramów ma swoje uzasadnienie w prawie i planowaniu pracy dziecka a nawet rodziny. Do pierwszego stycznia to żadna nowość - publikacje harmonogramów z wyprzedzeniem na kilka miesięcy normą już były. Teraz informujemy niemal z rocznym wyprzedzeniem.
Zgodnie z prawem (Art.44 zg ust.5 Ustawy o Systemie Oświaty i Wychowania z 2016 poz.1943) terminy egzaminów wyznacza dyrektor szkoły zaś egzamin jako forma ustalenia oceny ma swoje uzasadnienie prawne w Art. 44 zg ust. 2 cytowanej Ustawy.
Wyprzedzające i precyzyjne określenie terminów egzaminów promocyjnych i końcowych ma na celu uwzględnienie tychże w planach organizacji pracy dziecka w roku szkolnym 2018/2019. Odstępstwo od wyznaczonego terminu musi być usprawiedliwione (ust. 6 cytowanego paragrafu Ustawy) wiarygodnym argumentem wyższej konieczności.
Dla dobra dziecka, sprawności organizacji pracy szkoły oraz wypełnienia zapisów prawa, proszę o uwzględnienie informacji w planowaniu pracy dziecka na bieżący rok szkolny.

Z wyrazami szacunku

Jerzy T. Szynder
dyrektor

Nowy rok szkolny

Wszystkich pierwszaków wraz z rodzicami zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się w poniedziałek 3 września o godzinie 17.00 w Auli budynku A przy ulicy Zjednoczenia 42. Uczniowie klas II-VI starym zwyczajem od wtorku 4 września w pierwszej kolejności zgłaszają się do nauczycieli przedmiotów teoretycznych celem zapisania się do odpowiednich grup, a następnie zgłaszają się do nauczycieli przedmiotu głównego, akompaniamentu i pozostałych przedmiotów.
Przypominam (szczególnie ubiegłorocznym klasom III), że od klasy IV obowiązuje uczniów również forma muzykowania zespołowego czyli orkiestra, chór lub zespół kameralny. O tym na jakie zajęcia będzie uczęszczać uczeń decyduje nauczyciel prowadzący przedmiot główny wspólnie z nauczycielem prowadzącym zajęcia zespołowe. W klasie V dochodzi przedmiot „fortepian dodatkowy” - proszę o tym pamiętać. Teraz najważniejsze - nauczyciele wszystkich przedmiotów mają dyżury w swoich klasach od wtorku 4.09 do czwartku 6.09 w godzinach 15.00-18.00.

Kierownik Dydaktyki i Wychowania
Paweł Literski

Akordeony w Solcu Kujawskim

2018-05-27_piotr

Niecałe dwa tygodnie temu Piotr Ciesielski z klasy akordeonu Oleny Moroz przywiózł z Konkursu Akordeonowego w Trzebnicy III nagrodę, a już okazało się, że postanowił przypieczętować swój sukces następnym sukcesem 😃
W dniach 28-30 maja 2018 w Solcu Kujawskim odbył się II Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy z którego Piotr również wrócił z nagrodą. Z rywalizacji w swojej grupie wiekowej (w jego grupie startowało 22 uczniów) również wrócił z III nagrodą potwierdzając swój wysoki poziom.
Piotr - gratulacje dla Ciebie i Twojej nauczycielki p.Oleny Moroz

Paweł Literski

,,Młody pianista’’

2018-05-28_pianistyczny

W poniedziałek, 28 maja w auli naszej szkoły odbył się Turniej Pianistyczny ,, Młody Pianista’’. Był to konkurs przeznaczony dla uczniów klasy czwartej i piątej. W wykonaniu konkursowiczów usłyszeliśmy dwie kompozycje - jeden utwór z epoki baroku oraz utwór o charakterze dowolnym. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników Jury postanowiło przyznać dyplomy laureatów i wyróżnień następującym uczniom:

kl. IV

 • Miłosz Kalbarczyk – laureat
 • Maja Kruk – wyróżnienie
 • Olaf Kubera - wyróżnienie
 • Karolina Żuberek – wyróżnienie
 • Jędrzej Pawlak – wyróżnienie II stopnia

kl. V
 • Natalia Gotowała – laureat
 • Jagoda Wawrzykowska – laureat
 • Danuta Brzózka – wyróżnienie II stopnia

Wszystkim wykonawcom gratuluję!!!

Joanna Kalbarczyk