I Szkolny Konkurs Instrumentalny im. Grażyny Bacewicz

2019-04-07_konkurs

W piękne, słoneczne popołudnie 7 kwietnia o godz.16 w Muzeum Miejskim w Nowej Soli odbyło się ogłoszenie wyników I Szkolnego Konkursu Instrumentalnego im. Grażyny Bacewicz, do którego przesłuchania odbyły się 3 kwietnia. W związku z przypadającą w tym roku 110 rocznicą urodzin oraz 50 rocznicą śmierci Patronki w Naszej Szkole rok szkolny 2018/2019 został ogłoszony rokiem Grażyny Bacewicz. Niedzielny koncert był ostatnim z cyklu obchodów, ponieważ odbyły się już dwa konkursy (konkurs wiedzy oraz konkurs plastyczny) dotyczące życia kompozytorki oraz koncert pt. „Grażyna Bacewicz i kompozytorzy Polscy”.
Koncert laureatów przeplatany był krótką prezentacją multimedialną, która przybliżyła słuchającym postać kompozytorki i skrzypaczki. Prezentację przygotowała i poprowadziła p. Renata Wojtkowiak. Następnie przewodniczący Jury p. Paweł Literski wręczył dyplomy i pamiątkowe statuetki następującym laureatom:

Grupa I:

  • I miejsce Natalia Graczyk-fortepian,
  • II miejsce Anna Pukaluk-fortepian,
  • III miejsce Victoria Sadurska-fortepian,
  • wyróżnienie Aleksandra Kaczmarek-skrzypce

Grupa II:
  • II miejsce Miłosz Kalbarczyk-fortepian,
  • wyróżnienie Agata Mąka-skrzypce
  • pierwszego i trzeciego miejsca nie przyznano.

Składam serdeczne podziękowania wspaniałym wykonawcom oraz nauczycielom za trud doboru repertuaru i przygotowanie. Dziękuję również rodzicom za wsparcie swoich wspaniałych pociech.
Do zobaczenia za rok na drugiej edycji konkursu.

Natalia Ostrowska

Popis klas I

2019-04-01_pierwszaki

1 kwietnia w Auli „A” miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie - popis najmłodszych uczniów naszej szkoły. Koncert rozpoczął się wspólnym wykonaniem piosenki „Awantura”, która przypomniała zarówno dorosłym i uczniom jak ważne jest panowanie nad swoimi negatywnymi emocjami oraz o tym, że wyciąganie ręki do zgody to trudna, ale jakże piękna rzecz. Następnie każdy uczeń klasy pierwszej zaprezentował się indywidualnie prezentując utwór przygotowany wraz z nauczycielem na instrumencie głównym.
Niewątpliwie młodym wykonawcom towarzyszyły emocje, jednak wszyscy poradzili sobie z nimi znakomicie. Dla większości był to pierwszy kontakt ze sceną i z publicznością. Na koniec uczniowie zaśpiewali piosenkę „Dłonie” z Dyskoteki Pana Jacka. Partię solową wykonała Magdalena Janecka.
Składam serdeczne podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do występu, a niejednokrotnie akompaniowali im na scenie. Gratuluję rodzicom tak wspaniałych dzieci oraz samym uczniom udanego występu.

Koncert poprowadziły p. Magdalena Rozynek-Siring oraz Natalia Ostrowska.

Natalia Ostrowska

Konkurs Wiolonczelowy w Gorzowie

2019-03-30_gorzow


W dniu 30 marca 2019 odbył się II Międzyregionalny Konkurs Wiolonczelowy w Gorzowie Wielkopolskim. W Konkursie brało udział 50 wiolonczelistów z 3 regionów: Lubuskiego, Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego. Naszą Szkołę Muzyczną reprezentowały 3 uczennice: Maja Kościuszko, Amelia Sulejewska i Nadia Przybylska. Wszystkie Uczennice zaprezentowały się bardzo dobrze. Jednak Jury Konkursu w którym Przewodniczącym był prof Tomasz Szczęsny przyznało Mai Kościuszko miejsce III, a Nadii Przybylskiej Wyróżnienie. Akompaniowała pani Lila Barańska.
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Danuta Bylica

Piano Day

2019-03-29_piano_day

Piano Day to międzynarodowe święto fortepianu obchodzone w 88 dzień roku, co odpowiada liczbie klawiszy tego instrumentu. Pomysłodawcą „Piano Day” jest niemiecki pianista Nils Frahm. Tego dnia 29 marca w Muzeum Miejskim odbył się koncert muzyki fortepianowej. Młodzi pianiści zaprezentowali się znakomicie, a gościem specjalnym była nasza absolwentka Maja Sebastianowicz (obecnie uczennica OSM w Poznaniu). Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie i do następnego roku.

Lucyna Jędrzejewska

Karolina w filharmonii

2019-03-17_karolina


W niedzielę 17 marca w Filharmonii Zielonogórskiej wystąpiła nasza saksofonistka Karolina Lachowicz, przy akompaniamencie pani Lucyny Jędrzejewskiej.
Występ został nagrodzony zasłużonymi brawami. Należy wspomnieć, że Karolinka już miała okazje prezentować się na scenie filharmonii, co zawsze wzbogaca młodą adeptkę saksofonu o nowe doświadczenia

Mirosław Jędrzejewski