Organizacyjne

Nowy rok szkolny

Wszystkich pierwszaków wraz z rodzicami zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się w czwartek 1 września o godzinie 17.00 w Auli budynku A przy ulicy Zjednoczenia 42. Uczniowie klas II-VI starym zwyczajem od piątku 2 września w pierwszej kolejności zgłaszają się do nauczycieli przedmiotów teoretycznych celem zapisania się do odpowiednich grup, a następnie zgłaszają się do nauczycieli przedmiotu głównego, akompaniamentu i pozostałych przedmiotów.
Przypominam (szczególnie ubiegłorocznym klasom III), że od klasy IV obowiązuje uczniów również forma muzykowania zespołowego czyli orkiestra, chór lub zespół kameralny. O tym na jakie zajęcia będzie uczęszczać uczeń decyduje nauczyciel prowadzący przedmiot główny wspólnie z nauczycielem prowadzącym zajęcia zespołowe. W klasie V dochodzi przedmiot „fortepian dodatkowy” - proszę o tym pamiętać. Teraz najważniejsze - nauczyciele wszystkich przedmiotów mają dyżury w swoich klasach od piątku 2.09 do wtorku 6.09 w godzinach 15.00-18.00.

Kierownik Dydaktyki i Wychowania
Paweł Literski

Warsztaty

warsztaty_kameralne

"Wiolonczela w zespole kameralnym" to temat główny warsztatów dla zepołów kameralnych, które odbyły się 5 listopada w naszej szkole. Na zaproszenie p. Danuty Bylicy z uczennicami naszej szkoły, pracowała mgr Agnieszka Orszulik wiolonczelistka i nauczycielka ze Szkoły Muzycznej w Krośnie Odrzańskim. Kwartet wiolonczelowy oraz Trio "Forte" z zaangażowaniem realizowały cenne wskazówki Pani Agnieszki, która z pasją przekazywała wiadomości o stylach gry, współpracy w zespole, a także grała na wiolonczeli z zespołami. Dziękujemy!

Danuta Bylica i Małgorzata Tofilska

Ślubowanie klas pierwszych

slubowanie_2015

„Zaprzyjaźnić się z nutkami, dumą swojej szkoły być, ze wszystkimi pierwszakami, ślubujemy dziś!”

W „Auli A” naszej szkoły 16 października odbyło się wielkie święto, Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych. Nasi najmłodsi przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Renaty Wojtkowiak i Natalii Ostrowskiej. Dzieci zaśpiewały oraz zagrały na prostych instrumentach perkusyjnych następujące piosenki ,,Hej ho, pierwsza klasa'' , „Ślubowanie” i ,,Każde zwierzę na tym świecie''. Recytowały również wiersze o instrumentach autorstwa Wandy Chotomskiej . Pierwszoklasiści udowodnili, że zasłużyli na zaszczytne miano ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Nowej Soli. Nastąpiła chwila powagi, uczniowie złożyli przyrzeczenia, po czym Pan Dyrektor pasował każdego ucznia smyczkiem,przystrojonym wstęgą o barwach narodowych. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i teczki. Ten uroczysty dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów i ich rodziców. Na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć muzyki. Na koncercie wystąpili uczniowie klasy II:

  • Łucja Czajkowska - wiolonczela
  • Dominika Stołowska - flet
  • Jakub Gąsiorek - klarnet

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

Natalia Ostrowska

Rozpoczęcie roku szkolnego

Wszystkich pierwszaków wraz z rodzicami zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się ww wtorek 1 września o godzinie 17.00 w Auli budynku A przy ulicy Zjednoczenia 42. Uczniowie klas II-VI starym zwyczajem od środy 2 września w pierwszej kolejności zgłaszają się do nauczycieli przedmiotów teoretycznych celem zapisania się do odpowiednich grup, a następnie zgłaszają się do nauczycieli przedmiotu głównego, akompaniamentu i pozostałych przedmiotów. Obowiązkowe spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas I, II i III (aby zapisać dzieci do odpowiednich grup na zajęcia zbiorowe) odbędzie się 2 września w Auli budynku A w następujących godzinach:
klasa I - godz. 15.00
klasa II – godz.15.45
klasa III – godz.16.15
Przypominam (szczególnie ubiegłorocznym klasom III), że od klasy IV obowiązuje uczniów również forma muzykowania zespołowego czyli orkiestra, chór lub zespół kameralny. O tym na jakie zajęcia będzie uczęszczać uczeń decyduje nauczyciel prowadzący przedmiot główny wspólnie z nauczycielem prowadzącym zajęcia zespołowe. W klasie V dochodzi przedmiot „fortepian dodatkowy” - proszę o tym pamiętać. Teraz najważniejsze - nauczyciele wszystkich przedmiotów mają dyżury w swoich klasach od środy do piątku w godzinach 15.00-18.00. Zapisy na Chór i Orkiestrę w środę 2.09 w godz.15.00-18.00 Proponowane godziny zajęć dla poszczególnych grup znajdują się w zakładce „Plan zajęć” na stronie www.

Kierownik Dydaktyki i Wychowania
Paweł Literski

Pasowanie na ucznia

DSC_2314
W Auli naszej szkoły 17 października odbyło się wielkie święto, Pasowanie Uczniów Klas Pierwszych. Hubert i Patryk Kowalczykowie serdecznie powitali uczniów klasy pierwszej i wprowadzili w podniosłą atmosferę uroczystości. A nasi najmłodsi przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Joanny Kalbarczyk i Aliny Kucharuk-Koloniewicz. Dzieci świetnie zaśpiewały piosenki o ,,Pani Muzyce'' i ,,Pani Gamie'' oraz recytowały wiersze. Mile przywitały Dobrą Wróżkę, która życzyła im samych piątek..i szóstek. Pierwszoklasiści udowodnili, że zasłużyli na zaszczytne miano ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Nowej Soli. Nastąpiła chwila powagi, uczniowie złożyli przyrzeczenia, po czym Pan Dyrektor pasował każdego ucznia smyczkiem. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, teczki i ołówki. A od nas nauczycieli, z życzeniami wielu sukcesów - klucz wiolinowy, który otwiera wszystkie muzykalne drzwi.
Ten uroczysty dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów i waszych rodziców.
Przed tak ważnym momentem nie mogło zabraknąć muzyki. Na koncercie wystąpili:
  • Jagoda Wawrzykowska - fortepian
  • Konrad Ratajczak - gitara
  • Aleksandra Grządzielska - wiolonczela
  • Duet Maja Sebastianowicz fortepian, Marcin Mosorzewski skrzypce
  • Duet Filip Kowalski trąbka, Julian Pilichaty puzon
  • Trio fortepianowe Marcin Mosorzewski skrzypce, Ania Kołodziej wiolonczela , Maja Sebastianowicz fortepian

Joanna Kalbarczyk

Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

IMG_0428


Dzisiaj o godzinie 18 w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie nauczycieli z Dyrektorem szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor podziękował wszystkim nauczycielom za ich wytężoną pracę i za wszystkie przejawy aktywności zarówno w szkole jak i w środowisku nowosolskim. Na tym spotkaniu Dyrektor wręczył nagrody Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej dwóm naszym nauczycielkom - Beacie Gołemberskiej oraz Patrycji Śmiejczak-Świdzińskiej. Jest to wysokie wyróżnienie przyznawane corocznie nielicznym nauczycielom za ich wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej. Na tym spotkaniu Dyrektor wręczył nagrody Dyrektora Szkoły nauczycielom naszej szkoły za ich osiągnięcia. Nagrody te otrzymali: Alicja Aksentowicz, Elżbieta Cichocka, Lucyna Jędrzejewska, Małgorzata Tofilska, Anna Zatwarnicka, Mirosław Jędrzejewski, Adam Świdziński.

Paweł Literski

Zebranie rodziców

19 września 2013 roku o godzinie 18.00 Dyrektor Szkoły zaprasza rodziców naszych pierwszoklasistów na spotkanie które odbędzie się w auli A ul.Zjednoczenia 42. Spotkanie będzie poświęcone problematyce merytorycznej i organizacyjnej procesu nauczania w świetle prawa wewnątrzszkolnego.

Paweł Literski
Kierownik Dydaktyki i Wychowania

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

    Już za niespełna dwa tygodnie spotykamy się po wakacjach Happy Mam nadzieję, że cieszycie się z tego powodu tak samo jak ja Happy Chciałbym tylko przypomnieć jak wygląda organizacja rozpoczęcia roku szkolnego.
    Wszystkich pierwszaków wraz z rodzicami zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się w poniedziałek 2 września o godzinie 17.00 w Auli budynku A przy ulicy Zjednoczenia 42. Natomiast uczniowie klas II-VI starym zwyczajem od wtorku 3 września w pierwszej kolejności zgłaszają się do nauczycieli przedmiotów teoretycznych celem zapisania się do odpowiednich grup, a następnie zgłaszają się do nauczycieli przedmiotu głównego, akompaniamentu i pozostałych przedmiotów.
    Przypominam (szczególnie ubiegłorocznym klasom III), że od klasy IV obowiązuje uczniów również forma muzykowania zespołowego czyli orkiestra, chór lub zespół kameralny. O tym na jakie zajęcia będzie uczęszczać uczeń decyduje nauczyciel prowadzący przedmiot główny wspólnie z nauczycielem prowadzącym zajęcia zespołowe. W klasie V dochodzi przedmiot „fortepian dodatkowy” - proszę o tym pamiętać. Teraz najważniejsze - nauczyciele wszystkich przedmiotów mają dyżury w swoich klasach we wtorek 3 września, środę 4 września oraz czwartek 5 września w godzinach 15.00-18.00. Pierwsze zajęcia z orkiestry odbędą się już w środę 4 września o godzinie 15.40, a chóru  również w środę o 17.55 

    Pierwsze spotkanie z Paniami prowadzącymi zajęcia teoretyczne w klasach I-III (w celu zapisania dzieci do odpowiednich grup) odbędzie się we wtorek 3 września w godzinach:
    klasa I - 15.30
    klasa II - 16.30
    klasa III - 17.00

Paweł Literski
Kierownik Dydaktyki i Wychowania